+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
Szukaj
0

Co zrobić z materacem po przechorowaniu
COVID-19?

13 sierpnia 2020
Liczba przypadków zakażenia koronawirusem niestety rośnie. Każdy z nas bierze pod uwagę fakt, że prędzej czy później może zachorować. Dobra wiadomość jest taka, że większość ludzi nie wykazuje ciężkich objawów i może dochodzić do zdrowia we własnym domu. W tej sytuacji pojawia się jednak pytanie: jak właściwie wydezynfekować mieszkanie „ po koronawirusie”. Czy pościel będzie nadawać się tylko do wyrzucenia? A co w takim razie zrobić z materacem, który przecież był poważnym wydatkiem?

Koronawirus łóżko materac spanie


Problem jest poważny, bo chodzi przecież o chorobę zakaźną. W dodatku jest to nowy wirus, o którym nawet naukowcy nie wiedzą wszystkiego. Jak długo wirus SARS-CoV-2 utrzymuje się na różnych domowych sprzętach, a zwłaszcza na łóżku, w którym osoba chora spędza najwięcej czasu, i którego – w przeciwieństwie do kafelków w łazience – nie da się przecież wyszorować domestosem?
 

Jak długo koronawirus utrzymuje się na różnych powierzchniach?


Wyniki badań naukowych przeprowadzonych przez przeprowadzone naukowców z National Institute of Health, CDC, UCLA oraz naukowców z Princeton University opublikowane w The New England Journal of Medicine dostarczają informacji że wirus SARS-CoV-2 się w aerozolach (czyli „zawieszony” w powietrzu) do trzech godzin, na miedzi (jest znana ze swoich bakterio – wirusobójczych właściwości) do czterech godzin, na tekturze do 24 godzin i aż do trzech dni na plastiku i stali nierdzewnej. Co z tekstyliami- a więc także z pościelą, pokrowcem materaca, obiciem łóżka, zagłówkiem? Można przyjąć, że tkaninach i innych chropowatych powierzchniach koronawirus jest aktywny tak długo jak na tekturze, czyli 24 godziny.

Nowsze (pochodzące z czerwca) obserwacje lekarzy jednak kolejnych niepokojących informacji – zakaźne także inne płyny ustrojowe poza śliną – na przykład pot.

Nie musisz wyrzucać materaca


Dobra wiadomość jest taka, że po przechorowaniu COVID- 19 nie musisz wyrzucać swojego materaca. No chyba, że przez 2 tygodnie leżenia w łóżku stwierdziłeś, że
twój stary materac jest niewygodny. Wtedy najlepszym pomysłem jest pozbycie się go i zakup materaca OSAKA AIR, który świetnie podpiera kręgosłup, nie powoduje
uczucia ugrzęźnięcia i zapadania się w piance, a przede wszystkim nie powoduje pocenia się i przegrzewania organizmu. ( Jakie to ważne nie trzeba tłumaczyć nikomu, kto chociaż raz w życiu miał gorączkę latem! )

Jeśli jesteś już szczęśliwym posiadaczem naszego materaca, nie martw się, na pewno nie będziesz musiał go wyrzucać z powodu „zainfekowania”. Nie praktykuje się tego nawet w szpitalach! W placówkach służby zdrowia stosuje się wprawdzie specjalne środki do dezynfekcji, ale domowych warunkach wystarczy uprać pokrowiec w 40°C (możesz dla pewności użyć płynu do prania o właściwościach bakterio- i wirusobójczych, który gwarantuje skuteczność w takiej właśnie temperaturze. (W drogeriach i dyskontach na szczęście są dostępne bez problemu) Na szczęście pokrowiec z naszego materaca możesz zdjąć bardzo łatwo. Zaprojektowaliśmy pokrowiec, którego górna część jest odpinana i mieści się w całości do pralki.

Pamiętaj też o upraniu pościeli

Poszewki naszych poduszek także bardzo dobrze znoszą pranie 40°C
 

Koniecznie zdezynfekuj też łóżko – a w szczególności zagłówek

Zdrowy sen wpływa na wiele aspektów życia, między innymi na prawidłowy metabolizm. Jego regulacja w istotny sposób wpływa na to, czy w czasie spania chudniemy, czy przybieramy na wadze.
2 marca 2021
Sen głęboki jest niezbędny dla naszego zdrowia, ponieważ jest czasem regeneracji - nasz organizm naprawia uszkodzone tkanki oraz wzmacnia siły układu odpornościowego.
3 stycznia 2021
Dylemat w sypialni? Podpowiadamy, jak dobrze ustawić łóżko oraz na co uważać w czasie aranżowania przestrzeni.
4 listopada 2020
Menopauza budzi lęk u większości kobiet. Zwłaszcza polska nazwa – przekwitanie - kojarzy się z definitywnym końcem nie tylko płodności, ale też młodości, urody a nawet – kobiecości. Nawiasem mówiąc, równie nieprzyjazne znaczenie ma nazwa grecka – klimakterium oznacza ‘ostatni szczebel drabiny’.
22 września 2020
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci co się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ