+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com


Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
biuro@onsensleeping.com
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jakie czynniki wpływają na ceny materacy i jak je porównać?

6 lipca 2021
Ceny materacy, ceny materacy do łóżka, najtańsze materace, tanie materace, najtańszy materac, tani materac

Ceny materacy nadal zaskakują wielu z nas. Jak to możliwe, że materac o tej samej szerokości posiada cenę rozpoczynającą się już od kilkuset złotych, kończą zaś nawet na kilkunastu tysiącach złotych? Jak znaleźć balans między ceną a jakością materaca, aby znaleźć dobry materac w odpowiedniej cenie?

Jak w przypadku większości produktów, cena materaca zależy przede wszystkim od rozmiaru posiadanego łóżka. To zaś ma związek z metrażem mieszkania. Wiadomo, że cena materaca będzie niższa w przypadku tych cechujących się mniejszą szerokością, natomiast wyższa w przypadku materacy szerokich. Zamiast pytać o to, ile kosztuje dobry materac, należy zapytać o to, jaki materac wybrać. Cena dobrego materaca u etycznego producenta zawsze będzie zaś podobna.

W ostateczności jednak to, jaką kwotę przeznaczymy na zakup nowego materaca zależy przede wszystkim od naszego budżetu. Ceny materacy nie muszą wcale być nadmiernie wysokie, nie powinny być jednak też zbyt niskie. Stąd też ważne jest to, aby nie dać nabić się w butelkę i wiedzieć, jakie pytania zadać sprzedawcy materaca.

Ceny materacy, czy materac musi być drogi, ile kosztuje dobry materac 160x200, najlepsze materace piankowe

Na potrzeby artykułu o cenach materacy przyjęliśmy, że poszukujemy materaca 160x200, który jest najpopularniejszym w Polsce rozmiarem. Do analizy wzięliśmy pod uwagę materac piankowy, bowiem jest to najczęściej wybierany rodzaj materaca.

Ceny materacy podzieliliśmy na trzy kategorie powiązane z budżetem, jaki posiadamy na zakup materaca:

  • kategoria ekonomiczna - materac piankowy 160x200 kosztujący nie więcej niż 1500 złotych;
  • kategoria średnia - materac piankowy 160x200 kosztujący od 2000 złotych do 5000 złotych;
  • kategoria premium - materac piankowy 160x200 bez górnego limitu cenowego.


Wiele osób uważa, że wybór najdroższego materaca zapewni jednocześnie najlepszy komfort. Tymczasem kierowanie się ceną materaca nie jest dobrą drogą. Wcale bowiem nie jest tak, że im wyższą cenę zapłacimy za materac, tym większa będzie jego jakość. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy wybierać najtańsze materace.

Rynek nie znosi pustki. W każdej grupie cenowej znajdziemy materace o określonych właściwościach i funkcjonalnościach. Przy obserwowanym rozstrzale w cenach materacy, również ich jakość musi być różna. Stosunek ceny do jakości materaca nie zawsze jest jednak łatwy do określenia.

Drogi materace, najtańsze materace, ceny materacy, różnice w materacach, jaki materac kupić

Ceny materacy – zbyt niskie

Rozpatrując ceny materacy na polskim rynku, w zbyt niskich cenach znaleźć można najczęściej dwa rodzaje materacy. Pierwszym z nich są szkodliwe materace sprężynowe, zaś drugim materace piankowe cechujące się ekstremalnie niską jakością.
 

Większość materacy w cenie do 1500 złotych to twarde materace, które całkowicie bezpodstawnie proponuje się osobom cierpiącym na schorzenia kręgosłupa. Mimo powtarzanego przez pokolenia mitu, nie są one dobre dla nikogo z nas, bowiem powodują nieprawidłowe podparcie ciała i pozbawione są wsparcia dla kręgosłupa. Ich stosowanie może powodować szereg dolegliwości, jak choćby bóle głowy po przebudzeniu czy zniesioną lordozę szyjną. Wpływać może również na samopoczucie, prowadząc choćby do bezsenności.

Najtańsze materace, które dodatkowo często są zbyt twarde, mogą być szkodliowe dla naszych kręgosłupów.

Materace, których cena zamyka się w kwocie 1500 złotych to najgorszy pod względem jakości wybór. Taka cena materacy powoduje bowiem, że producent zmuszony jest zamknąć w niej zarówno koszt produkcji, jak i swoją marżę oraz opłaty związane z transportem. To natomiast powoduje, że typowy materac 160x200 w takiej cenie będzie zawierał najtańsze i tym samym najgorsze jakościowo materiały.

Wysoka twardość taniego materaca nie wynika bynajmniej z dbałości jego producenta o zdrowie naszych kręgosłupów, ale z warunków produkcyjnych. Tanie materace kieszeniowe, w tym także materac multipocket i każdego innego rodzaju materac sprężynowy, zawiera w sobie bardzo twarde i masywne sprężyny. Te natomiast wpływają pozytywnie na cenę materacy, bowiem są dla producentów najtańsze w zakupie. Na tym jednak ich pozytywne aspekty się kończą.

Również tanie materace piankowe cechują się bardzo niską jakością. Wynika to z faktu, że do ich produkcji stosuje się zazwyczaj zamkniętokomórkowe pianki poliuretanowe typu T, których wytwarzanie jest bardzo tanie, zaś właściwości zdrowotne wątpliwe, a żywotność wyjątkowo niska.

Najczęściej ceny materacy piankowych oscylujące zamykające się w granicach 1500 złotych wynikają właśnie z zastosowania tego rodzaju pianek poliuretanowych. Struktura ich zamkniętych komórek w połączeniu z wysoką twardością powoduje, iż bardzo szybko ulegają one degradacji. Już po kilku miesiącach użytkowania taniego materaca piankowego można zauważyć, że jest on odgnieciony i nie powraca do pierwotnego kształtu.

Degradacja pianki w najtańszych materacach powoduje, że w miejscach, w których nasze ciała najbardziej naciskają na nie podczas snu, pozostaje trwałe zagłębienie. Niemal zawsze reklamacje z tego tytułu są odrzucane, co tłumaczy się właściwościami użytych materiałów, nieprawidłowym użytkowaniem lub niewłaściwym dobraniem produktu do wagi czy budowy ciała, mimo że twardość materaca nie powinna być dobierana na podstawie tych kryteriów.

Tani materac, ceny materacy, najtańsze materace, materac sprężynowy, multipocket
Warto zwrócić uwagę na fakt, że często sprzedawcy stosują techniki sprzedażowe mające na celu sprzedać nam materac, za którego sprzedaż otrzymają wysokie marże. Notorycznym jest odmawianie ujawnienia informacji o rodzaju użytych do produkcji danego materaca materiałów, w tym pianek.

Często wynika to z niewiedzy sprzedawców, jak też sztuczek nieuczciwych producentów, którzy używają nazw własnych pianek poliuretanowych, aby ukryć ich rzeczywisty opis chemiczny. Dlatego też tak ważne jest, aby rozumieć oznaczenia używanych w materacu pianek i odpowiednio je interpretować. Warto zapoznać się też z artykułem, który pomoże wybrać najlepszy materac.
Nie miejmy złudzeń. Tani materac to nigdy nie jest dobry materac.
Aby zmieścić się w limicie cenowym do 1500 złotych, producent materaca musi umieścić w nim materiały o niskiej jakości i żywotności. Dlatego też najtańsze materace nie są dobrym wyborem. Niskie ceny materacy dają tylko złudzenie oszczędności, podczas gdy w rzeczywistości koszta ponoszone przez spowodowane nimi następstwa są niewspółmiernie wysokie. Dodatkowo wiąze się z nimi konieczność częstszego wymieniania, 
Materac 180x200, materac 160x200, materac 140x200, materac 120x200, materac 100x200, materac 90x200, materac 80x200

Ceny materacy – opłacalność

Opłacalność przy zakupie materaca stanowi bardzo częsty argument. Najczęściej przywiązywanie dużej wagi do cen materacy wynika z ograniczonego budżetu. I choć wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że tani materac nie będzie korzystnym rozwiązaniem, mimo tego go kupujemy.

Czasem zakup taniego materaca jest wynikiem braku świadomości co do tego, jak ogromny wpływ ma wybór odpowiedniego materaca i poduszki na zdrowy, komfortowy sen. Choć dla wielu z nas zdrowie jest priorytetem, często jesteśmy na jego punkcie zbyt mało skupieni. W zdobyciu wiedzy o zdrowym śnie pomóc może tymczasem prowadzony przez ekspertów blog o spaniu.

Zamiast jednak kupować najtańszy materac, warto jest zastanowić się nad możliwością zakupu materaca na raty. Dzięki temu większość z nas może cieszyć się dobrej jakości funkcjonalnym materacem, a jednocześnie nie nadwyrężyć nadmiernie swojego budżetu domowego. Jednocześnie pozwoli to zaoszczędzić na ewentualnym leczeniu czy też dodatkowych elementach mających w założeniu zniwelować wady złego materaca, jak choćby pokrowcu na materac. Niemal każdy z nas jest w stanie zakupić więc materac, który znacznie poprawi higienę snu przez zapewnienie wysokiej jakości, komfortu i żywotności przy odpowiednim wsparciu ciała i podparciu kręgosłupa.

Materac Osaka Air_4

Ceny materacy – średnie

Materace do spania w średnich cenach to zdecydowanie najczęstszy wybór Polaków. Na najpopularniejszy w naszym kraju materac 160x200, a więc posiadający 160 centymetrów szerokości o 200 centymetrów długości, wydajemy przeciętnie między 2000 złotych a 4000 złotych, niekiedy zaś do 5000 złotych.

Wielu z nas wydaje się, że taka cena materaca świadczy o jego jakości. Całkiem słusznym jest oczekiwanie, że otrzymamy za nią materac wysokiej jakości. Również wtedy, gdy składa się na nią nie tylko materiał wykonania, ale i wszelkie koszta produkcji wraz z marżą producenta. W rzeczywistości jednak nie zawsze tak się dzieje, bowiem za ceny materacy odpowiadają też inne czynniki.

Stosowaną nagminnie praktyką jest oferowanie materaców niskiej jakości w średniej cenie. Wynika to z faktu, że większość sprzedawców nastawionych jest na zysk. Ponieważ zaś mają świadomość o tym, ile złotych przeciętny Polak wydaje na materac, tańsze modele sprzedawane są notorycznie w zawyżonych cenach z marżami liczącymi nawet kilkaset procent.

Jakość materacy w średniej cenie jest różna. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na jakość i funkcjonalność danego modelu materaca.

Obok przywiązywania dużej wagi do ceny materacy, bardzo często dokonujemy ich zakupu na podstawie cech wizualnych. Zakładamy, że materac ma pasować do kolorystyki sypialni, wyglądać luksusowo czy ładnie się prezentować. Zbyt rzadko natomiast zwracamy uwagę na to, co dany materac ma w środku. Tymczasem to jego wnętrze jest najważniejsze.

Przed dokonaniem transakcji, należy szczegółowo zapoznać się z produktem. Nieocenioną pomocą w tym zakresie jest poradnik zawierający 10 kluczowych informacji, jakie należy uzyskać przed zakupem materaca.

Gdy cena danego materaca jest średnia lub wysoka, zakładamy automatycznie, że producent zamieścił w nim pianki poliuretanowe, które wyróżniają się ponadprzeciętną jakością. Niestety informacje podawane przez niektórych sprzedawców i producentów zaprzeczają temu założeniu. Choć wybrany materac może prezentować się korzystnie pod względem wizualnym, najczęściej nie wynika to często z dobrej jakości pianek, ale z zastosowania ładnego pokrowca.

Rzetelny producent materaców zawsze podaje konsumentom pełną specyfikację materiałów użytych do ich produkcji, a przede wszystkim pianek poliuretanowych. Oznaczenie pianki powinno składać się z symbolu pianki, jak również czterech cyfr. Te odnoszą się do gęstości i twardości danej warstwy materaca - na przykład HR3530. Jeśli sprzedawca lub producent materaca odmawia ujawnienia takich informacji, zazwyczaj oznacza to, że chce on zataić fakt wykonania go z tańszych i gorszych pod względem jakości materiałów.

Zakup materaca niemal zawsze obarczony jest ryzykiem. Dlatego też należy uważać na produkty, których specyfikacja i właściwości nie są odpowiednio opisane. Zazwyczaj dotyczy to materaców sprzedawanych pod marką własną danego sklepu. Sprzedawcy często zachęcają do ich zakupu nawet osoby, które wcześniej zdecydowały się już na inny materac.

Tacy sprzedawcy przekonują nas, że mają praktycznie taki sam materac, jaki wybraliśmy, ale w lepszej cenie. Przeciętny konsument nieposiadający wiedzy o technologiach, w jakich produkuje się materace, jak również wiedzy o ich właściwościach, zaufa sprzedawcy i kupi produkt, który już po kilku tygodniach najczęściej okazuje się być niewłaściwym.

W Onsen Sleeping nie zależy nam wyłącznie na sprzedaży naszych własnych produktów, ale przede wszystkim na szerzeniu wiedzy przez propagowanie informacji przygotowanych przez kompetentne osoby. Marzymy o tym, aby każdy z nas cieszył się komfortowym, zdrowym snem. Dlatego też przygotowaliśmy niezbędnik wiedzy o materacach, który pozwala przeprowadzać rozmowy ze sprzedawcami materacy z poziomu eksperta.

Dodatkowo wszystkie produkty Onsen Sleeping posiadają pełen opis swoich właściwości wraz z podaniem konkretnych wartości poszczególnych materiałów. Transparentność i sprzedaż bez pośredników pozwala nam na zachowanie najlepszych cen materacy, poduszek ortopedycznych i innych akcesoriów do snu. Przy tym gwarantujemy ich najwyższą jakość.

Materac wysokoelastyczny, materace z pamięcią kształtu, pianka memory, materac piankowy, warstwy materaca, materace online
Pianki poliuretanowe, z których wykonywane są materace, dzielą się na kilka podstawowych rodzajów. Te oznacza się literami:
  • T (ang. traditional) – oznaczającej tradycyjną piankę tradycyjną, zamkniętokomórkową, mającą niski poziom dynamiki;
  • HD (ang. high density) – oznaczającej piankę tradycyjną o wyższej gęstości, lecz tej samej twardości i właściwościach co pianka poliuretanowa typu T;
  • HR (ang. high resilience) – oznaczającej piankę otwartokomórkową, wysokoelastyczną dającą znacznie wyższy komfort użytkowania i zapewniającą najlepszą dynamikę w porównaniu z pianką poliuretanową typu T i HD;
  • V (ang. viscoelasticity) – oznaczającej piankę termoelastyczną, która jest bardzo wrażliwa na działanie siły i temperatury, co wpływa na zamykanie się jej komórek w trakcie użytkowania.
Zamkniętokomórkowe pianki tradycyjne typu T są najtańsze w produkcji. Dużo droższe są zaś otwartokomórkowe pianki wysokoelastyczne typu HR, a także pianki termoelastyczne typu visco. W materacach Onsen Sleeping używane są głównie otwartokomórkowe pianki wysokoelastyczne typu HR, które wzmacniane są warstwą z pianki termoelastycznej typu visco, odpowiadającej za zwiększenie ich komfortu. Nigdy zaś nie znajdowały i nie znajdą się w nich zamkniętokomórkowe pianki tradycyjne typu T.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej konstrukcji materaca Osaka Air, jego elastyczność i oferowany przez niego komfort będzie niezmienny przez wiele lat. W tym czasie nie zmieni się też jego sprężystość i twardość. Przez cały okres użytkowania będzie on więc materacem średniotwardym określanym jako 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców, co jest odpowiednikiem materaca H3.

Materace piankowe oferowane przez Onsen Sleeping to materace wysokoelastyczne, które są dostosowane do uniwersalnych potrzeb każdego z nas. Nie oferujemy materacy miękkich czy też materacy twardych. Skrajne parametry nie są bowiem odpowiednie dla nikogo z nas, bez względu na masę ciała. Sprzeciwiamy się tym samym mitom rozpowszechnianym przez większość sprzedawców materacy.
Materac Osaka Air_1

Znajdujący się w ofercie Onsen Sleeping wysokoelastyczny materac piankowy Osaka Air składa się z czterech warstw odpowiednio dobranych pianek poliuretanowych, a także siatki Aero 3D wspomagającej wentylację materaca.

Często ceny materacy złożonych z wyłącznie dwóch warstw wykonanych z wątpliwych jakości materiałów są wyższe, aniżeli cena produktów Onsen Sleeping. Wynika to ze stosowania przez większość producentów i sprzedawców bardzo wysokich marż na produkty. Dodatkowo produkcja materaca z dwóch warstw jest zdecydowanie tańsza. Niezależnie od tego, jakie są ceny takich materacy, spanie na nich odbywa się kosztem komfortu i jakości snu.

Dwie lub trzy warstwy materaca piankowego to zdecydowanie zbyt mało, aby uzyskać ich optymalny poziom podparcia, odbojności, komfortu i wytrzymałości. Jeśli więc cena materaca dwuwarstwowego lub trzywarstwowego jest zbyt wysoka, a sprzedawca usilnie proponuje jego zakup, najpewniej jest on objęty bardzo wysoką marżą.

Drogi materac, najtańsze materace, materac wysokoelastyczny, materac piankowy, promocja na materac, materace w promocji
Chcąc dokonać zakupu nowego materaca, musimy więc zwrócić uwagę na użyte do jego produkcji materiały. Warto zapoznać się z poradnikiem zakupu materaca, dzięki któremu będziemy świadomi tego, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze. Jednocześnie należy zadbać o to, aby uzyskane informacje były transparentne i rzetelne.

Istotna różnica w cenie materaca zauważalna będzie również wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup w sklepie oferującym materace online. Sklep stacjonarny ponosi bowiem większe koszty związane z obsługą sprzedaży. Ceny materacy zakupionych stacjonarnie będą zawierać więc również dodatkowe koszty związane z wynajmem powierzchni, magazynowaniem, eksploatacją lokalu czy zatrudnieniem pracowników. Stąd też zakup materaca bezpośrednio od producenta będzie zdecydowanie bardziej korzystny cenowo.

Ceny materacy – drogie

Najwyższa półka cenowa materaców rozpoczyna się od 5000 złotych. W przypadku materaca 160x200 kończy się najczęściej na 12 000 złotych. Materace w tych cenach zazwyczaj cechują się dobrą prezentacją wizualną z zewnątrz. Powoduje to wrażenie, że również w środku zbudowane są one z najlepszych materiałów. Najczęściej jest to jednak tylko złudzenie.

W ofercie materacy premium znaleźć można materace każdego rodzaju. Są to zarówno materace piankowe, lateksowe czy sprężynowe, w których zawierają się również kieszeniowe i multipocket. Oferta bardzo drogich materacy zawiera niekiedy warstwy kokosa, grykę czy końskie włosie!

Materace, w których produkcji zawiera się końskie włosie, oferuje firma Hastens. Są to jedne z najdroższych materacy na świecie - ich koszt wynosi około 150 000 dolarów. Ten model materaca wykonany jest nie tylko z warstw końskiego włosia, ale i sprężyn.

Luksusowa sypialnia, jak urządzić sypialnię, najlepszy materac, materace online

Segment materacy, których cena przewyższa 5000 złotych, jest w Polsce opanowany przez kilka zagranicznych firm. Mają one swoje przedstawicielstwa na terenie kilku krajów. Bazują na dwóch zasadniczych elementach.

Pierwszy z elementów to zachęcenie nas do zakupu drogiego materaca przez stworzenie wrażenia jego wyjątkowości. Piankom poliuretanowym stosowanym w takich materacach nadaje się wyszukane nazwy. Najczęściej są to materace z pamięcią kształtu, a więc wykonane z poliuretanowej pianki termoelastycznej typu visco. Pianka ta, wymyślona ponad 70 lat temu, nie jest nadzwyczajnym materiałem, a jej stosowanie w pierwszej warstwie materaca jest ryzykowne.

Drugim z elementów jest pozykanie konsumenta, który wybierze najdroższy produkt, ponieważ uzna go za najbardziej prestiżowy. Tacy klienci kupują materace w najwyższych cenach, nie zważając na ich rzeczywistą wartość i funkcjonalność. W efekcie bardzo często dodatkowe pieniądze przeznaczać muszą na fizjoterapeutów, lekarzy czy akcesoria do spania.

Często w przypadku materaca visco jego jakość argumentuje się wysoką gęstością użytej do produkcji poliuretanowej pianki termoelastycznej typu visco, która niekiedy sięgać ma nawet 90 kg/m3. Tymczasem w przypadku tego rodzaju pianki poliuretanowej wyżssza gęstość oznacza zmniejszoną cyrkulację powietrza. Zatem powoduje ona jeszcze większe przegrzewanie i pocenie się ciała w nocy.

Klienci kupujący najdroższe materace bardzo często chcą je zwrócić. Tymczasem jest to najczęściej niemożliwe, ponieważ polityka zwrotów u wielu producentów i w większości sklepów jest bardzo ograniczona. Notorycznie jest ona skupiona wokół możliwości wymiany materaca na droższy model lub zwracaniu wpłaty po uprzednim odjęciu rzekomych dodatkowych kosztów.

Ceny materacy, które zaczynają się od 5000 złotych, zawierają w sobie bardzo wysokie kwoty związane z kosztami utrzymania biur zagranicznych koncernów, reklam telewizyjnych oraz innych rodzajów promocji i marketingu. Objęte są także gigantycznymi marżami.

Kupno nawet najdroższego materaca nie gwarantuje nam jego wysokiej jakości. To nie ceny materacy są ważne, ale ich konkretna funkcjonalność.

Onsen Sleeping, jako etyczny i rzetelny producent najlepszej jakości wysokoelastycznych materacy piankowych, ma świadomość cen produkcji każdego z materacy dostępnych na rynku. Koszt produkcji materaca kosztującego ponad 5000 złotych nie odbiega znacząco od produkcji materacy ze średniej półki cenowej. Sprzeciwiając się praktykom, które wielu z nas uznaje za wprowadzające w błąd, odradzamy zakup najdroższych materaców.

Każdego tygodnia eksperci od snu w Onsen Sleeping odbierają przynajmniej kilka połączeń telefonicznych od osób, które zakupiły materac za kilkanaście tysięcy złotych i nie jest w stanie na nim spać. Takie osoby często zaznaczają, że posiadane materace z pamięcią kształtu powodują ich zasysanie i zwiększają pocenie się w nocy. Rzekome wrażenie spania na chmurze okazuje się dla nich koszmarem, a zamian pozycji do spania okazuje się niemal niemożliwa.

Pianka termoelastyczna, materac visco, materac z pamięcią kształtu, materace online, jaki materac kupić

Ceny materacy – wiodące sklepy

Istnieje wiele kanałów sprzedaży materacy. Co do zasady najtańsze materace sprzedawane są w wielkopowierzchniowych dyskontach meblowych. Najczęściej cechują się one jednak słabą jakością, choć można kupić je tanio i od ręki.

Droższe i lepsze materace nabyć można zarówno w sklepach internetowych, jak i w sklepach stacjonarnych. Bardzo często konsumenci oceniają ofertę danego producenta w sklepie stacjonarnym, zaś zakupu dokonują w sklepie internetowym. Z założenia jest to tańsza alternatywa. Wygodna dostawa w ciągu 24 godzin zachęca do zakupu materaca w rzekomo dobrej cenie.

Materace czołowych producentów ujawniają swoje wady już po kilku dniach, niekiedy zaś w ciągu kilku miesięcy od zakupu. Okazuje się, że nie są komfortowe przez wybór niewłaściwej twardości materaca, a także jego niefunkcjonalną budowę.

Teoretycznie kupno materaca online pozwala na jego zwrot w terminie 14 dni od zakupu, co wielu z nas uważa za zabezpieczenie. Okazuje się jednak, że wielu sprzedawców możliwość tę ogranicza wyłącznie do zwrotu materaców nierozpakowanych. Często w zamian oferują wymianę materaca na inny, droższy model. Dodatkowo niekiedy wymaga sę, aby materac sprasować i zrolować, co jest w warunkach domowych niemożliwe.

rolowanie materaca zwrot

Chcąc dopasować się do warunków zwrotu materaca, bardzo wielu klientów próbuje nadać go w inny sposób. Okazuje się jednak, że nawet złożony materac traktowany jest przez kurierów za przesyłkę wielkogabarytową, a nawet paletową. Zwrot materaca może więc kosztować dodatkowe kilkaset złotych. Finalnie większość z nas rezygnuje więc ze zwrotu materaca, niezależnie od jego ceny. W efekcie przez nawet kilka kolejnych lat męczymy się, śpiąc na złym materacu i doznając różnego rodzaju dolegliwości.

Ceny materacy – online od producenta

Zakup materaca przez internet ma wiele zalet, o ile dokonuje się go bezpośrednio od producenta posiadającego uczciwą i rzetelną politykę zwrotów. Ceny materacy w takim przypadku są dużo niższe, ponieważ omijają marżę sklepów stacjonarnych, a także inne dodatkowe koszta. Dodatkowo dostawa materacy zakupionych w ten sposób odbywa się najczęściej w ciągu 24 godzin w dni robocze, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność oferty.

Oferta produktów Onsen Sleeping jest uniwersalna i dopasowana do wymagań każdego z nas. Pozwala na wybór rozmiaru materaca, jak również rzetelnie informuje o jego właściwościach. Dodatkowo filozofia, jaka przyświeca Onsen Sleeping, jest wyjątkowo korzystna dla konsumentów.

 
Każdy materac należy przetestować w domu, w zaciszu własnej sypialni. Nigdy w sklepie!

Nawet wtedy, gdy sklepowe łóżka wydają się komfortowe, a ceny materacy są wyjątkowo zachęcające, nie warto podejmować pochopnej decyzji o zakupie. Dopiero w zaciszu własnej sypialni możliwe jest przetestowanie materaca w naturalnych warunkach, czyli podczas spania w pełnym rozluźnieniu.

Niemożliwe jest ocenienie właściwości materaca podczas krótkiego leżenia na nim w sklepie stacjonarnym, kiedy mamy na sobie warstwy ubrań i jesteśmy w pełni świadomi wykonywanych ruchów. Nie pomaga w tym również czujne oko sprzedawcy snującego anegdoty na temat posiadanego przez siebie materaca czy też nieudanych zakupów znanych mu osób.

Ceny materacy, najlepszy materac, sklep z materacami, materace online, materac piankowy, materac wysokoelastyczny
Wszystkie produkty Onsen Sleeping, w tym idealny wysokoelastyczny materac piankowy Osaka Air, objęte są programem umożliwiającym ich testy w zaciszu własnej sypialni. Osobom niezadowolonym z zakupu umożliwiamy zwrot materaca w ciągu 100 dni od dnia jego dostarczenia. Wszystko to odbywa się na jasnych, klarownych zasadach.
Zwrot materaca, materace online, materac wysokoelastyczny, testowanie materacy, sklep z materacami, producent materaców
Jako odpowiedzialny społecznie producent, Onsen Sleeping oferuje swoje materace piankowe i poduszki ortopedyczne w cenach, które zakładają niską marżę przy zachowaniu najwyższej jakości używanych do produkcji materiałów.
 
Ceny materacy nie muszą przerażać. Każdy z nas zasługuje na maksymalny komfort, a także odpowiednie wsparcie ciała i podparcie kręgosłupa podczas snu. To gwarantuje najlepszy materac Osaka Air, który dodatkowo możemy zakupić w systemie ratalnym.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materace online, materac piankowy, materac wysokoelastyczny, poduszki ortopedyczne, najlepszy materac, sklep z materacami

FAQ: Ceny materacy

Jaki materac do 2000 złotych wybrać?

Wyprodukowanie dobrego materaca poniżej 2000 złotych jest praktycznie niemożliwe. Chcąc wybrać dobry materac, powinniśmy przeznaczyć na niego przynajmniej 3000 złotych. Nie powinien kosztować zaś więcej niż 5000 złotych, bowiem większe ceny stanowią zazwyczaj tylko marżę producenta lub sprzedawcy materaca. Kupując materac za 2000 złotych musimy liczyć się z tym, że jego funkcjonalność będzie niska, w związku z czym komfort snu będzie mniejszy. Dodatkowo może mieć on nawet dwukrotnie krótszy czas żywotności. Warto więc dołożyć nieco pieniędzy i sprawić sobie idealny materac Osaka Air w najlepszej cenie.

Ile kosztuje dobry materac 180x200?

Dobry materac 180x200 kosztuje około 4000 złotych. Przy dobrym materacu około połowy tej ceny powinien stanowić koszt materiałów, jakie producent użył do jego produkcji. Idealny materac 180x200 powinien być materacem wysokoelastycznym, a więc posiadać w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Drugą jego warstwę powinna stanowić pianka termoelastyczna typu visco. Tylko takie ułożenie zapewni maksymalny komfort snu przy zachowaniu odpowiedniej dynamiki materaca 180x200, a także jego optymalnej wentylacji.

Ile kosztuje dobry materac 160x200?

Dobry materac 160x200 kosztuje około 3800 złotych. Przy dobrym materacu około połowy tej ceny powinien stanowić koszt materiałów, jakie producent użył do jego produkcji. Idealny materac 160x200 powinien być materacem wysokoelastycznym, a więc posiadać w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Drugą jego warstwę powinna stanowić pianka termoelastyczna typu visco. Tylko takie ułożenie zapewni maksymalny komfort snu przy zachowaniu odpowiedniej dynamiki materaca 160x200, a także jego optymalnej wentylacji.

Ile kosztuje najlepszy materac do łóżka?

Najlepszy materac do łóżka w najpopularniejszym rozmiarze, czyli 160x200, kosztować powinien około 3800 złotych. Taka cena gwarantuje, że producent i sprzedawca nie nałożyli na niego zbyt dużych marży. Jednocześnie niższa cena powinna budzić wątpliwości, bowiem same materiały niezbędne do produkcji najlepszego materaca do łóżka kosztują przynajmniej połowę tej kwoty. Do niej dochodzi natomiast koszt transportu oraz utrzymania firmy i jej pracowników. Kupując materac bezpośrednio od producenta, możemy jednak liczyć na atrakcyjne ceny i dodatkowe rabaty.

Jak wybrać materac w dobrej cenie?

Materac w dobrej cenie powinien brać pod uwagę koszty, jakie producent poniósł na jego wyprodukowanie, a także marżę. Sklepy stacjonarne nakładają na sprzedawane materace nawet kilkusetprocentowe marże, co nierzadko sprawia, że w wysokiej cenie kupić możemy niefunkcjonalny materac wykonany z niskiej jakości produktów. Dobry materac powinien kosztować około 4000 złotych. Koszt produkcji dobrego materaca nie powinien być niższy od 2000 złotych. Sprzedawane po kilkanaście tysięcy złotych materace w rzeczywistości warte są jedynie ułamek tej ceny, bowiem ich producenci dużo pieniędzy przeznaczają na marketing i reklamę. Najlepiej jest zakupić materac bezpośrednio od producenta, zwracając uwagę na właściwości fizyczne materiałów użytych do jego produkcji.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Johnny szybkie podjadę palce pisze:
Sorry, ale chyba kogoś pogięło z tymi cenami ;) Ten materac to laskę robi w trakcie snu czy jak?
Dodano: 24 marca 2023, 19:36. Dodaj odpowiedź
Mateusz Nesterok pisze:
Ten materac robi zdecydowanie o wiele więcej ;) Cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości, a nawet zaniżona!
Dodano: 27 marca 2023, 08:59. Dodaj odpowiedź
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac:
Jak wybrać materace dla Ciebie i Twojej rodziny? Jaki wybrać rozmiar materaca dla Ciebie, a jaki dla dzieci? Który rodzaj materaca kupić?
10 stycznia 2023
Dowiedz się, dlaczego materace z kokosem cieszą się tak dużą popularnością, ale poznaj też ich potencjalne wady.
25 grudnia 2022
Czy materace naturalne są naprawdę zdrowe? Sprawdź, jakie są fakty, a jakie mity na temat materaców z lateksu, kokosu i wełny. Wybierz najlepszy materac dla siebie i ciesz się zdrowym snem!
5 listopada 2022
Jakie cechy posiada najlepszy materac? Jak wybrać najlepszy materac w gąszczu różnorodnych materaców?
25 października 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Skin+
Materace piankowe
Poduszki ortopedyczne Skin+
Zestawy
Pościel
Akcesoria
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Zapraszamy do zakupów w ONSEN®!

Szanowni Państwo! Celem świadczenia usług na najwyższym poziomie serwisu w naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ