+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Dlaczego materac visco to zły wybór?

30 czerwca 2022
Materac visco, materac z pamięcią, pianka z pamięcią, pianka termoelastyczna, miękki materac
Materac visco zdobył swoją popularność około 30 lat temu, gdy zadebiutował w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Moda na materac visco następnie przybyła do Europy, a ze względu na to, że jest to materiał dobrze wypromowany i przynoszący duże zyski producentom materaców, w dalszym ciągu promuje się materac visco jako komfortowy i zdrowy. W rzeczywistości te nie spełniają cech dobrego materaca.
 
Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, że materac visco oznacza po prostu materac wykonany z pianki poliuretanowej z pamięcią (tzw. memory foam), a więc z pianki termoelastycznej. Pianka ta ma wiele wad, które w istotny sposób zakłócają sen i negatywnie wpływają na zdrowie. Materac visco, choć cieszy się dobrym marketingiem, nie jest dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie wysoki komfort snu. Poza tym materac visco zdecydowanie nie nadaje się też dla osób ze schorzeniami kręgosłupa, chorobami kończyn, a także innymi dolegliwościami czy po prostu dbających o to, aby żyć zdrowo.
Materac visco, materac z pamięcią, pianka z pamięcią, pianka termoelastyczna, miękki materac, krawdędź materaca

Materac visco – szkodliwy, niekomfortowy, niefunkcjonalny

Dobrze zaprojektowany i wykonany materac powinien spełniać swoją podstawową funkcję, a więc zapewniać zdrowy, komfortowy sen. Ze względu na swoją budowę, materac visco nie jest w pełni funkcjonalny, bowiem nie jest w stanie temu sprostać.

Materac visco wykonany jest z termoelastycznej pianki poliuretanowej z pamięcią. Ta w założeniu jest pianką otwartokomórkową, a więc zapewniającą cyrkulację powietrza. W rzeczywistości jednak tego typu pianka poliuretanowa opada pod wpływem ciężaru ciała człowieka i wydzielanej przez niego temperatury. Efektem tego jest zamknięcie się jej komórek, co powoduje, że w momencie użytkowania materac visco przestaje zapewniać przepływ powietrza. To natomiast wywołuje tzw. efekt lustrzanego odbicia ciepła. Jego użytkownicy więc pocą się i nadmiernie nagrzewają w czasie snu. To zaś – jak wynika z badań konsumenckich użytkowników materacy – powoduje duży dyskomfort.

 
Materac visco, materac z pamięcią, pianka z pamięcią, pianka termoelastyczna, miękki materac, pianka HR, pianka poliuretanowa, porównanie
O braku funkcjonalności materaca visco świadczy też to, że zapada się on pod nami w trakcie snu, już na samym jego początku. Powoduje to, że nie konturuje on naszych ciał, ale wciąga je do środka. W efekcie zmienia się twardość materaca – staje się on zbyt miękki. To natomiast ma swoje konsekwencje w utrudnianiu zmiany pozycji do spania, a dodatkowo w niezapewnieniu naszym ciałom odpowiedniego podparcia, przede wszystkim natomiast odpowiedniego wsparcia kręgosłupa.
Materac visco, materac z pamięcią, pianka z pamięcią, pianka termoelastyczna, miękki materac, kręgosłup

Materac visco – co w zamian

Ze względu na to, że materac visco nie jest produktem dobrym dla zdrowia i nie zapewnia komfortu snu, przede wszystkim uwagę należy zwrócić na materace wykonane z otwartokomórkowych pianek wysokoelastycznych typu HR. Termoelastyczna pianka poliuretanowa z pamięcią, a więc typu visco, nie powinna być stosowana  górnych warstwach materaca, ale w warstwach niższych.

Przy wyborze materaca z pianki poliuretanowej zwrócić uwagę na to, jakie warstwy ma dany materac, a także jakie właściwości mają użyte w nim materiały. To od nich zależy twardość materaca oraz to czy będzie on komfortowym materacem. Niekiedy po analizie szczegółowych danych różnice między tanim materacem a drogim materacem zacierają się. Dopiero znając te dane, możemy dowiedzieć się, jaki wybrać materac.
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa
Idealnym materacem dla każdego jest materac o twardości około 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Na terenie Polski materace o wskazanej twardości dostępne są wyłącznie w Onsen Sleeping, zaś najlepszym ich przykładem jest materac Osaka Air.
Skala twardości materacy, skala twardości materaców, tabela
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa

Materac visco – nie w Onsen Sleeping

W ofercie Onsen Sleeping nie znajduje się i nigdy nie znajdzie się materac visco. Nasze materace i poduszki ortopedyczne są zaprojektowane i wyprodukowane w pełni świadomie, zaś wszystko to poprzedziliśmy długim procesem prototypizacji, a także testami na osobach cierpiących na różnego rodzaju schorzenia.

Zainspirowani ideami, jakie propaguje Simon Sinek, podczas tworzenia produktów marki Onsen Sleeping na każdym kroku zadawaliśmy sobie z pozoru proste pytanie - dlaczego? To odpowiedzi na to pytanie doprowadziły nas do stworzenia idealnego materaca i najlepszych na polskim rynku poduszek ortopedycznych. Przeprowadzaliśmy też wiele konsultacji ze specjalistami, korzystając z ich eksperckiej wiedzy w zakresie neurologii, ortopedii, fizjoterapii czy psychologii. Dzięki tej wiedzy potrafimy z całą pewnością określić, jaki materac wybrać.

Kupując w Onsen Sleeping masz możliwość testowania zakupionych produktów aż przez 100 dni. Ich zwrot dokonany w tym czasie skutkuje zwróceniem pełnej wpłaconej kwoty. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ jesteśmy pewni najwyższej jakości naszych produktów. Chcemy, aby nasi Klienci mieli możliwość zapoznać się z naszymi materacami i poduszkami ortopedycznymi, aby bez ryzyka również móc się o tym przekonać. Praktyka ta działa, co odzwierciedlają wystawiane nam opinie.
Materac Osaka Air, testowanie materaca, 100 dni na testy, materac piankowy, wygodny materac

FAQ: Materac visco

Dlaczego materac visco grzeje?

Materac visco wykonany jest z termoelastycznej pianki poliuretanowej z pamięcią. Ta pod wpływem ciężaru i ciepłoty ciała człowieka zapada się, przez co jej komórki ulegają zamknięciu. W efekcie materac visco traci możliwość cyrkulacji powietrza i powoduje efekt lustrzanego odbicia ciepła.

Czy materac visco jest zdrowy?

Materac visco nie jest zdrowy. Jego użytkowanie jest nie tylko niekomfortowe, ale może pogłębić lub wywołać szereg dolegliwości. Przede wszystkim będą to dolegliwości związane z kręgosłupem, jak choćby zwyrodnienie kręgosłupa.

Czy materac visco jest wygodny?

Materac visco nie jest wygodny, ponieważ nie konturuje ciała, ale zasysa je do środka. W efekcie ogranicza ruchomość i negatywnie wpływa na swobodę zmiany pozycji snu. Dodatkowo cechuje się on efektem lustrzanego odbicia ciepła, przez co powoduje zwiększenie temperatury ciała, często wzmagając nadmierne pocenie się.

Materac visco czy materac lateksowy – co lepsze?

Zarówno materac visco, jak i materac lateksowy cechują się niskim poziomem komfortu, a także niezadowalającym wskaźnikiem funkcjonalności. Wielu konsumentów uważa je za pozbawione cech, jakimi kierują się przy wyborze materaca.

Czy materac visco to materac piankowy?

Tak, materac visco wykonany jest z termoelastycznej pianki poliuretanowej z pamięcią. Użycie pianki visco w górnej warstwie materaca powoduje wiele negatywnych dla komfortu i zdrowia efektów.

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Materac z pianki wysokoelastycznej cechuje się właściwościami, które stawiają go na pierwszym miejscu pod względem komfortu snu. Z czego to wynika?
12 lipca 2022
Materac nawierzchniowy to produkt, którego sprzedaż opłaca się sklepom. Czy jednak jest on również opłacalny dla konsumentów?
8 lipca 2022
Materac z pamięcią kształtu posiada wiele wad, które wynikają z jego wykonania. Jak zapewnić sobie lepszy komfort snu?
6 lipca 2022
Dobrej jakości materac wysokoelastyczny stanowi najlepszy wybór. Cechy posiadane przez materac wysokoelastyczny powodują, że nie ma on sobie równych.
4 lipca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom Onsen Sleeping
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ