+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Materac H3 - dobrany do potrzeb 93% populacji

8 czerwca 2022
W promowanej przez nas opartej na pozycjach snu amerykańskiej skali twardości materacy, wartość H3 stanowi w zasadzie odpowiednik materaca o twardości wahającej się między 6,0 a 7,0 – idealnego dla niemal wszystkich ludzi.
 
Powszechnie stosowana w Polsce skala twardości materacy jest jednak całkowicie pozbawiona sensu, opiera się bowiem na złym fundamencie – doborze materaca do wagi użytkownika. Dodatkowo nie jest ona w żaden sposób odgórnie znormalizowana, w związku z czym dana twardość – na przykład „materac H3” – może się diametralnie różnić. Zależy ona bowiem od indywidualnych norm stosowanych przez danego producenta.
Materac H3 - skala twardości, tabela twardości materaców, średnio twardy, średni, twardy

Dlaczego nie każdy materac H3 jest tak samo twardy?

Stosowana w Polsce skala twardości materacy nie ma w rzeczywistości żadnego naukowego uzasadnienia. Jest ona uproszczeniem, które często służy do manipulowania klientem. Nie istnieją bowiem żadne odgórne normy opisujące, jakie warunki musi spełnić dany materac, aby zostać uznanym za materac H3 czy materac H4. Te określają we własnym zakresie producenci, zaś powszechnie stosowaną przez nich praktyką jest określanie twardości materaca przez dotyk. Tymczasem badania organoleptyczne, jako zależne od subiektywnych doznań, nie mogą stanowić podstawy dającej fundament jakiejkolwiek generalizacji. Nie istnieje zatem żaden standard pozwalający na stwierdzenie, ile tak naprawdę wynosi twardość H1, H2, H3, H4 czy coraz częściej spotykana H5.
 
Przy produkcji pianek poliuretanowych za uniwersalną jednostkę pozwalającą na określenie ich twardości stosuje się niutony (N). Tymczasem niemal żaden sprzedawca zapytany o wartość twardości materaca określoną w niutonach (N) nie jest w stanie jej wskazać. Często nie są w stanie podać jej także producenci materaców, bowiem nierzadko sami nie mają o niej pojęcia. Wynika to z faktu, że powszechną praktyką wielu producentów jest kupowanie pianek poliuretanowych z różnych źródeł i od różnych dostawców, te zaś różnią się między sobą nawet podstawowymi parametrami. Ma to na celu cięcie kosztów oraz zapewnienie ciągłości produkcji i sprzedaży, odbywa się jednak ze szkodą dla konsumentów.
 
W Onsen zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny dla każdego z nas jest produktywny sen. Każdy z naszych produktów odznacza się tą samą jakością, a stosowane przez nas materiały zawsze pochodzą od tych samych dostawców. W procesie kontroli jakości szczegółowo sprawdzamy każdy produkt. Kupując w Onsen masz pewność, że otrzymasz materac najwyższej jakości. Tej samej, którą cieszy się Twój sąsiad.

 

Dla kogo materac H3?

Materac H3 – jak polska skala twardości materacy określa materace średnio twarde – jest odpowiedni dla co najmniej 93% z nas. Oznacza to, mniej więcej tyle, że na materacu średnio twardym wyśpi się niemal każdy człowiek. Nie wynika to jednak z wagi użytkowników, ale z pozycji snu, stąd też w produktach Onsen stosujemy amerykańską skalę materacy.
 
Przeprowadzone  w 2017 roku badania udokumentowały, że większość ludzi śpi na boku (około 54,1%) i na plecach (około 18,2%), zaś bardzo mały odsetek (około 7%) na brzuchu. Warto odnieść te wartości do amerykańskiej skali twardości materacy, której założenia mówią, że:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości powyżej 7;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 4 do około 7.
  •  
Wyniki badań zgodne są z tym, co udało się wywnioskować na podstawie przeprowadzanych testów hotelowych. Najsłynniejszy z nich przeprowadzony w 2014 roku przez amerykańską firmę Casper pokazał, że prawie każdy wysypiał się na materacu o jednej twardości – niezależnie od płci, wieku, wagi i innych czynników. Twardość ta plasowała się w amerykańskiej skali twardości między 6,0 a 7,0 i została przez gości hotelowych uznana za idealną.
 
Zderzając tę wiedzę z wynikami testów hotelowych, jak również z przeprowadzonymi badaniami konsumenckimi (nasz artykuł o badaniach), Onsen podjął się zadania stworzenia materaca idealnego, na którym wyśpi się prawie każdy – niezależnie od tego czy śpi na plecach, na boku czy na brzuchu. Przez ostatnie lata prowadziliśmy szeroko zakrojone konsultacje ze specjalistami różnych dziedzin, projektując oraz wykonując prototypy różnych materacy i poduszek. Tak udało nam się stać ekspertami od snu i stworzyć unikatowy materac o idealnej twardości wynoszącej 6,5 – Osaka Air.
Materac 6,5 - skala twardości, tabela twardości materaców, średnio twardy, średni, twardy, H3

Wybierz materac 6,5 – nie materac H3!

Jak mantrę powtarzamy, że polska skala twardości materacy służy głównie sprzedawcom, nie zaś konsumentom. Stawiamy na amerykańską skalę twardości materacy, która powstała jako odpowiedź na głosy płynące od konsumentów, mając dodatkowo silne oparcie w nauce i wieloletnim doświadczeniu firm, które powstały ze start-upów otwartych na potrzeby konsumentów.
 
Najpopularniejszy w Polsce materac H3, zależnie od producenta, nie zawsze musi być materacem o tej samej twardości i tych samych właściwościach, te bowiem różnią się od siebie wieloma parametrami. Tymczasem materac 6,5 od Onsen zawsze będzie taki sam – idealny, niemający sobie równych!
 
Wypróbuj materac zaprojektowany i wykonany przez ekspertów od zdrowego snu bez żadnego ryzyka! Kupując materac Osaka Air bezpośrednio od Onsen możesz zwrócić go aż do 100 dni po zakupie i otrzymać pełen zwrot środków!

 
Idealny materac H3 - Osaka Air, Onsen, wygoda, komfort

FAQ: Materac H3

Materac H3 – co to znaczy?

Materac H3 jest w założeniu materacem średnio twardym. W rzeczywistości jednak nie istnieją w Polsce normy określające twardość materaca. Dlatego też w Onsen stosujemy skalę opartą na pozycji snu. Amerykańska skala twardości materaca pozwala na zapewnienie najwyższego komfortu snu.

Czy istnieją normy określające twardość materaca?

W Polsce nie istnieją odgórnie ustalone normy określające twardość materaca. Producenci tworzą i stosują własne normy, opierając się najczęściej na badaniach organoleptycznych, a więc na dotyku i związanym z nim subiektywnych odczuciach.

Ważę x kilogramów. Czy materac H3 będzie dla mnie dobry?

Dobieranie twardości materaca do wagi użytkownika jest równie sensowne, co dobieranie mocy szkieł w okularach z zamkniętymi oczami. W Onsen stosujemy amerykańską skalę twardości materaca opartą na pozycji snu użytkownika, dzięki czemu udało nam się stworzyć materac idealny.

Czy materac H3 nadaje się do spania na boku?

Spanie na boku to najczęściej spotykana u ludzi pozycja snu. W założeniu najlepszy do tej pozycji snu jest materac średnio twardy, a więc o twardości 6,5 w amerykańskiej skali twardości materacy. Określenie „materac H3” nie zawsze znaczy to samo, dlatego też nie warto używać tego nazewnictwa.

Materac H3 – piankowy czy sprężynowy?

Wyłącznie materac piankowy zapewnia maksymalny komfort użytkownika, przy czym jego wierzchnią warstwę powinna stanowić pianka typu HR, a nie pianka z pamięcią (visco). Materace sprężynowe mogą nie tylko zaszkodzić naszemu zdrowiu, ale również  irytować nas dźwiękiem czy stać się domem dla niechcianych lokatorów.

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
lub inna etykieta zgodnie z układem
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Skąd biorą się ceny materacy? Sprawdź, jaki materac do łóżka wybrać, aby zapewnić sobie komfortowy sen i nie przepłacić!
28 czerwca 2022
Tani materac równa się materacowi niskiej jakości. Dodatkowe koszta wynikające z jego używania często przewyższają cenę zakupu dobrego materaca.
26 czerwca 2022
Ranking materacy - co ma na celu jego tworzenie oraz dlaczego zyskują na nim producenci i sprzedawcy?
24 czerwca 2022
Czy cena materaca ma znaczenie? Z czego ona wynika i jak nie kupić taniego materaca w droższej cenie?
22 czerwca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ