+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Jak wybrać idealny materac? Raport z badań konsumenckich

4 czerwca 2022
Jak wybrać idealny materac - komfort, kręgosłup, pianka poliuretanowa
Wybór materaca idealnego, uniwersalnego dla niemal wszystkich ludzi, jest możliwy! Dowodzą temu przeprowadzone badania, ale także wieloletnie obserwacje rynku i doświadczenia odpowiedzialnych producentów. Te doskonale uzupełniają się z wiedzą fizjoterapeutyczną i medyczną, a w efekcie pozwoliły określić cechy, jakie posiadać powinien materac, na którym wyśpią się (prawie) wszyscy.
 
Better Sleep Council (ang. Towarzystwo Lepszego Snu) będące częścią International Sleep Products Association (ang. Międzynarodowe Stowarzyszenie Produktów do Snu), przeprowadziło w 2016 roku przełomowe badanie, dzięki któremu stworzenie idealnego materaca okazało się możliwe. Pokazało ono jednocześnie, że tylko 43% badanych deklarowało, że są bardzo zadowoleni ze swojego materaca, a mimo tego większość z badanych deklarowała chęć jego wymiany w najbliższym czasie.
 
To, między innymi, wyniki tego badania, pozwoliły nam na zaprojektowanie i stworzenie materaca odpowiadającego na potrzeby konsumentów, a nie sprzedawców. Dzięki uruchomieniu własnej linii produkcyjnej opartej na europejskich produktach, oferowane przez nas materace utrzymują niską marżę, zachowując jednocześnie najwyższą jakość i zmieniając Wasze codzienne sny w niezwykłe doświadczenia.
Jak wybrać idealny materac - Osaka Air, uniwersalny materac dla wszystkich

Komfortowy sen to podstawa udanego dnia!

Z wyników omawianego badania wynika, że aż 83% konsumentów zamierza wymienić materac, kiedy nie zapewnia on dobrej jakości snu. Dla 73% powodem do wymiany materaca jest budzenie się z bólem pleców lub sztywnością mięśni. Zbyt miękki materac stanowi powód do jego wymiany dla 63% badanych, a zalecenie lekarskie dla 51% badanych. Co ciekawe, dla aż 41% badanych doświadczenie lepszego materaca w hotelu jest powodem do jego zmiany we własnej sypialni.
Jak wybrać idealny materac - materac miękki - objawy, powody, skutki, ból
Istnieją różne definicje komfortu. Spośród nich na szczególną uwagę zasługuje definicja, która mówi, że do zapewnienia komfortu konieczne jest zastosowanie materiałów odpowiednio dobranych do produktu oraz zapewniających jakiegokolwiek dyskomfortu w trakcie ich użytkowania. Ta definicja przyświeca nam od początku istnienia Onsen. Komfortowy materac musi zapewniać nam pełnię pozytywnych doznań – zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Nie dziwi nas więc, że komfort stanowi dla badanych podstawowy czynnik, którym kierują się przy wyborze materaca. Taką odpowiedź udzieliło aż 90% badanych! Wybierajmy więc materace, których skala twardości w amerykańskich warunkach wynosi od 6,0 do 7,0 – te zapewnią najlepszy komfort, niezależnie od przyjętej przez pozycji snu.

Na komfort materaca według 81% badanych składa się prawidłowe podparcie pleców, a w tym przede wszystkim kręgosłupa. Jednocześnie 73% z nich wskazuje, że materac nie może powodować efektu tonięcia ciała w trakcie spania. To zaś ma ścisły związek z materiałami, z których wykonany jest materac, a szczególnie jego górnych warstw. Wbrew powszechnemu stanowisku czołowych producentów i wielu sprzedawców, prawidłowemu podparciu pleców nie sprzyja zastosowanie w górnej warstwie materaca pianki z pamięcią, tzw. pianki visco. Tego rodzaju pianka powoduje również efekt tonięcia w materacu, bowiem reagując na ciepło ciała, zapada się ona. To natomiast skutkuje nie tylko nieprawidłowym podparciem pleców i tonięciem, ale też utrudnieniem poruszania się, czyli zmiany pozycji snu.
Jak wybrać idealny materac - pianka termoelastyczna z pamięcią, visco, tonięcie, wciąganie
Materiał, z którego stworzony jest materac, ma przełożenie również na pozostałe czynniki wpływające na ocenę materaca jako komfortowy, na które wskazywali konsumenci. 60% z nich opowiedziało się bowiem za tym, że powinien zachowywać on chłód (nie nagrzewać się) oraz cechować się twardością. To również jest utrudnione wtedy, gdy górna warstwa materaca wykonana jest z pianki z pamięcią, tzw. pianki visco. Jak bowiem wyżej wspomnieliśmy, powoduje ona nieprzyjemny efekt tonięcia, w efekcie czego twardość materaca spada podczas jego użytkowania. Dodatkowo materace tego typu nagrzewają się, ponieważ przy zetknięciu z temperaturą ciała pianka tego typu traci swoje właściwości i powoduje efekt lustrzanego odbicia ciepła. Ten polega na absorbowaniu ciepła przez piankę, a następnie jej ponownym wydzielaniu w kierunku śpiącego człowieka. Zupełnie inne właściwości mają otwartokomórkowe pianki wysokosprężyste typu BluPur, które zachowują swoje właściwości i spełniają wszystkie normy, jakie postawili przed nimi konsumenci.
Jak wybrać idealny materac - pianka poliuretanowa, BluPur, visco, memory foam, pianka z pamięcią, porównanie
Aż 63% badanych opowiedziało się za tym, aby materace nie wydawały dźwięków. Konsumenci nie chcą, aby materac wydawał hałas, na przykład skrzypiał czy piszczał. Tym zaś cechują się materace sprężynowe, a w tym również kieszeniowe. Ich cechą jest bowiem falowanie i wydawanie dźwięków przy zmianach pozycji, co ma bezpośrednie negatywne przełożenie na naszą jakość snu.
 
Komfort dla około połowy respondentów oznacza też izolowanie ruchów, które pozwala na nieporuszanie drugą osobą śpiącą na materacu, kiedy sami się poruszamy. Dla większości badanych istotne jest również to, aby materac konturował ciało i miał twarde krawędzie, co znacznie utrudnia jego użytkowanie. Jednocześnie materac konturujący ciało, a więc którego warstwa wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokospreżystej, na przykład typu BluPur, zapewnia prawidłowe podparcie dla ciała i tym samym powoduje, że sam sen jest bardziej efektywny. Prawidłowa higiena snu pozwala zaś na zwiększenie długości snu głębokiego.

 
Jak wybrać materac idealny - sprężyny, krawędzie, jakość, dopasowanie do ciała, konturowanie ciała, pianka visco, pianka hr, pianka poliuretanowa

Budowa materaca i wysokiej jakości wykonanie

Konstrukcja materaca, a więc jego projekt i prawidłowe wykonanie każdej z warstw, stanowi dla świadomych konsumentów bardzo ważny aspekt. Od niej zależy bowiem to, jak materac będzie zachowywał się w trakcie użytkowania. Aż 81% badanych konsumentów jako powód do zakupu nowego materaca wymieniło jego uginanie się po środku, zaś dla 76% powodem są niewygodne sprężyny. Wydawanie przez materac dźwięków to powód do jego wymiany dla 61% konsumentów.

Dla 60% badanych bardzo ważna okazała się wysokiej jakości tkanina obiciowa, podczas gdy często czołowi producenci stosują tanie materiały, mające na celu wyłącznie sprawiać wrażenie wysokiej jakości obić. O ile dla według 45% osób winna być to tkanina pikowana, o tyle najczęściej jest to pikowana fizelina. W materacach Onsen stosujemy tkaniny o dwukierunkowej elastyczności, co pozwala na zapewnienie najwyższego komfortu i jakości snu, a także znacznie zwiększa żywotność całego materaca.

Materac z pianki poliuretanowej jest jak dobry tort
Materace według 51% nie powinny być dwustronne, obracane na drugą stronę. To natomiast ma swoje uzasadnienie nie tylko w tym, iż często proces odwracania materaca jest z różnych powodów niekomfortowy. Uzasadnić można to również faktem, iż dobrze wykonany materac utrzymuje swoje właściwości niezależnie od tego, z której strony jest używany. Dodatkowo materac z odpowiednio ułożonymi warstwami gwarantuje nam dobrą jakość snu, jeśli nie są one ułożone symetrycznie od góry i od dołu, ale dobrane według optymalnego projektu biorącego pod uwagę każdy z czynników, jaki ma wpływ na dobry i efektywny sen. Jak i każdy tort ma swoje warstwy, tak i materac winien je posiadać.
 
Jak wybrać idealny materac - przekrój materaca, warstwy, wygoda, komfort, zastosowanie
Jednocześnie dla niemal około połowy badanych komfortowy materac powinien wykonany być z pianki poliuretanowej, co pokazuje rosnącą świadomość konsumencką w tym zakresie. Pianka poliuretanowa jest materiałem hipoalergicznym, zachowującym swoje właściwości przez nawet kilkanaście lat. Jest ona też tworzywem ekologicznym, bowiem może być użytkowana przez długi czas, a dodatkowo istnieją technologie pozwalające na jej recykling. Jej zastosowanie jest powszechne, bowiem znajdziemy ją nie tylko w materacach piankowych, ale też sprężynowych i innych – jako materiał stosowany na górnej i dolnej warstwie materaca. Dodatkowo pianką poliuretanową są też pianki z pamięcią, tzw. visco, mimo że częstą praktyką sprzedawców jest ukrywanie tego faktu przed konsumentami.

Osaka Air – materac idealny

Materac z założenia powinien służyć nam przez przynajmniej 10-15 lat. Stworzony przez nas materac Osaka Air, podobnie jak wszystkie nasze produkty, powstał po kilkuletnich analizach badań naukowych oraz przy współpracy fizjoterapeuty, psychologa i lekarzy. Dzięki temu, że nasza wiedza odpowiada potrzebom konsumentów i nastawiona jest na poprawę ich zdrowia, nasze produkty pozwalają cieszyć się najlepszą jakością snu, zachowując właściwości hipoalergiczne.
Lepiej, najlepiej, ONSEN!
Jesteśmy pewni jakości swoich produktów i gwarantujemy ich niezawodność. Skorzystaj z możliwości testowania naszego materaca z bezwarunkową gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku dokonania jego zwrotu w ciągu 100 dni. Przekonaj się, że z Onsen wyśpisz się najlepiej!
Jak wybrać materac idealny - zwrot materaca, gwarancja na materac, 100 dni, test materaców

FAQ: Jak wybrać idealny materac?

Jak wybrać materac na podstawie wagi?

Wybór materaca na podstawie wagi użytkownika jest błędem, od którego popełniania staramy się ostrzegać. Wybór materaca opierać powinien się na pozycji snu, jaką przybierasz. Onsen stosuje amerykańską skalę twardości materaca, opierającą się na badaniach empirycznych i mającą solidne podstawy naukowe.
 

Czy materace strefowe są dobre?

Materace strefowe są czymś, co w Onsen uważamy za całkowicie pozbawione logiki. Stworzenie uniwersalnego materaca strefowego miałoby sens wtedy, kiedy wszyscy byliby tego samego wzrostu i mieli te same proporcje ciała. Jako eksperci od snu, odradzamy zakup materacy podzielonych na strefy.

Jaki kupić materac z pianki termoelastycznej z pamięcią (visco)?

Materace te są dobre dla ludzi, którzy nie lubią spać komfortowo. Powodują one bowiem powszechnie pocenie się w nocy, efekt tonięcia czy ograniczanie ruchów ciała podczas snu. Dla osób ceniących komfort pianka visco w górnej części materaca to zły wybór. Eksperci od snu pracujący w Onsen zaprojektowali materac idealny wykonany z pianki typu BluPur dającej pełen komfort użytkowania!

Jak wybrać idealny materac – potrzebuję porady eksperta?

Tak! Onsen to Twój niezawodny ekspert od snu. Odpowiemy na wszystkie pytania i całkowicie bezpłatnie udzielimy Ci naszych profesjonalnych porad dotyczących snu i wszystkiego, co z nim związane. Z Onsen na pewno się wyśpisz!

Czy da się kupić i zwrócić materac?

Stawiając na pierwszym miejscu dobro i zdrowy sen klientów, Onsen daje na sprawdzenie materaca aż 100 dni! Nasze produkty zostały zaprojektowane przy udziale specjalistów różnych dziedzin. Następnie wykonywaliśmy prototypy, które stanowiły bazę do produktów finalnych. Zwróciliśmy uwagę na każdy szczegół projektu, a nadto starannie kontrolujemy proces produkcji. Jesteśmy pewni swojego produktu, a nasi klienci niczym nie ryzykują!

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
lub inna etykieta zgodnie z układem
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Skąd biorą się ceny materacy? Sprawdź, jaki materac do łóżka wybrać, aby zapewnić sobie komfortowy sen i nie przepłacić!
28 czerwca 2022
Tani materac równa się materacowi niskiej jakości. Dodatkowe koszta wynikające z jego używania często przewyższają cenę zakupu dobrego materaca.
26 czerwca 2022
Ranking materacy - co ma na celu jego tworzenie oraz dlaczego zyskują na nim producenci i sprzedawcy?
24 czerwca 2022
Czy cena materaca ma znaczenie? Z czego ona wynika i jak nie kupić taniego materaca w droższej cenie?
22 czerwca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ