+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Materac 160×200 – jaki wybrać?

2 kwietnia 2022
Materac piankowy czy sprężynowy, materac piankowy, materac z pianki, materac 160x200, jaki materac wybrać, jak wybrać materac

Najczęściej poszukiwany materac w Polsce to materac 160x200. Jego szerokość wynosząca 160 centymetrów pozwala na komfortowy sen dwóch śpiących razem osób, zaś długość wynosząca 200 centymetrów jest standardową długością, jakie stosuje się w materacach. Wybierając swój nowy materac 160x200 szczególną uwagę należy zwrócić na to, jaki materac wybrać. Istnieją bowiem nie tylko różne rodzaje materaców, ale i wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy chcąc sprzedać niefunkcjonalny materac 160x200 stosują haniebne metody sprzedaży.

 

Na kupno materaca 160x200 decydują się głównie osoby posiadające średniej wielkości sypialnię, choć i w mniejszych sypialniach powinien się on z powodzeniem zmieścić. Rozmiar ten pozwala na swobodne zagospodarowanie pozostałej przestrzeni w taki sposób, aby komfortowo mieszkały w niej dwie osoby. Dodatkowo dobrze wykonany materac 160x200 pozwoli na przyjęcie każdej ze śpiących na niej osób wygodnej pozycji do spania.

Rozmiar jest jednak tylko jednym z kryteriów, które należy brać pod uwagę, gdy kupujemy materac 160x200. Do wyboru rozmiaru łóżka wystarczy bowiem użyć jedynie miary i wykazać się odrobiną wyobraźni przestrzennej. Tymczasem przy wyborze odpowiedniego materaca 160x200 zwrócić uwagę należy przede wszystkim na to, czy dany materac jest funkcjonalny, a więc czy spełnia 10 kryteriów mówiących o tym, jaki materac wybrać.

Materac piankowy czy sprężynowy, materac piankowy, materac z pianki, materac 160x200, jaki materac wybrać, jak wybrać materac

Wybierając materac 160x200, podobnie jak i materac o innych wymiarach, zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest on wykonany. Inne właściwości będzie bowiem posiadać materac 160x200 wykonany z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR, zaś inne pełen wad materac z pianki z pamięcią kształtu. Na rynku dostępne są też szkodliwe materace sprężynowe, a nawet materace lateksowe niepolecane osobom z alergią.

Zwrot materaca, jak zwrócić materac, test materaca, materac piankowy, materac warstwowy

Materac 160x200 – jaki wybrać

Kluczem do wyboru dobrego materaca 160x200 jest także jego twardość, a także sprężystość i dynamika. Najlepsze właściwości, które zapewniają maksymalny komfort snu przy idealnym podparciu ciała i oparciu dla kręgosłupa, zapewnia materac z pianki wysokoelastycznej. W odróżnieniu od materaca visco, nie zapada się on pod ciężarem i temperaturą ciała, ale idealnie ciało konturuje. To zapewnia, że materac w trakcie snu zapewnia nam dobrą wentylację i swobodę poruszania się.
 

Myśląc o tym, jaki materac 160x200 wybrać, aby wygodnie spać na nim w pojedynkę, dwie osoby, a nawet całą rodziną, warto zastosować kilka praktycznych zasad.
 

  • W trakcie spania na materacu musimy dbać o to, aby nie było nam gorąco. Stąd też przy wyborze materaca 160x200 zwrócić uwagę musimy nie tylko na jego rozmiar, ale i cyrkulację powietrza.
  • Każdy materac, w tym również materac 160x200, narażony jest na przenoszenie ruchów jednej osoby w kierunku drugiej osoby. Zapobiec temu zjawisku można przez kupno materaca o dobrej elastyczności i dynamice. Te cechy posiada wysokoelastyczna pianka poliuretanowa typu HR.
  • Za miękki materac, podobnie jak za twardy materac, powodować może nie tylko dyskomfort, ale i negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Warto jest wybrać materac o twardości optymalnej dla 93% populacji, a więc posiadający twardość 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców.
Najczęściej kupowanym w Polsce rodzajem materaca 160x200 jest materac piankowy.
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa

Materac 160x200 – cena

Materac jest produktem, na którego funkcjonalność nie mamy żadnego wpływu – w trakcie jego użytkowania śpimy. Odróżnia go to od wszystkich innych kupowanych produktów, stąd też do jego zakupu przywiązywać należy zdecydowanie większą wagę. Szczególnie wtedy, kiedy pod uwagę weźmiemy fakt, że na spaniu spędzamy około 1/3 życia.
 

 

Kupując nowy materac 160x200 warto zwrócić uwagę na to, aby był to materac dobrze zaprojektowany i wykonany. Wielu producentów wytwarza materace masowo, nie przywiązując większej wagi do używanych materiałów. Powoduje to, że materace 160x200, a więc o najpopularniejszym w Polsce rozmiarze, notorycznie sprzedawane są w wywindowanych cenach, podczas gdy w rzeczywistości są to najtańsze materace, lecz z dużą marżą.
 

 

Powszechną praktyką producentów materacy do łóżek jest brak transparentności co do struktury ceny, ale też ukrywanie rzeczywistych właściwości używanych materiałów, ich pochodzenia czy cech jakościowych. Bardzo często na końcową cenę większy wpływ mają czynniki stojące po stronie producenta i sprzedawcy, nie zaś to, jaką jakością odznacza się dany materac do łóżka.

Materac z pamięcią kształtu, materac piankowy, materac z pianki poliuretanowej, pianka poliuretanowa, materace online, materac wentylacja, wentylacja materaca, materac temperatura, temperatura materaca, materac na lato, materac na zimę

Materac 160x200 – najlepszy wybór

Najlepszym materacem 160x200 dostępnym na polskim rynku jest materac Osaka Air oferowany przez Onsen Sleeping. Jego górna warstwa wykonana jest z poliuretanowej pianki wysokoelastycznej typu HR, która nie nagrzewa się i zapewnia idealną wentylację. Jednocześnie tego typu pianka gwarantuje, że materac nie zapadnie się, ale będzie idealnie konturować ciało.

Kupując nowy materac 160x200 zwrócić uwagę należy też na możliwość jego testowania, co w praktyce często jest niemożliwe w sklepach stacjonarnych. Onsen Sleeping daje swoim klientom aż 100 dni na przetestowanie materaca Osaka Air, gwarantując pełen zwrot pieniędzy każdemu, kto zwróci go w tym czasie. Dodatkowo materace marki Onsen Sleeping objęte są aż 15-letnią gwarancją.

Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa

FAQ: Materac 160x200

Czy materac 160x200 jest dobry dla pary?

Materac 160x200 to najpopularniejszy rozmiar materaca dla par. Bez problemu zmieszczą się na nim dwie osoby. Jeśli więc myślimy o zakupie materaca 160x200 dla dwóch osób, będzie to dobry wybór.

Jaki materac 160x200 wybrać?

Materac 160x200 powinien zapewniać odpowiedni komfort, podparcie ciala i wsparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo dobry materac 160x200 musi być też trwały i posiadać dobry system wentylacji. Wybierać powinniśmy zatem głównie materace 160x200 wykonane z otwartokomórkowej pianki wysokosprężystej typu HR.

Ile kosztuje materac 160x200?

Materac 160x200 wykonany z otwartokomórkowej pianki wysokosprężystej typu HR powinien kosztować około 4000 złotych. W wielu przypadkach jednak materace posiadają wysoką marżę sprzedawcy i producenta. Dlatego też przy zakupie materaca 160x200 w dobrej cenie warto jest zwrócić uwagę na jego parametry oraz dokonać zakupu bezpośrednio od polskiego producenta, jakim jest Onsen Sleeping.

Gdzie kupić tani i dobry materac 160x200?

Tani i dobry materac jest w stanie zaoferować tylko producent, bowiem marże sklepów wynoszą nawet kilkaset procent. Warto jest zwrócić uwagę na materace online, w szczególności sklep internetowy Onsen Sleeping - polskiego producenta materacy. Materac 160x200 zakupiony w Onsen Sleeping kosztuje mniej niż 4000 złotych, a jego wykonanie gwarantuje najwyższy komfort użytkowania.

Jakiej firmy materac 160x200 wybrać?

Przy wyborze materaca 160x200 należy zwrócić uwagę na parametry materiałów, z których został on wykonany. Najlepszy materac 160x200 dostępny na polskim rynku to materac Osaka Air. Tego typu materac 160x200 gwarantuje najwyższy komfort wraz ze wsparciem dla ciała i podparciem kręgosłupa. Dodatkowo materac ten można zakupić w dobrej cenie i skorzystać z możliwości zwrotu w ciągu 100 dni. 

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Materac z pianki wysokoelastycznej cechuje się właściwościami, które stawiają go na pierwszym miejscu pod względem komfortu snu. Z czego to wynika?
12 lipca 2022
Materac nawierzchniowy to produkt, którego sprzedaż opłaca się sklepom. Czy jednak jest on również opłacalny dla konsumentów?
8 lipca 2022
Materac z pamięcią kształtu posiada wiele wad, które wynikają z jego wykonania. Jak zapewnić sobie lepszy komfort snu?
6 lipca 2022
Dobrej jakości materac wysokoelastyczny stanowi najlepszy wybór. Cechy posiadane przez materac wysokoelastyczny powodują, że nie ma on sobie równych.
4 lipca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom Onsen Sleeping
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ