+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Ceny materacy – gdzie leży prawda

6 lipca 2021
Ceny materacy, ceny materacy do łóżka, najtańsze materace, tanie materace, najtańszy materac, tani materac

Ceny materacy potrafią zaskoczyć. Jak to możliwe, że za materac o określonej szerokości oferta rynkowa rozpoczyna się od kilkuset a kończy na kilkunastu tysiącach złotych? Gdzie w tym wszystkim znajdziemy balans pomiędzy ceną a jakością? Ile kosztuje naprawdę dobry materac?


Decydując się na zakup materaca istnieją dwa parametry, które są naszym ogranicznikiem. Pierwszy - to rozmiar materaca, który jest uzależniony od naszych warunków lokalowych i wielkości stelażu łóżka. Drugi to oczywiście budżet, który u każdego z nas jest nieco inny.

15_gdziekupicmaterac-2-11 (3)

Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że poszukujemy najbardziej popularnego rozmiaru materaca, czyli rozmiaru 160x200 oraz że wybieramy najbardziej popularny rodzaj materiału, czyli materac piankowy. Budżety podzielmy sobie na 3 kategorie:

  • ekonomiczna - w niej za materac do spania nie chcemy zapłacić więcej niż 1500 złotych;
  • średnia, najliczniejsza, w której za materac 160x200 planujemy wydać od 2 do 5 tysięcy złotych;
  • premium - w której właściwie nie ma górnego limitu cenowego a Klient wybiera najdroższy materac jaki znajdzie, kierując się myślą, że im wyższa cena tym lepsza jakość.

 

Jak wiadomo, rynek nie znosi pustki i dla każdej z tych kategorii dostępne będą określone oferty produktów. Jak łatwo możesz sobie wyobrazić, przy takim rozstrzale cenowym stosunek ceny do jakości materacy jest bardzo różny. Weźmy pod lupę każdą z grup cenowych.

Ceny materacy – zbyt niskie

W tej kategorii odnajdziemy najczęściej dwa rodzaje materacy: materace sprężynowe oraz materace piankowe ekstremalnie niskiej jakości. Najczęściej będą to materace o dużej twardości, które proponowane są osobom, które mają problemy z kręgosłupem.

Tymczasem wysoka twardość materaca wcale nie jest odpowiednia dla osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi. Podparcie dla kręgosłupa będzie nieprawidłowe, zarówno gdy wybierzemy twardy materac sprężynowy, jak i twardy materac piankowy (ale o tym pisaliśmy już szeroko w tym artykule).
 

Tani, twardy materac wcale nie będzie dobry dla kręgosłupa.

Wracając do ceny - materace zamykające się w budżecie do 1500 złotych do najgorszy pod względem jakości wybór. Producent, aby zamknąć w tej cenie koszt produkcji oraz swoją marżę wytwarza materac "po kosztach", z użyciem najtańszych i niestety najgorszych materiałów.
 

Wysoka twardość tanich materaców wcale nie wynika z dbałości producenta o zdrowy kręgosłup Klienta, lecz z samego procesu produkcyjnego. Tanie materace kieszeniowe (w tym również tanie materace multipocket) mają wewnątrz bardzo twarde sprężyny, które po prostu są najtańsze w zakupie.


Podobnie sytuacja ma się w przypadku tanich materaców piankowych. Tam z kolei producenci wykorzystują do tworzenia materaca najtańszy możliwy rodzaj pianki poliuretanowej, czyli piankę zamkniętokomórkową.

Jeśli nic Ci to nie mówi, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu dotyczącego rodzajów pianek poliuretanowych. W dużym skrócie, pianki zamkniętokomórkowe to najprostszy rodzaj pianek, których produkcja jest wyjątkowo tania, zdrowotność wątpliwa a żywotność ekstremalnie niska.
 

Pianki zamkniętokomórkowe najczęściej są twarde (stąd wysoka twardość materaca taniego) i niestety szybko ulegają degradacji. Po zaledwie kilku miesiącach użytkowania takiego materaca wykonanego z pianki T może się on wygnieść.

W miejscu gdzie nasze ciało podczas snu najbardziej uciska na materac powstanie zagłębienie, które "nie powróci" gdy wstaniemy z łóżka. Reklamacja nie zostanie uznana, sprzedawca zawsze wykręci się od jej uwzględnienia wskazując na nieprawidłowe użytkowanie lub dobór niedostosowany do wagi.

tani materac
Warto tutaj zwrócić uwagę, że przy sprzedaży materaca piankowego o niskiej cenie sprzedawcy zazwyczaj bronią się przed ujawnieniem rodzaju pianki z jakiej produkt jest wykonany. Nie wierzycie, to spytajcie, gdy będziecie w sklepie.

Zapewne sprzedawca w ogóle nie będzie wiedział co to za pianka, albo użyje jakichś wymyślonych, szumnie brzmiących nazw, które nijak mają się do ustandaryzowanego opisu chemicznego. O tym jak prawidłowo oznacza się pianki oraz jak interpretować te oznaczenia dowiesz się z tego artykułu.
Nie dajmy się więc nabrać na hasło, że tani materac może być dobry.
Ekonomii nie oszukamy - producent musi swoje zarobić a żeby zmieścić się w limicie cenowym musi umieścić w materacu materiały o niskiej jakości i żywotności. Cudów nie ma.

Ceny materacy – opłacalność

Ten argument pojawia się często. Choć zdajemy sobie sprawę, że w tanim materacu na próżno szukać wysokiej jakości materiałów to i tak go kupimy, bo po prostu nie mamy pieniędzy na droższy.

Czasem zdarza się, że nie mamy świadomości jak istotne jest dla naszego zdrowia wygodne łóżko i zdrowy sen. Mamy inne priorytety, wydatki, bywa naprawdę różnie.
 

Warto jednak rozważyć inne możliwości. Wielu producentów materacy oferuje swoje produkty z możliwością zakupu na raty. Osoby, które na daną chwilę nie dysponują środkami na zakup lepszego materaca mogą skorzystać z zakupów w ofercie ratalnej.

Zamiast kupować tani, słaby materac można dzięki temu zapić produkt nieco droższy, ale o niebo lepszy pod względem jakości, podparcia, komfortu i wytrzymałości. Naprawdę warto rozważyć taką opcję, aby na lata nie pozostać ze zbyt twardą, wygniecioną tandetą.

Ceny materacy – średnie

Materace do spania w średniej cenie to zdecydowanie najczęstszy wybór Polaków. Zazwyczaj decydujemy się na zakup materaca w cenie pomiędzy dwoma a czteroma, pięcioma tysiącami złotych (oczywiście nadal mówimy tutaj o najbardziej popularnym rozmiarze, 160 cm szerokości).
 

Wydaje się nam (całkiem słusznie), że jest to cena, w której jakość zakupionego przez nas materaca powinna być w miarę wysoka. W wielu przypadkach rzeczywiście tak jest, gdyż materace w cenie detalicznej od dwóch do pięciu tysięcy złotych swobodnie zmieszczą w sobie marżę producenta oraz wykonanie rdzenia i poszycia materaca z materiałów o wysokiej jakości.
 

Jest tu jednak kilka haczyków. Wielu sprzedawców zdaje sobie sprawę z tego, że jest to najpopularniejszy segment cenowy polskiego konsumenta. Czemu zatem nie wsadzić do środka materaca słabych materiałów a i tak sprzedać drożej? Niestety wielu producentów wykorzystuje niewiedzę Klientów w zakresie materiałów, z jakich wykonane są materace.

Średnia półka cenowa to ogromny rozstrzał jakości.

Materac kupujemy najczęściej "oczami" - ma on pasować do wystroju sypialni, naszego gustu kolorystycznego, ma wyglądać luksusowo i po prostu ładnie się prezentować. Rzadko kiedy zastanawiamy się co jest w środku.

Gdy cena jest średnio wysoka zakładamy, że producent rzetelnie umieścił w materacu dobre jakościowo pianki. Niestety informacje podawane przez niektórych sprzedawców i producentów wielokrotnie zaprzeczają temu założeniu.
 

Choć materac na pierwszy rzut oka wygląda przyzwoicie (zwykle tanie materiały rdzenia materaca maskowane są "wypasionym", luksusowym pokrowcem) - to okazuje się, że w środku odnajdziemy najtańsze, najprostsze pianki.
 

Pamiętaj, że rzetelny producent zawsze poda Tobie pełną specyfikację użytych do produkcji pianek. Oznaczenie pianki powinno składać się z symbolu pianki oraz czterech cyfr, odnoszących się do gęstości i twardości danej warstwy piankowej (np HR3530). Jeśli sprzedawca lub producent nie ujawnia takich informacji, to zazwyczaj chce zataić fakt, że wykonał materac "po kosztach", z najtańszego rodzaju materiałów.
 

Kupując materac ze średniej półki cenowej uważaj więc na produkty, które nie mają pełnej specyfikacji. Zazwyczaj są to materace niemarkowe, będące tak zwaną "marką własną" danego sklepu. Sprzedawca często będzie Cię zachęcał do ich zakupu, gdy uprzednio wypatrzysz sobie konkretny model konkretnego znanego producenta.

Powie, że ma praktycznie to samo w lepszej cenie a Ty nie znając się na piankach zaufasz mu i kupisz nie wiadomo co. Sprzedawca skasuje większą marżę, a Ty kupisz chłam. Dowiedz się więcej o piankach, zostań ekspertem i pokaż sprzedawcy, że nie tak łatwo owinąć sobie Ciebie wokół palca.
 

Żeby nie być gołosłownym poniżej przedstawiamy, z jakich pianek wykonane są poszczególne warstwy naszego materaca Osaka Air. Wszystkie te informacje podajemy transparentnie, z użyciem symbolu oraz parametrów każdej użytej pianki.

schemat mteraca osaka air onsen
Pianki HR oraz V (czyli pianki wysokoelastyczne oraz pianki termoelastyczne) są dużo droższe w produkcji od pianek zamkniętokomórkowych (jak na przykład pianka T25). Pianki użyte w naszym materacu to wyłącznie pianki otwartokomórkowe, które cechują się dużo większą żywotnością w stosunku do pianek, z których wykonane są najtańsze materace do spania.

Dzięki nim, nasz materac nie wygniecie się a jego sprężystość i komfort będzie niezmienny przez wiele lat. Twardość materaca Osaka Air oscyluje w granicach 6-7 w dziesięciostopniowej skali twardości, jest więc to materac średnio twardy.

W naszej ofercie nie znajdziesz ani materaca miękkiego ani twardego, ponieważ dla naszego ciała te skrajne parametry wcale nie są odpowiednie, bez względu na masę ciała. To kolejny mit, wielokrotnie powielany przez sprzedawców.
gdzie kupic dobry materac bez czekania

Nasz materac składa się z czterech warstw odpowiednio dobranych pianek oraz siatki 3D wspomagającej wentylację materaca. Zauważ, że warstwy są aż cztery. Jeśli w przedziale cenowym kilku tysięcy złotych ktoś oferuje materace wykonane z dwóch warstw, to znów niestety robi Cię w przysłowiowego konia. Taki materac jest dużo tańszy w produkcji, więc i marża producencka wyższa, oczywiście kosztem Twojego komfortu snu.
 

Dwie (a nawet trzy) warstwy w materacu piankowym to zbyt mało, aby uzyskać optymalny poziom podporu, odbojności, komfortu i wytrzymałości materaca. Jeśli więc sprzedawca proponuje Ci materac piankowy z zaledwie dwiema warstwami - zobacz na inne produkty, gdyż ten będzie po prostu przemarżowany.

Pierwsze o czym już wiesz, to konieczność wypytania o użyte materiały. Domagaj się transparentności przekazu. Stwierdzenie, że materac wykonany jest z "różnych rodzajów pianek" albo że są w nim "autorskie pianki o zastrzeżonej recepturze", powinno zapalić czerwone światło w Twojej głowie.

Rzetelny producent informuje o rodzajach użytego materiału poprzez podanie konkretnego symbolu oraz parametrów gęstości i twardości.

Po drugie, szczególnie jeśli planujesz zakupy w sklepie stacjonarnym weź pod uwagę koszty związane z obsługą takiej sprzedaży. W cenie Twojego materaca znajdować się będzie koszt wynajmu powierzchni, koszt magazynowania, koszty ekslopatacyjne lokalu, koszt zatrudnienia pracownika no i oczywiście marża samego właścicela takiego sklepu.

Nikt niczego za darmo nie robi i nie łudź się, że w cenie Twojego materaca jest tylko koszt jego produkcji. Warto więc zastanowić się nad zakupem materaca bezpośrednio od producenta, z pominięciem wszystkich powyższych kosztów, które windują cenę materaca.

Ceny materacy – drogie

Przejdźmy teraz do najwyższej półki cenowej, w której ceny rozpoczynają się od 5 tysięcy złotych i kończą na kilkunastu tysiącach złotych za materac 160. Te materace zazwyczaj wyglądają świetnie z zewnątrz, a Klient praktycznie nie ma wątpliwości, że w środku również jest "samo najlepsze".
 

W ofercie premium znajdziemy praktycznie każdy rodzaj materacy: produkty piankowe, materac sprężynowy (w tym materace kieszeniowe - multipocket), materace lateksowe jak i materace "naturalne" z dodatkami roślinnymi i elementami warstw kokosu a nawet - końskiego włosia!
 

Tak, dobrze przeczytaliście, końskie włosie jest wykorzystywane do produkcji jednego z najdroższych materaców na świecie - firmy Hastens. Jest to ręcznie szyty materac wykonany ze sprężyn i warstw końskiego włosia, który kosztuje, bagatela, około 150 tysięcy dolarów! Wygląda dokładnie tak:

vividus_by_hastens_bed

Wróćmy jednak na ziemię. W Polsce segment premium opanowany jest przez kilka zagranicznych firm, mających swoje przedstawicielstwa na terenie poszczególnych krajów. Bazują one na dwóch zasadniczych argumentach:

  • autorska, "kosmiczna" piana, która jak twierdzą jej twórcy jest absolutnie wyjątkowa na rynku, unikatowa i niespotykana. "Pianom" tym nadawane są jakieś wyszukane nazwy, tymczasem najczęściej jest to zwykła poliuretanowa pianka termoelastyczna (visco), którą owszem wymyśliło NASA, ale ponad 70 lat temu i dziś nie jest to naprawdę nic nadzwyczajnego;
  • pozyskaniu Klienta, który wybierze produkt najdroższy, bo uznaje go za najbardziej prestiżowy do swojej sypialni i kupi cokolwiek, byle było najdroższe.

 

Materace piankowe tych firm najczęściej wykonane są właśnie z pianki termoelastycznej w górnej warstwie materaca. Co więcej, dla zwiększenia "doniosłości" produktów, argumentem często wykorzystywanym jest wysoka gęstość użytej pianki, w granicach 80-90 kg/m3. Tak się jednak składa, że w przypadku pianki visco - im większa gęstość tym mniejsza cyrkulacja powietrza. I wiele użytkowników takich drogich materaców narzeka na przegrzewanie i pocenie się ciała.

Niestety Klienci nabrani na produkt premium bardzo często nie są w stanie go już zwrócić, ponieważ polityka zwrotów tych firm ogranicza się jedynie do wymiany na inny, droższy model tego samego producenta.


Ponadto, jak łatwo możecie sobie wyobrazić, płacąc bardzo wysoką cenę za materac pokrywacie koszty przedstawicielstwa w Polsce, koszty reklam telewizyjnych emitowanych w celu promocji marki oraz oczywiście ogromną marżę, jaką narzuca sobie producent i pośrednicy.

Kupując bardzo drogi materac nie koniecznie otrzymujesz wyższą jakość.

My jako producent materacy dokładnie wiemy, ile kosztuje wyprodukowanie dokładnie takiego "drogiego" materaca. Kosztem nie odbiega to znacząco od produkcji materacy ze średniej półki cenowej. Nie ma tam żadnych kosmicznych, wyjątkowych materiałów. Płacisz więc głównie za ubitą specjalnie dla Ciebie pianę marketingową. Zanim więc zdecydujesz się na zakup najdroższego materaca na rynku warto zastanowić się nad wszystkimi powyższymi aspektami.
 

Możecie nam wierzyć lub nie, ale w tygodniu odbieramy przynajmniej jeden telefon od osoby, która kupiła materac za kilkanaście tysięcy złotych i wcale na nim nie śpi, ponieważ okropnie się na nim pociła, materac ją zasysał, ciężko jej było zmienić pozycję a spanie "na chmurce" reklamowane przez sprzedawcę w sklepie okazało się być koszmarem. A zwrócić nie można. Kto kupił ten wie.

Ceny materacy – gdzie znaleźć dobre

Istnieje wiele kanałów sprzedaży. Segment ekonomiczny to najczęściej wielkopowierzchniowe zagraniczne dyskonty meblowe. Tam kupimy tanio, od ręki (no i niestety słabą jakość). Droższe i lepsze materace możesz nabyć zarówno w sklepach internetowych jak i w sklepach stacjonarnych (tak zwanych salonach snu czy salonach materacowych).
 

Bardzo częstym schematem zakupu jest: ocena oferty w sklepie stacjonarnym (oglądamy dostępne materace, wybieramy twardości, kładziemy się na łóżko w celu wypróbowania materaca) a następnie wybrany w sklepie stacjonarnym model odnajdujemy w internecie (zazwyczaj jest taniej).

Klikamy dodaj do koszyka, wysyłka w ciągu 24h, szybka dostawa i voilà, w ciągu dwóch dni mamy wymarzony materac do naszego łóżka.
 

Śpimy na nim kilka dni i niestety okazuje się, że jest niewygodny. Najczęściej okazuje się, że wybraliśmy nieprawidłową twardość materaca, zaczynamy odczuwać bóle kręgosłupa, budzimy się niewyspani, coś jest nie tak. Szybko, w terminie 14 dni od daty zakupu chcemy oddać materac i niestety to jest moment, w którym uderzamy głową w mur.
 

Bo niby owszem, oddać można, ale nierozpakowany. Albo oddać można, ale trzeba wymienić na inny, droższy model (wcale nie wiadomo, czy lepszy). Co gorsza, materac dojechał do Ciebie odessany z powietrza i zrolowany i nijak nie zwiniesz go tak samo do wysyłki zwrotnej.

Swoją drogą jest to jeden z tricków "poniżej pasa" stosowany przez sprzedawców. Dostawa materaca w niewielkiej paczce wymaga oddessania z niego powietrza i zrolowania, co wykonywane jest przez specjalistyczną prasę.

Klient, nawet przy udziale wszystkich członków rodziny i przyjaciół nie ma szans, aby ponownie spakować materac i odesłać go w takiej formie, w jakiej nastąpiła dostawa (abstrahując już od faktu, że takie sprasowanie niszczy piankę).

rolowanie materaca zwrot

Zaczynasz więc rozważać inne dostępne formy dostawy. Okazuje się jednak, że rozprostowany materac to już przesyłka wielkogabarytowa, a nawet paletowa i zwrot kosztować Cię będzie dobrych kilkaset złotych! Koszmar. Finał tych historii jest zazwyczaj taki, że rezygnujesz ze zwrotu i przez lata męczysz się na niewygodnym materacu.
 

Skąd to wiemy? Dzwonicie i opowiadacie nam praktycznie zawsze tą samą historię.

Ceny materacy – online

Zakup przez internet ma wiele zalet. Główną zaletą jest oczywiście cena, która jest niższa, ponieważ omija marżę sklepów stacjonarnych i pośredników w sprzedaży. Ponadto kupując przez internet zazwyczaj wysyłka następuje w ciagu 24h a dostawa do domu jest błyskawiczna.

Oferta produktów jest bogata i z łatwością wybierzesz rozmiar i twardość materaca. Jednak dopasowanie prawidłowej twardości materaca do danej osoby, pozycji spania i ułożenia ciała to już coś, co ciężko ocenić patrząc jedynie na zdjęcie dostępne w internecie.
Materac MUSISZ wypróbować w domu. Nie w sklepie, w domu.

Nawet jeśli sklepowe łóżko wydało Ci się bardzo komfortowe, to w wielu wypadkach gdy materac zaczynasz użytkować w zaciszu swojej własnej sypialni okazuje się, że wcale tak nie jest. Testując materace w sklepie nie jesteśmy w stanie odwzorować naturalnych warunków spania, nie układamy ciała w pełnym rozluźnieniu, nie zapadamy w sen. Najczęściej kładziemy się tylko na chwilę, w ubraniu, szybko oceniając twardość materaca, pod czujnym okiem sprzedawcy. Nie oszukujmy się, testując w ten sposób materace nie jesteśmy w stanie realnie przewidzieć, jaki komfort snu czeka nas w domu.

15_gdziekupicmaterac-07
Dlatego nasza oferta zawiera 100 dniowy okres, w którym możecie testować kupiony materac Osaka Air w zaciszu swoich własnych sypialni. Bez żadnych kruczków i pisanych drobnym maczkiem zastrzeżeń. Testujecie, śpicie, robicie na nim wszystkie rzeczy, które robi się na materacu i nawet jeśli w 99 dniu uznacie, że nie spełnia on Waszych oczekiwań - możecie go nam odesłać a my zwrócimy Wasze pieniądze.

Ponosicie koszty przesyłki zwrotnej, ale ponieważ naszego materaca nie odsysamy i nie rolujemy tylko składamy na pół - z łatwością wsadzicie go do kartonu, w którym go do Was wysłaliśmy. Taka wysyłka zwrotna będzie Was kosztować maksymalnie 100-200 złotych. Jest to cena, która nie wydaje się być wysoka w porównaniu z nietrafionym zakupem, który miałby zostać z Wami na lata. Wszystko na jasnych, przejrzystych zasadach.
materac z mozliwoscia testowania zwrot materaca (1)
Najlepiej jest więc wybrać materac ze średniej półki cenowej, skrupulatnie analizując rodzaj użytych w nim materiałów i wybrać taki, który można przetestować w domu i który ewentualnie można zwrócić.

Piszemy to nie dlatego, że w naszej ofercie znajdziecie "średnią półkę cenową". Jako producent mogliśmy przecież z łatwością stworzyć produkt dużo tańszy lub narzucić więcej marży, aby wejść z ceną do segmentu premium.

Świadomie pozostaliśmy jednak przy produkcji materaca wykonanego z wysokiej jakości materiałów, który pozostaje w przystępnej, średniej cenie. Kupując nasz materac Osaka Air masz pewność co do użytych materiałów a zakupu dokonujesz w najniższej możliwej cenie, bezpośrednio od nas jako od producenta.

FAQ: Ceny materacy

Jaki materac do 2000 złotych wybrać?

Wyprodukowanie dobrego materaca poniżej 2000 złotych jest praktycznie niemożliwe. Chcąc wybrać dobry materac, powinniśmy przeznaczyć na niego przynajmniej 3000 złotych. Nie powinien kosztować zaś więcej niż 5000 złotych, bowiem większe ceny stanowią zazwyczaj tylko marżę producenta lub sprzedawcy materaca. Kupując materac za 2000 złotych musimy liczyć się z tym, że jego funkcjonalność będzie niska, w związku z czym komfort snu będzie mniejszy. Dodatkowo może mieć on nawet dwukrotnie krótszy czas żywotności. Warto więc dołożyć nieco pieniędzy i sprawić sobie idealny materac Osaka Air w najlepszej cenie.

Ile kosztuje dobry materac 180x200?

Dobry materac 180x200 kosztuje około 4000 złotych. Przy dobrym materacu około połowy tej ceny powinien stanowić koszt materiałów, jakie producent użył do jego produkcji. Idealny materac 180x200 powinien być materacem wysokoelastycznym, a więc posiadać w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Drugą jego warstwę powinna stanowić pianka termoelastyczna typu visco. Tylko takie ułożenie zapewni maksymalny komfort snu przy zachowaniu odpowiedniej dynamiki materaca 180x200, a także jego optymalnej wentylacji.

Ile kosztuje dobry materac 160x200?

Dobry materac 160x200 kosztuje około 3800 złotych. Przy dobrym materacu około połowy tej ceny powinien stanowić koszt materiałów, jakie producent użył do jego produkcji. Idealny materac 160x200 powinien być materacem wysokoelastycznym, a więc posiadać w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Drugą jego warstwę powinna stanowić pianka termoelastyczna typu visco. Tylko takie ułożenie zapewni maksymalny komfort snu przy zachowaniu odpowiedniej dynamiki materaca 160x200, a także jego optymalnej wentylacji.

Ile kosztuje najlepszy materac do łóżka?

Najlepszy materac do łóżka w najpopularniejszym rozmiarze, czyli 160x200, kosztować powinien około 3800 złotych. Taka cena gwarantuje, że producent i sprzedawca nie nałożyli na niego zbyt dużych marży. Jednocześnie niższa cena powinna budzić wątpliwości, bowiem same materiały niezbędne do produkcji najlepszego materaca do łóżka kosztują przynajmniej połowę tej kwoty. Do niej dochodzi natomiast koszt transportu oraz utrzymania firmy i jej pracowników. Kupując materac bezpośrednio od producenta, możemy jednak liczyć na atrakcyjne ceny i dodatkowe rabaty.

Jak wybrać materac w dobrej cenie?

Materac w dobrej cenie powinien brać pod uwagę koszty, jakie producent poniósł na jego wyprodukowanie, a także marżę. Sklepy stacjonarne nakładają na sprzedawane materace nawet kilkusetprocentowe marże, co nierzadko sprawia, że w wysokiej cenie kupić możemy niefunkcjonalny materac wykonany z niskiej jakości produktów. Dobry materac powinien kosztować około 4000 złotych. Koszt produkcji dobrego materaca nie powinien być niższy od 2000 złotych. Sprzedawane po kilkanaście tysięcy złotych materace w rzeczywistości warte są jedynie ułamek tej ceny, bowiem ich producenci dużo pieniędzy przeznaczają na marketing i reklamę. Najlepiej jest zakupić materac bezpośrednio od producenta, zwracając uwagę na właściwości fizyczne materiałów użytych do jego produkcji.

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Materac z pianki wysokoelastycznej cechuje się właściwościami, które stawiają go na pierwszym miejscu pod względem komfortu snu. Z czego to wynika?
12 lipca 2022
Materac nawierzchniowy to produkt, którego sprzedaż opłaca się sklepom. Czy jednak jest on również opłacalny dla konsumentów?
8 lipca 2022
Materac z pamięcią kształtu posiada wiele wad, które wynikają z jego wykonania. Jak zapewnić sobie lepszy komfort snu?
6 lipca 2022
Dobrej jakości materac wysokoelastyczny stanowi najlepszy wybór. Cechy posiadane przez materac wysokoelastyczny powodują, że nie ma on sobie równych.
4 lipca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom Onsen Sleeping
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ