BLOG ONSEN

Planujesz kupić materac? Zajrzyj do artykułu i dowiedź się jak nie przepłacić.
dodane
Października 14, 2020
Z tego artykułu dowiesz się czym właściwie jest poduszka ortopedyczna oraz na co należy uważać podczas jej wybierania.
dodane
Października 8, 2020
Z tego artykułu dowiesz się jakie rodzaje poduszek ortopedycznych dostępne są na rynku oraz co należy wiedzieć, aby wybrać dla siebie odpowiednią poduszkę.
dodane
Października 8, 2020
Dyskopatia od A do Z, czyli wszystko o chorobie krążka międzykręgowego. Przyczyny, objawy i leczenie „wypadającego dysku”.
dodane
Września 30, 2020
Twardość materaca jest jednym z pierwszych i najważniejszych kryteriów, którymi ludzie kierują się przy zakupie. W tym artykule opowiemy o tym, czym jest twardość materaca i w jaki sposób łączy się z innymi parametrami, takimi jak komfort i podparcie. Wyjaśnimy także jaka twardość materaca jest najlepsza.
dodane
Września 28, 2020
Materac sprężynowe odchodzą w przeszłość. Nie tylko z powodu jęczących przy każdym ruchu sprężyn (temu zjawisku producenci nowszych materacy sprężynowych próbują z różnym skutkiem zaradzić), ale przede wszystkim z powodu ich szkodliwości dla zdrowia.
dodane
Września 22, 2020
Pianka BluPur, pianka visco i pianka HR - wszystkie te pianki to pianki poliuretanowe. Łączy je tworzywo, z którego zostały wykonane. Różnią się natomiast technologią produkcji i strukturą komórek – a co za tym idzie – także właściwościami.
dodane
Września 22, 2020
Spokojny sen ma kluczowe znaczenie dla jakości życia. Ale jeśli cierpisz z powodu bólu o podłożu ortopedycznym, dobry sen może być trudny do osiągnięcia, szczególnie jeśli śpisz na niewłaściwym materacu.
dodane
Września 22, 2020
Prawdopodobnie zastanawiając się, gdzie kupić materac, najpierw pomyślałeś o sklepie stacjonarnym, a jeszcze lepiej o wielkiej galerii meblowej, w której sklepów z materacami jest kilka. Chcesz przecież znaleźć najlepszy materac dla siebie, więc szukasz miejsca, w którym będzie duży wybór.
dodane
Września 22, 2020
Pokrowiec to niezbędna część materaca. Oczywiście przede wszystkim chroni materac przed zabrudzeniami, ale nie jest to wbrew pozorom, jego jedyna funkcja. Dlaczego potrzebujesz pokrowca na materac i jaki pokrowiec jest najlepszy?
dodane
Września 22, 2020
Budzisz się zmęczony i zdrętwiały? Lepiej wysypiasz się w hotelu niż we własnym łóżku? Coraz częściej odczuwasz ból kręgosłupa po przebudzeniu? Twoją zmorą stała się pobudka z bólem szyi albo cierpnięcie ręki w nocy i nad ranem?
dodane
Września 22, 2020
Menopauza budzi lęk u większości kobiet. Zwłaszcza polska nazwa – przekwitanie - kojarzy się z definitywnym końcem nie tylko płodności, ale też młodości, urody a nawet – kobiecości. Nawiasem mówiąc, równie nieprzyjazne znaczenie ma nazwa grecka – klimakterium oznacza ‘ostatni szczebel drabiny’.
dodane
Września 22, 2020
W dzisiejszym świecie trudno jest się dobrze wysypiać. Miasta są zanieczyszczone światłem i hałasem, co przeszkadza zasnąć. Tempo życia i stres spowodowany czekającymi nas zadaniami także przyczyniają się do bezsenności.
dodane
Września 22, 2020
Tybetańska joga śnienia to bardzo szczególny rodzaj „lucid dreams. Po tybetańsku nazwa tej praktyki brzmi ,milam’. Jest to rodzaj zaawansowanej tantrycznej medytacji praktykowanej w szkołach buddyjskich kagyu, nyigma oraz bon
dodane
Września 22, 2020
Pod koniec XIX wieku snami ponownie zainteresowali się psychiatrzy. Nauka stanęła na stanowisku, że nawet jeśli sny nie powiedzą nam wiele o przyszłości, można z nich dowiedzieć się ciekawych rzeczy o kondycji psychicznej śniącego.
dodane
Września 22, 2020
Ludzie są jedynym gatunkiem, który sam dobrowolnie pozbawia się snu, na co ewolucja zupełnie nas nie przygotowała. Sen to biologiczna konieczność. Zarywanie nocy lub ograniczenie snu do czterech czy pięciu godzin na dobę niesie za sobą o wiele poważniejsze konsekwencje, niż tylko enigmatycznie nazywane „zmęczenie”.
dodane
Września 22, 2020
Zdawać by się mogło, że pandemia koronawirusa ma chociaż jeden pozytywny aspekt – zaczęliśmy dzięki niej spać dłużej. Z drugiej strony jednak, skarżymy się na jakość snu. Wpływ pandemii na sen doczekał się już pierwszych naukowych opracowań.
dodane
Września 22, 2020
Jak wyglądały łóżka w starożytnym Rzymie? Po pierwsze wiele zależy oczywiście od tego do jakiego celu służyły, a po drugie od tego do kogo należały. Społeczeństwo rzymskie dzieliło się na bowiem dwa stany krańcowo różniące się sposobem życia: patrycjat i plebs.
dodane
Września 22, 2020
Prawdopodobnie słyszałeś już wielokrotnie, że bezsenność zwiększa ryzyko przyrostu masy ciała, a także spowalnia działanie diet odchudzających. Naukowcy potwierdzają tę obserwację. Bezsenność powoduje nie tylko tycie, ale może nawet doprowadzić do cukrzycy!
dodane
Września 22, 2020
Legenda głosi, że sen polifazowy wynalazł Leonardo Da Vinci. Według innej historii, gorącym zwolennikiem tego sposobu spania był Napoleon, ponieważ dzięki temu mógł ograniczyć czas przeznaczony na sen do pięciu godzin na dobę.
dodane
Września 22, 2020
Wybór odpowiedniego materaca zwykle jest dość trudnym wyzwaniem. Trzeba porównać wiele sklepów i produktów i technologii, nauczyć się odróżniać teksty marketingowe od opartych na potwierdzonych przez naukę faktach
dodane
Września 21, 2020
Wersalki to meble, które bez problemu mieszczą się w ciasnych mieszkaniach. Wydają się praktycznym rozwiązaniem, gdy sypialnia ma pełnić też funkcję pokoju dziennego lub reprezentacyjnego salonu. Podstawową wadą wersalki jest jednak to, że śpi się na niej bardzo niewygodnie.
dodane
Września 18, 2020
Zniesiona lordoza szyjna, spłycona lordoza szyjna, wypłaszczona lordoza szyjna a nawet nazwy takie jak „syndrom SMS-owej szyi”. Wszystkie dotyczą tego samego zagadnienia, czyli zmniejszenia naturalnej krzywizny w kręgosłupie szyjnym.
dodane
Września 18, 2020
Wielkość sypialni w większości mieszkań powoduje, że najczęściej poszukiwanym materacem jest materac o wymiarach 160 x 200 cm. Jaki materac wybrać, aby obydwie osoby, dla których będzie on przeznaczony, były z tego wyboru zadowolone?
dodane
Września 16, 2020
Ponieważ coraz więcej osób spotkało się z określeniem lordozy szyjnej, śpieszymy wyjaśnić co to takiego. Czym różni się spłycona lordoza szyjna od tej prawidłowej? Jak zapobiegać i leczyć choroby kręgów szyjnych?
dodane
Września 16, 2020
Wikingowie postrzegani są jako morscy rozbójnicy i odkrywcy. Tak naprawdę jednak nie spędzali całego życia na statkach.  Budowali zadziwiająco wygodne siedziby, część z nich zamiast grabieżą trudniła się handlem lub rolnictwem. Jak wyglądało ich codzienne życie?
dodane
Sierpnia 17, 2020
Biskupin to jedyne z polskich stanowisk archeologicznych wokół którego narosło tak wiele legend i emocji. Gród odkryty w latach trzydziestych XX wieku stał się w symbolem na którym oparto historyczne korzenie państwowości polskiej. Obecnie większość naukowców odchodzi od narracji, że osadę zbudowali „pierwsi Słowianie”.
dodane
Sierpnia 17, 2020
Nowy koronawirus postawił cały świat na głowie i totalnie zmienił życie większości z nas. W takiej sytuacji sen zyskuje jeszcze większe znaczenie, niż dotychczas. Sprawdź nasze wskazówki jak zadbać nie tylko o długość snu, ale przede wszystkim - o jego jakość.
dodane
Sierpnia 16, 2020
Liczba przypadków zakażenia koronawirusem niestety rośnie. Każdy z nas bierze pod uwagę fakt, że prędzej czy później może zachorować. Dobra wiadomość jest taka, że większość ludzi nie wykazuje ciężkich objawów i może dochodzić do zdrowia we własnym domu.
dodane
Sierpnia 13, 2020
Dawno, dawno temu celtycki bóg Aengus Młody zakochał się w dziewczynie grającej na harfie, którą widywał w swoich snach. Opanowała jego myśli do tego stopnia, że nie chciał jeść ani brać udziału w codziennych czynnościach. Powoli gasł, przy życiu trzymało go tylko oczekiwanie na nadejście nocy i przybycie tajemniczej dziewczyny ze snu.
dodane
Sierpnia 12, 2020
Sen zajmował ważne miejsce w kulturze starożytnej Grecji. Świadczy o tym istnienie w mitologii boga snu – Hypnosa oraz jego trzech synów „odpowiedzialnych” za różne rodzaje marzeń sennych.
dodane
Sierpnia 11, 2020
Po przymusowym lockdownie w czterech ścianach wiele osób marzy już o wakacjach. Najprawdopodobniej będzie to urlop w Polsce, bo wizja ewentualnej kwarantanny gdzieś za granicą nie wydaje się pociągająca. W tym roku po raz pierwszy ważniejszy niż odwieczny dylemat : morze czy góry stanie się pewnie pytanie: jaki hotel?
dodane
Sierpnia 10, 2020
Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu zdajemy sobie sprawę, że nasze naturalne wzorce snu i czuwania są poważnie zaburzone. Większość z nas winą obarcza smartfony, telewizory i komputery oraz ich okryte złą sławą „niebieskie światło”. Niektórzy zwracają też uwagę na problem częstych podróży lotniczych i związany z nimi jet-lag. To jednak wcale nie są pierwsi winowajcy naszej bezsenności.
dodane
Lipca 24, 2020
W starożytności objaśnianie snów było na porządku dziennym. Z usług zawodowych oniromantów korzystali zarówno władcy jak i prości ludzie. Interpretowanie snów służyło jednak nie tylko zaspokojeniu ciekawości lub rozwianiu obaw dotyczących przyszłych wydarzeń, ale miało wyraźne konotacje religijne (często interpretacją snów zajmowali się kapłani lub świątynne wyrocznie)
dodane
Lipca 24, 2020
Niektóre popularne sposoby na szybkie zaśnięcie są mitem i tak naprawdę mogą wręcz utrudnić zapadanie w sen. W tym artykule znajdziesz sprawdzone i bezpieczne sposoby na szybkie zaśnięcie.
dodane
Lipca 24, 2020
W czasach PRL większość małżeństw była skazana na spanie na rozkładanej kanapie w dużym pokoju. „Sofę, która jest jak zawsze – bordowa” upamiętnił nawet Stanisław Barańczak w wierszu „Każdy z nas ma schronienie w betonie”. Na szczęście to już przeszłość!
dodane
Lipca 24, 2020
Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że pozycja w której śpisz w nocy może mieć wpływ na ewentualny ból pleców, szyi, bioder lub ramion. Ale czy wiesz, że pewne pozycje, które przybierasz w czasie snu mogą nasilać chrapanie, powodować refluks, a nawet mieć wpływ na treść twoich snów.
dodane
Lipca 24, 2020
Wspólne spanie matki z dzieckiem, albo nawet wspólne spanie całej rodziny, jest po dziś dzień praktykowane w społeczeństwach tradycyjnych. Przez większą część ludzkiej historii wspólne spanie było normą we wszystkich kulturach. Dzisiaj cosleeping staje się modny, ale jednocześnie pojawia się wokół niego wiele kontrowersji i wątpliwości.
dodane
Lipca 23, 2020
Próbując odpowiedzieć na zawarte w tytule pytanie trzeba pamiętać, że średniowiecze to epoka historyczna trwająca aż dziesięć stuleci . W dodatku styl życia poszczególnych warstw społecznych bardzo się różnił. Odmienne mogły być też zwyczaje na przeciwległych krańcach Europy, bo nikt nie słyszał przecież o globalizacji i wszelkie nowinki rozchodziły się powoli.
dodane
Lipca 23, 2020
Pierwsza odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista: w igloo! Jak jednak spać w domu wykonanym z lodu i nie zamarznąć? Tradycyjne łóżko używane przez ludy zamieszkujące najzimniejsze obszary kuli ziemskiej może zaskoczyć.
dodane
Lipca 23, 2020
Na pewno słyszałeś opinię, że im twardszy materac tym lepszy. Czasem porada tego rodzaju pada nawet z ust lekarzy starszej daty. Czy to przekonanie jest prawdziwe? Jeśli nie, to skąd się wzięło?
dodane
Lipca 22, 2020
W czasach PRL amerykańskie łóżka wodne były marzeniem i synonimem niedostępnego luksusu. Dziś łóżko wodne bez problemu można kupić w Polsce (chociaż ich cena nadal jest wysoka). Tymczasem w USA eksperci zajmujący się snem odradzają wybór łóżka wodnego.
dodane
Lipca 22, 2020
"Pamiętam panią Zajączkową w sukni z gazy, z różą we włosach, wachlarzem w ręku na balach i wyznam, że jeśli nie zachwycony, to zdziwiony stanąłem na jej widok. Zachowała czerstwość, wdzięk i ubiór młodego wieku, ... Czuła i kochała, jak piętnastoletnia panienka"
dodane
Lipca 22, 2020
Wydawać by się mogło, że w czasach, gdy jedynym źródłem światła po zapadnięciu zmroku była pochodnia lub świeca większość ludzi (może poza zepsutą arystokracją marnującą pieniądze na wosk) „chodziła spać z kurami” i wstawała o pierwszym brzasku, aby maksymalnie wykorzystać światło dzienne. Nic bardziej mylnego.
dodane
Lipca 22, 2020
Alergia może bardzo uprzykrzyć życie. Jest też jednym z poważniejszych czynników zaburzających prawidłowy sen. Z jednej strony ciężko zasnąć z zatkanym nosem, a z drugiej strony będące często koniecznością leki przeciwalergiczne zakłócają prawidłowy cykl snu.
dodane
Lipca 17, 2020
Wspólne spanie rodziców z dziećmi było powszechne w czasach prehistorycznych. Z jednej strony zwiększało szanse przetrwania niemowlęcia, a z drugiej strony eliminowało też ryzyko, że jego płacz w celu przywołania mamy sprowadzi na całą społeczność niebezpieczeństwo np. przyciągając uwagę drapieżników
dodane
Lipca 15, 2020
Niedawno wspominaliśmy o tym, że szympansy co noc budują sobie legowiska do spania, które, nawiasem mówiąc, dzięki swojej jednorazowości są bardziej sterylne od naszych łóżek. Kachiro Zama, prymatolog z uniwersytetu z Kioto twierdzi, że w gniazdach szympansów można znaleźć coś w rodzaju poduszek!
dodane
Lipca 14, 2020
Wybieranie nocnych lotów (i spanie w ich trakcie) to sposób radzenia sobie z jet – lagiem, o wiele bezpieczniejszy niż tabletki z melatoniną. Jak jednak zasnąć w samolocie, w pozycji półsiedzącej, gdy oprócz warkotu maszyny przeszkadzają nam także rozmowy współpasażerów, światło, suche powietrze i zmieniające się ciśnienie?
dodane
Lipca 10, 2020
Potrzeba kupienia nowego materaca jest więc całkiem zrozumiała, zwłaszcza że wysypianie się podnosi odporność na infekcję wirusowe. Czy jednak kupowanie materaca w sklepie stacjonarnym w obecnej sytuacji jest na pewno bezpieczne?
dodane
Lipca 9, 2020
Materace lateksowe często postrzegane są jako naturalna alternatywa dla „syntetycznych materacy piankowych”. Kłopot w tym, że większość materacy dostępnych na rynku wykonana jest z lateksu syntetycznego. Ale nawet te najdroższe, wykonane z tak zwanego lateksu naturalnego mają wiele wad.
dodane
Lipca 9, 2020
Jak przekształcić sypialnię w prawdziwe „sanktuarium snu”? Kluczowym elementem jest oczywiście wygodne łóżko, czyli tak naprawdę wygodny materac, który nie powoduje przegrzewania ciała.
dodane
Lipca 9, 2020
Pobudka z bólem głowy to jedna z najgorszych rzeczy. Otwierając rano oczy chcesz być wypoczęty i pełen energii do działania, a zamiast tego marzysz tylko o tym, żeby zażyć tabletkę przeciwbólową i wrócić pod kołdrę. Nie jesteś w tym odosobniony – szacuje się, że ponad połowa osób cierpiących na bóle głowy doświadcza ich właśnie po przebudzeniu. Dlaczego sen, zamiast oczekiwanej regeneracji, przynosi ból? Czy można jakoś temu zaradzić?
dodane
Lipca 9, 2020
Przekonanie, że niedobór snu obniża odporność i zwiększa podatność na różnego rodzaju infekcje wirusowe jest powszechne. Być może sam zaobserwowałeś, że w okresie niedosypiania spowodowanego chociażby koniecznością nauki lub pracy łatwiej złapać zwykłe przeziębienie.
dodane
Lipca 9, 2020
Melatonina reklamowana bywa jako cudowne lekarstwo na bezsenność. Fakt, że preparaty z melatoniną można kupić bez recepty sprawia, że wielu ludziom wydaje się ona w pełni bezpieczną, bo naturalną alternatywą tabletek nasennych. Czy rzeczywiście tak jest?
dodane
Lipca 9, 2020
To co jemy ma olbrzymi wpływ na nasz sen. Dlaczego tak ciężko jest zasnąć po imprezie przy grillu? Dlaczego, jeśli uda Ci się zasnąć, budzisz się kilkakrotnie w ciągu nocy? W grę wchodzi wiele czynników.
dodane
Lipca 9, 2020
„Zostać cały dzień w łóżku? Przecież to bardzo niezdrowo, rozreguluję sobie zegar biologiczny i później nie zasnę w nocy!” Jeżeli myślisz w ten sposób, koniecznie przeczytaj ten artykuł.
dodane
Lipca 9, 2020
W tym roku zapowiada wyjątkowo upalne lato. Jeśli od jakiegoś czasu ta pora roku bardziej niż z plażowaniem, beztroską i wakacjami kojarzy ci się z nieprzespanymi nocami, to znak, że najwyższa pora zmienić coś w swojej sypialni.
dodane
Lipca 9, 2020
Pianką z pamięcią cały świat zachwycił się w latach dziewięćdziesiątych. Produktowi towarzyszyła legenda - memory form została wynaleziona przez NASA, aby chronić astronautów przed przeciążeniami w czasie startu rakiety.
dodane
Lipca 9, 2020
„Nie mogę spać, bo jestem zestresowany. Stresuję się, bo nie mogę spać!” – większość z nas wypowiedziała kiedyś podobne zdanie. Dlaczego stres przeszkadza zasnąć? Czemu niedobór snu jest czynnikiem stresogennym?
dodane
Lipca 8, 2020
Dziwne zachowania występujące podczas snu w takie jak lęki nocne, lunatykowanie i koszmary senne oraz paraliż senny od zawsze przerażały ludzi. W przeszłości często kojarzone były z działaniem sił nieczystych.
dodane
Lipca 8, 2020
Marzenia senne fascynowały ludzi od zawsze. I od równie dawna w ludzkich umysłach istniało pragnienie, aby móc kontrolować sny i świadomie kształtować ich treść. Praktyki związana z wywoływaniem świadomych snów istnieją w wielu tradycyjnych kulturach i religiach.
dodane
Lipca 8, 2020
Sen jest niezbędny do życia wszystkim przedstawicielom gatunku homo sapiens, jednak nie wszyscy ludzie na świecie mają takie same nawyki związane ze snem. Aranżacja miejsca do spania też może być bardzo różna.
dodane
Lipca 8, 2020
Kiedy szukasz odpowiedzi na pytanie „Kiedy wymienić materac na nowy?” prawdopodobnie koncentrujesz się na komforcie spania. Jeśli budzisz się obolały i od jakiegoś czasu lepiej wysypiasz się poza domem niż we własnym łóżku, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że pora wymienić materac.
dodane
Czerwca 9, 2020
Nauka stoi na stanowisku, że potrzebujemy około ośmiu godzin snu. Większość ludzi akceptuje to przekonanie, ale czasami w wielu z nas kiełkuje myśl, że śpiąc krócej zaoszczędzilibyśmy mnóstwo czasu, który można by wykorzystać w sposób bardziej pożyteczny.
dodane
Czerwca 8, 2020
Wymarzona wakacyjna podróż? Weekendowy wypad? A może wyjazd służbowy? Jeśli powyższe sytuacje oznaczają dla Ciebie kiepsko przespane noce, koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się co zrobić, aby podróżowanie przestało kojarzyć się z niewyspaniem.
dodane
Czerwca 8, 2020
Zbliża się lato, które według prognoz ma być wyjątkowo upalne. Letnie noce nie sprzyjają wysypianiu się. Dlaczego? Naukowcy wyjaśniają, że zbyt wysoka temperatura blokuje naturalne wydzielanie się w organizmie hormonu snu – melatoniny.
dodane
Czerwca 8, 2020
Spanie dwóch nawet bardzo bliskich sobie osób w jednym łóżku często zmienia się w koszmar! Co zrobić, jeśli partnerzy mają różne potrzeby dotyczące temperatury, która ma panować w sypialni?
dodane
Czerwca 1, 2020
Katar to jedna z najbardziej irytujących dolegliwości. Jak spać z zatkanym nosem, kiedy ledwo da się oddychać?
dodane
Maja 20, 2020
Jak rozwiązać najczęstsze problemy dotyczące spania? Poradnik, który odpowie na problemy dotyczące snu. Zajrzyj koniecznie i dowiedz się wielu ciekawostek dotyczących snu.
dodane
Maja 20, 2020
Bezsenność dotyka bardzo wiele osób, czasami jako przejściowe zburzenia snu spowodowane np. stresem czy chorobą, a czasami przechodzi w stan permanentny - żadnego z tych stanów nie należy lekceważyć.
dodane
Maja 19, 2020
Kiedy kładziesz się spać w nocy, doświadczasz pięciu cykli snu. Aby czuć się najlepiej wypoczętym, zazwyczaj musisz się obudzić pod koniec cyklu snu.
dodane
Maja 18, 2020
Obalamy mity na temat snu. Jeśli jesteś ciekaw jakie mity dotyczące snu obaliliśmy zajrzyj koniecznie do tego wpisu.
dodane
Maja 18, 2020
Zarys historyczny i przewodnik o tym jak się kiedyś spało... Przenieśmy się w czasie :)
dodane
Maja 17, 2020
Bezsenność. Większość z nas doświadczyła tego dokuczliwego stanu. Warto jednak wiedzieć, że bezsenność to wbrew obiegowej opinii – nie tylko „trudności z zasypianiem”. Cierpisz na bezsenność także wtedy, gdy często wybudzasz się w nocy i nie możesz zasnąć ponownie.
dodane
Maja 14, 2020
Starasz się spać osiem godzin, a mimo to rano budzisz się wykończony? Masz wrażenie że wszelkie zasłyszane rady, dotyczące higieny snu w Twoim przypadku nie działają? Sprawdź co możesz zrobić.
dodane
Maja 14, 2020
Zastanawiasz się czy w czasie pandemii koronawirusa można dzielić łóżko z psem lub kotem? Dobra wiadomość jest taka że zwierzęta domowe nie przenoszą wirusa SARS-CoV2. Co w takim razie z psimi koronowirozami? Czy bliski kontakt z psem to na pewno w obecnej sytuacji dobry pomysł ? Odpowiedź może cię zaskoczyć.
dodane
Maja 14, 2020
Czasem w ludzkich umysłach pojawia się myśl „Ile czasu zaoszczędzilibyśmy nie musząc spać!”. Powszechnie wiadomo jednak, że sen jest równie niezbędny do życia jak jedzenie, picie czy oddychanie. Jak długo jednak człowiek może wytrzymać bez snu?
dodane
Maja 14, 2020
Piżama kojarzy się nie tylko ze snem, ale także z relaksem w domowym zaciszu. Miękkie materiały, wygodne fasony i poprawiające humor nadruki – nic dziwnego, że lubimy ten element garderoby. Jednak spanie nago ma wiele zalet i to nie tylko czasie najgorętszych letnich miesięcy.
dodane
Maja 14, 2020
Czym różni się taka aplikacja zainstalowana na smartfonie od standardowego budzika? Budzik wyrywający Cię ze snu jest najgorszym momentem dnia?
dodane
Maja 13, 2020
Jeśli chcesz zapewnić sobie zdrowy sen, oprócz wyboru materaca i poduszki, powinieneś przemyśleć także wybór pościeli. Dostępne w sklepach warianty potrafią przyprawić o zawrót głowy.
dodane
Maja 12, 2020
Leżakowanie przedszkolaków uznaje się za naturalne. Dorośli amatorzy drzemek bywają w naszej kulturze oskarżani o lenistwo. Jednak nie wszędzie tak jest.
dodane
Maja 5, 2020

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ