+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Dlaczego w czasie pandemii koronawirusa lepiej jest kupić materac przez Internet?

9 lipca 2020
materac gdzie kupic internet czy sklep
Spis treści

Kolejne obostrzenia są stopniowo znoszone i doczekaliśmy się otwarcia sklepów meblowych. W niektórych z nich widać takie tłumy, jakby ludziom przez niespełna dwa miesiące kwarantanny pokończyły się wszystkie meble. Mówiąc poważnie - czas zaoszczędzony na dojazdach do pracy wielu osobom na pewno uświadomił, że za ich niewyspanie nie odpowiada budzik, tylko niewygodne łóżko.

Potrzeba kupienia nowego materaca jest więc całkiem zrozumiała, zwłaszcza że wysypianie się podnosi odporność na infekcję wirusowe. Czy jednak kupowanie materaca w sklepie stacjonarnym w obecnej sytuacji jest na pewno bezpieczne?

Zacznijmy od samej wizyty w centrum handlowym. Wirus dłużej utrzymuje się w zamkniętych. W kabinach statku wycieczkowego Diamond Princess koronawirus przetrwał aż 17 dni po tym jak ostatni pasażerowie opuścili pokład!

Czy maseczki i rękawiczki stanowią wystarczającą ochronę? Czy ogromną powierzchnię galerii da się w pełni zdezynfekować? Co z obiegiem powietrza (klimatyzacją)? A przecież kupowanie materaca trwa dłużej niż kupowanie np. talerzy, więc w galerii spędzimy więcej czasu.


Jak wybrać materac w czasie pandemii?


Materaca nie wystarczy tylko „obejrzeć” w sklepie. Przed podjęciem decyzji o zakupie na pewno chciałbyś go „przetestować”. Nawet w normalnych warunkach przed pandemią koronawirusa takie wybieranie materaca w sklepie to duża uciążliwość i wcale nie gwarantuje dobrego wyboru.

Przede wszystkim dlatego, że aby mieć pewność czy materac jest dla ciebie odpowiedni powinieneś rzeczywiście przespać na nim całą noc, a nie tylko chwilę poleżeć. (Koniecznie zerknij do artykułu: Dlaczego kupowanie materaca w sklepie stacjonarnym to bardzo zły pomysł? ) A w czasie panującej pandemii koronawirusa? Jak położyć się na materacu na których chwilę wcześniej leżał ktoś inny?

covid19 materac

Badania naukowców z National Institute of Health, CDC, UCLA oraz naukowców z Princeton University opublikowane w The New England Journal of Medicine wykazały, że wirus utrzymuje się w aerozolach (czyli w powietrzu) do trzech godzin, na miedzi (jest znana ze swoich bakterio – wirusobójczych właściwości) do czterech godzin, na tekturze do 24 godzin i aż do trzech dni na plastiku i stali nierdzewnej.

Co z tekstyliami takimi jak bawełna? Prawdopodobnie na tkaninach i innych chropowatych powierzchniach koronawirus jest aktywny tak długo jak na tekturze, czyli 24 godziny. Dlatego kładzenie się na materacu, na którym leżało już dziś kilka osób naprawdę nie jest dobrym pomysłem.

A wybór dokonywany w warunkach presji czasu (limity osób w sklepie), w stresie spowodowanym koniecznością zachowania dystansu oraz z maseczką na twarzy utrudniająca oddychanie i tak będzie bardzo utrudniony.

Zniecierpliwienie kolejką do sklepu i wcześniejszym szukaniem miejsca na parkingu też nie jest dobrym doradcą. Istnieje duże ryzyko, że zmęczony tym wszystkim wybierzesz pierwszy lepszy materac, żeby tylko mieć z głowy kolejną wyprawę do sklepu.

koronawirus materac
Co zyskujesz kupując materac przez Internet?


Wszystkie wątpliwości dotyczące materaca możesz rozwiązać rozmawiając zdalnie z konsultantem. Jest to bez wątpienia bardziej komfortowe niż rozmowa z konsultantem stojącym nad głową, gdy leżysz na materacu w sklepie.

W czasie pandemii jest to także rozwiązanie bezpieczniejsze. Bez żadnej presji czasowej możesz porównać propozycję konsultanta z ofertą innych sklepów, możesz też dowiedzieć się wszystkiego o użytej technologii.

Jeśli zdecydujesz się na zakup, kontakt z kurierem trwa tylko chwilę. Paczkę możesz odebrać w rękawiczkach i po wyjęciu z kartonu odstawić materac „na kwarantannę” na czas jaki uznasz za stosowne, bo przecież na testowanie materaca Onsen w zaciszu własnej sypialni masz aż 100 dni!

Uwaga: nie zalecamy „kwarantannowania” nierozpakowanej paczki, ponieważ bardzo lubimy nasze materace i zależy nam, aby w kartonie spędzały jak najmniej czasu. Z tych samych powodów nie rolujemy ich tylko troskliwie składamy na pół i umieszczamy w kartonie bezpośrednio przed wysyłką.

 

Pandemia nałożyła na nas wiele ograniczeń, ale brak wygodnego materaca do spania nie musi być jednym z nich
materac z mozliwoscia testowania zwrot materaca

FAQ

Czy zakupy w wielkopowierzchniowych sklepach są bezpieczne podczas pandemii?

Wielkopowierzchniowe galerie handlowe niestety bywają źródłem wielu zakażeń wirusem SARS-COV2. Powodem tego jest duże skupienie ludzi w jednym miejscu oraz zamknięte obiegi wentylacyjne, sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wchodząc do galerii zachowaj wszelkie środki bezpieczeństwa lub dokonaj zakupu przez internet.

Gdzie bezpiecznie kupić materac podczas pandemii?

Najlepiej i najbezpieczniej jest kupić materac przez internet. Kupując na odległość ograniczysz kontakty z potencjalnie zarażonymi osobami. Ponadto, jako Konsument, w szczególny sposób jesteś chroniony prawem, choćby pod kątem możliwości zwrotu zakupionego materaca.

Ile czasu koronawirus utrzymuje się na powierzchniach?

Koronawirus, w zależności od temperatury i poziomu wilgotności może utrzymywać się na różnych powierzchniach nawet kilkadziesiąt godzin. W tym czasie pozostawać może w formie aktywnej, czyli zdolnej do zarażania. Zachowaj szczególną ostrożność podczas zakupów, w szczególności takich produktów, które dotykane są przez innych Klientów (wózki sklepowe, odzież, materace itp).

Spis treści
Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Jeśli chcesz kupić materac, szukasz najlepszego na rynku produktu w możliwie korzystnej cenie. W pierwszej kolejności zapewne odwiedzisz „salon snu”, czyli sklep z materacami. Drugim krokiem będzie wizyta w sklepie sieciowym, który m. in. ma w ofercie materace. W obu miejscach jest duży wybór materacy i wykwalifikowani sprzedawcy. Ale czy na pewno będziesz zadowolony z wyboru?
28 kwietnia 2022
Jeśli planujesz kupić materac z pianki memory koniecznie przeczytaj ten artykuł. Sławne materace z pamięcią mają bowiem wiele wad, o których sprzedawca w sklepie Ci nie powie.
27 sierpnia 2021
Materac kupujemy raz na kilka lat, dobrze więc wiedzieć jakie są wymiary materacy i który rozmiar materaca będzie dla nas odpowiedni.
25 sierpnia 2021
Czym jest poliuretan? Jakie są jego rodzaje i jak poszczególne pianki powinny być ułożone w materacu? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.
20 sierpnia 2021
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci co się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ