+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com


Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
biuro@onsensleeping.com
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Materace online – jak kupić bez ryzyka?

28 maja 2022
Materace online, sklep internetowy z materacami, producent materaców
Przeglądasz materace online, bo Twój stary materac stał się Twoim wrogiem. Skąd o tym wiesz? W odkryciu prawdy bolesnej pomógł Ci narastający ból pleców, chroniczne zmęczenie, drażliwość i pierwsze objawy bezsenności. Nie wiesz na co zwrócić uwagę, kiedy szukasz materaców online, więc zdajesz się na porady specjalisty w sklepie stacjonarnym.

W pierwszym sklepie sprzedawca odradza materace online i poleca Ci głównie produkty jednej, wiodącej firmy. Używa nazw, których wcześniej w życiu nie słyszałeś, a dodatkowo wspomina, że wykorzystywana w materacu technologia została stworzona przez wiodącą agencję kosmiczną. Przekonuje, że zakup materaca online to zły wybór, a pianka memory to najlepszy produkt na rynku.

Chcąc porównać oferty, idziesz do drugiego sklepu, gdzie słyszysz to samo. Coś tu nie gra. Próbujesz więc w trzecim sklepie, w którym sprzedawca powtarza tę samą mantrę. Brzmi znajomo? W dzisiejszym artykule przeczytasz o praktykach, jakie są powszechnie stosowane w sklepach z materacami, a także dlaczego najlepszym rozwiązaniem jest zakup materaca online.
Materace online, sklep z materacami, salon snu, jaki materac wybrać

Materace online – pianki poliuretanowe

Poszukując materace online, możemy natrafić na wiele teorii spiskowych, fake newsów i innego rodzaju treści niemających zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Do jednej z takich treści możemy zaliczyć rozprzestrzeniającą się informację o rzekomej szkodliwości pianek poliuretanowych i możliwości zakupu materaca, w którym tego rodzaju pianek nie znajdziemy. Dotyczy to w równym stopniu sklepów oferujących materace online, jak i stacjonarnych sklepów z materacami.
 
Wielu nieuczciwych producentów i sprzedawców wychodzi naprzeciw tej modzie, i próbuje naginać rzeczywistość przez zmianę rodzajów pianek poliuretanowych na nazwy własne. Nasi klienci często relacjonują sytuacje, w których sprzedawcy za wszelką cenę próbują używać nazw własnych różnego rodzaju pianek i unikają określania ich parametrów.

Także kupując materace online bardzo trudno jest uzyskać pełną i rzetelną informację o ich właściwościach. Zdarza się, że klientom wprost mówi się, że dany materac nie jest wykonany z pianki poliuretanowej, ale z pianki innego rodzaju, mimo że jest to nieprawdą.
Wielu sprzedawców wprowadza nas w błąd, że pianka z pamięcią nie jest pianką poliuretanową.
W rzeczywistości pianki poliuretanowe nie powodują żadnego zagrożenia dla zdrowia, zaś ich usunięcie z materaców jest co do zasady niemożliwe. Zarówno materace online, jak i te dostępne w stacjonarnych sklepach z materacami, prawie na pewno będą je zawierać.

Oczywiście za bezpieczną można uznać tylko taką, która spełnia wszelkie unijne i krajowe normy produkcyjne. Pewność co do spełniania tych norm możemy mieć wtedy, kiedy zostanie ona wyprodukowana na terenie Unii Europejskiej. Przy zakupie materaca online w godnym zaufania sklepie na pewno znajdziemy odpowiednią informację o jej pochodzeniu.
 
Niestety niewielu producentów materacy jest w stanie przedstawić certyfikaty, które potwierdzają stosowanie przez nich europejskich produktów. Wielu producentów używa produktów pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej i innych krajów, w których są one tańsze. Te zaś cechują się zdecydowanie niższą jakością, a często także długotrwałym wydzielaniem nieprzyjemnych gazów.

Choć może wydawać się, że materace online trudniej jest pod tym względem zweryfikować przed zakupem, nie jest to prawdą. Sklepy z materacami bowiem często pokazują na ekspozycji produkty, które różnią się od tych oferowanych w sprzedaży. Tak naprawdę więc ryzyko jest tożsame z zakupem materaca online.
 
Przy wyborze materaca warto zażądać od producenta dokumentacji potwierdzającej pochodzenie używanych przez niego materiały, a także zwracać uwagę na zapach zapakowanego materaca. Kluczową kwestią jest też ich gęstość i sprężystość, jak również twardość. Materace online powinny taką informację zawierać w opisie produktu.
Materace online, zwijanie materaca, materac piankowy, sklep z materacami
Należy pamiętać też, że pianki poliuretanowe dotychczas nie spotkały się z żadnym wartościowym zastępstwem. Znajdują się one nie tylko w materacach piankowych, ale też w materacach sprężynowych, gdzie stanowią jedną z wewnętrznych warstw, ale też materacach visco. Obecnie nie istnieje bezpieczniejszy, korzystniejszy dla zdrowia i bardziej komfortowy materiał, który można zastosować w materacach.
Materace online, sklep z materacami, producent materacy, pozycja do spania

Materace online – gra nazwą

Podczas wizyty w sklepie stacjonarnym, sprzedawca polecił ci materac, ale nie udało Ci się znaleźć go w żadnym innym sklepie? Takie materace online również nie istnieją? Wielu konsumentów może uznać to za specjalną okazję spowodowaną końcem danej serii.

W rzeczywistości to nagminnie stosowana przez producentów i sprzedawców materacy praktyka nazywana grą nazwą (ang. name game). Spotykana jest ona przede wszystkim w stacjonarnych sklepach z materacami, ale i materace online czasem są nią obarczone.
Materace online, promocja na materace, salon snu, najtańszy materac
Materace online, które sprzedawane są z wykorzystaniem gry nazwą pochodzą przede wszystkim od wiodących producentów materacy, którzy produkują te same materace, lecz sprzedają je do sklepów pod różnymi nazwami.

Materace te produkowane są zarówno pod marką producenta, a często dodatkowo też pod marką własną sklepu. To pozwala na sprawienie wrażenia niedostępności danego materaca, którego zalety sprzedawca wychwala. W efekcie daje to możliwość manipulowania ceną przez sprzedaż tego samego materaca w odmiennych cenach i przy różnych marżach. Dlatego też materace online nie zawsze są tańsze niż w stacjonarnym sklepie z materacami. 
 
Przykład? Wyobraź sobie, że jesteś zainteresowany dwoma materacami, które stoją w sklepie nieopodal siebie i wyglądają podobnie. Sprzedawca skierował Twoją uwagę na te dwa materace, ponieważ mieszczą się w Twoim budżecie, o który wcześniej Cię zapytał. Jeden z nich będzie materacem wiodącej marki, a jego cena to 2000,00 złotych. Drugi zaś będzie materacem marki własnej w cenie 3000,00 złotych.

Na pierwszy z nich sprzedawca da Ci maksymalnie 10% rabatu, tłumacząc się polityką producenta. Zaś na ten droższy zaoferuje Ci nawet 25% rabatu – jest to w końcu materac marki należącej do sklepu. W efekcie możesz kupić tańszy materac za 1800,00 złotych lub droższy za 2250,00 złotych. Różnica w cenie maleje z 1000,00 złotych na jedynie 450,00 złotych.

Sprzedawca zachwala droższy materac i wskazuje na nieprawdziwe różnice między nimi. Do stojaka z dwiema różnymi piankami – szczęśliwym trafem pochodzącymi z tych dwóch materacy – wrzuca metalową kulkę, która ma zobrazować zachowywanie się dwóch pianek. Ta rzeczywiście lepiej zachowuje się na piance pochodzącej z droższego materaca, najczęściej będącego materacem z pamięcią kształtu.

Zapewnia, że posiada taki sam i jest zdecydowanie lepszy od tańszego materaca, więc warto wydać te 450,00 złotych więcej, aby cieszyć się lepszą jakością snu. Zadajesz sobie retoryczne pytanie, którego jeszcze nie jesteś w stanie zrozumieć: skoro ten materac jest najlepszy, to dlaczego w ogóle oferują pozostałe?

Nie odpowiadasz sobie na nie, dajesz się ponieść emocjom. Taka okazja może się już nie powtórzyć. W efekcie kupujesz za 2250,00 złotych ten sam materac, który można było kupić za 1800,00 złotych, a prawdopodobnie w innym sklepie i pod inną nazwą jeszcze taniej. Ty utwierdzasz się w przekonaniu, że to świetny interes.

Sprzedawca cieszy się z większej marży. Producent zaś cieszy się, że sprzedaż jego materaców  – choć pod inną marką – rośnie, co powoduje wzrost zysku. W teorii wszyscy są więc szczęśliwi i zadowoleni. Przynajmniej dopóki nie zdasz sobie sprawy z tego, że wszystko to zostało przemyślane i może stanowić nabijanie klienta w butelkę.

Przy kupnie materaca online proces ten skonstruowany jest tak, że klient sam wykonuje wszystkie powyższe kroki, zaś sprzedawca nie jest do tego potrzebny. Służą temu rozbudowane grafiki, filmy i dobrze przemyślane teksty. Dlatego też również materace online mogą być obarczone ryzykiem oszustwa.
Materace online, sklep z materacami, producent materacy, pozycja do spania
Materace online – twardości
Kupując materace online, spotykamy się z tą samą skalą twardości materaców, co w stacjonarnych sklepach z materacami. O ile jednak tam jesteśmy uzależnieni od słów sprzedawcy i najczęściej nie posiadamy wiedzy pozwalającaj na swobodną dyskusję, o tyle w przypadku kupna materaca online mamy możliwość zapoznania się z rzetelną wiedzą.

Niemal zawsze spotykana w naszym kraju skala twardości materaców oparta jest na wartościach od H1 do H4, jest jednocześnie jedną ze skal najmniej racjonalnych i służących w dużej mierze do manipulowania klientem. Absurdem jest bowiem, aby dostosowywać twardość materaca do wagi leżącego na nim człowieka.

Powodowałoby to sytuacje, w której niski i puszysty człowiek spałby na tym samym, a więc najtwardszym materacu, na którym śpi wysoki i szczupły człowiek. Tylko dlatego, że mają podobną wagę. Tymczasem oboje odczuwaliby dyskomfort na twardym materacu, ponieważ – wbrew powszechnej opinii – spać na takim powinno bardzo niewiele osób, podobnie zresztą jak na miękkim materacu. Dla większości natomiast odpowiedni jest materac H3, choć i to oznaczenie jest błędne.
materac zbyt miękki
Materace online, materac H4, materac H5, materac H6, twardy materac
Decydując się na kupno materaca, także biorąc pod uwagę materace online, należy pamiętać, że również materace strefowe pozbawione są najmniejszego sensu. Materace te są bowiem produkowane masowo, co oznacza, że każda ze stref posiada w ten sam sposób wytyczone granice. Są one jedynie ciekawostką marketingową, którą możemy spotkać zarówno ogladając materace online, jak i w stacjonarnych sklepach z materacami.

Granice te nie mogłyby być więc uniwersalne dla każdej sylwetki z powodu różnego wzrostu. Jednocześnie dopasowanie wielkości stref pod jedną osobę spowodowałoby, że druga osoba śpiąca na tym samym materacu byłaby poszkodowana. Na przykład osoba o wzroście około 160 centymetrów musiałaby spać nawet kilkadziesiąt centymetrów od wezgłowia, podczas gdy śpiąca obok niej osoba o wzroście około 185 centymetrów spałaby przy samym wezgłowiu. 

Materac uniwersalny, dopasowany do potrzeb osób śpiących w różnych pozycjach ciała, wykonany powinien być z otwartokomórkowej pianki poliuretanowej o wysokiej elastyczności i być materacem średnio twardym, a więc plasującym się między 6,0 a 7,0 w amerykańskiej skali twardości materaca.

Najczęściej wybierany jest materac 160x200, czyli o długości 200 centymetrów i szerokości 160 centymetrów. Najlepsza pianka poliuretanowa dla górnej warstwy materaca to HR3020. Zapewnia ona najwyższe poczucie komfortu przy optymalnej cyrkulacji powietrza. Dodatkowo jest hipoalergiczna, trwała i odporna na uszkodzenia. Jej struktura ogranicza wchłanianie kurzu, grzybów, bakterii i roztoczy. Nadto zapobiega nocnym potom
Materace online, najlepszy materac, budowa materaca, materac 160x200

Materace online – możliwość zwrotu

Coraz popularniejsze materace online wzięły swój początek w postępującym wzroście świadomości konsumenckiej. Coraz więcej z nas wie już bowiem, jakie zadawać pytania sprzedawcy materaców, ale przede wszystkim zdajemy sobie już sprawę z tego, że nie da się wybrać materaca na podstawie krótszej czy dłuższej wizyty w stacjonarnym sklepie z materacami. Stąd też po materace online sięga cora więcej z nas.

Niemożliwe jest, aby przetestować materac w warunkach sklepowych. Nie jest to bowiem nasze łóżko, nasz pokój i tym samym nasze otoczenie czy to samo oświetlenie. Przede wszystkim nie jesteśmy jednak w czasie doświadczania snu, który całkowicie wyłącza świadomość i zmienia ułożenie naszych ciał.

Jak dowiedli badacze z amerykańskiego Columbus State University, do oceny czy materac rzeczywiście odpowiada oczekiwaniom, jakie stawia przed Tobą organizm, potrzebujesz przynajmniej 32 przespanych na nim nocy. Na to zaś pozwalają tylko nieliczne sklepy oferujące materace online, zaś niemal żaden stacjonarny sklep z materacami.

Wiedza i potrzeby klientów zmieniają się, co spowodowało zmiany również w praktykach niektórych producentów i sprzedawców. Niekiedy zauważyć można, że w sklepach stacjonarnych, podobnie jak i w przypadku materaców online, zakupione produkty podlegają zwrotowi.

Zwroty te jednak przyjmowane są zwykle na określonych warunkach, które niekoniecznie odpowiadają oczekiwaniom klientów. Wczytując się w regulaminy zwrotów, znaleźć możemy w nich zapisy, które spowodują, że oprócz złego materaca, z naszych portfeli znikną także dodatkowe pieniądze.

Do praktyk takich należy choćby potrącanie nawet kilkuset złotych za rzekomą wymianę pokrowca materaca i doprowadzenie go do stanu, w którym ponownie będzie nadawać się on do sprzedaży.

Często też można spotkać się z zapisami, że materac można zwrócić, jednak nie wiąże się to ze zwrotem pieniędzy, ale z możliwością przeznaczenia „zwróconej” kwoty na zakup innego materaca w tym samym sklepie oferującym materace online lub w stacjonarnym sklepie z materacami.

Oczywiście tylko wtedy, kiedy nowy materac będzie droższy, a dodatkowo tylko jeden raz. Spotkać można się też z praktykami zwracania ceny materaca pomniejszonej o 20% czy 30%, co tłumaczy się kosztami powoływania rzeczoznawców określających stan zużycia materaca.

Jeśli więc chcesz kupić materac wysokoelastyczny wykonany w technologii design thinking bez obaw i ryzyka, kup materac online w sklepie, w którym będziesz mógł dokonać jego zwrotu – bezwarunkowo i bez potrącania dodatkowych opłat.

Kupując materac Osaka Air bezpośrednio od Onsen Sleeping, otrzymujesz możliwość zwrotu materaca w ciągu 100 dni, co niweluje ryzyko związane z zakupem materaca online.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materace online, sklep z materacami, producent materacy, pozycja do spania

FAQ: Materace online

Jakie materace online są najlepsze?

Najlepsze materace online oferuje Onsen Sleeping, polski producent materacy. Oferowane przez Onsen Sleeping materace piankowe wykonane zostały w procesie design thinking i odpowiadają na potrzeby większości Polaków.

Jak sprawdzić materac kupiony online?

Materac kupiony online powinno sprawdzać się przynajmniej przez 32 noce. Nie da sprawdzić się go podczas wizyty w sklepie stacjonarnym, zaś wiele sklepów internetowych utrudnia zwroty. W Onsen Sleeping masz możliwość testowania materaca przez 100 dni i otrzymania pełnego zwrotu środków!

Czy kupno materaca online jest bezpieczne?

Tak i nie. Kupno materaca online jest bezpieczne pod warunkiem dokonania zakupu u sprawdzonego, zaufanego sprzedawcy. Bardzo często materace online podlegają podobnym nieuczciwym praktykom rynkowym, jakimi kieruje się większość sprzedawców w stacjonarnych sklepach z materacami.

Czy materac kupiony online można zwrócić?

Tak i nie. Materace online często można zwrócić tylko pod pewnymi warunkami i na zasadach określonych przez dany sklep. Onsen Sleeping pozwala na zwrot materaców bez dodatkowych warunków.

Czy materace online są tańsze?

Tak i nie. Materace online są tańsze przede wszystkim w przypadku bezpośredniego zakupu od producenta. Sprzedawane przez wiele sklepów materace online posiadają te same ceny, jakie oferowane są w stacjonarnych sklepach z materacami.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać materac:
Jak wybrać materace dla Ciebie i Twojej rodziny? Jaki wybrać rozmiar materaca dla Ciebie, a jaki dla dzieci? Który rodzaj materaca kupić?
10 stycznia 2023
Dowiedz się, dlaczego materace z kokosem cieszą się tak dużą popularnością, ale poznaj też ich potencjalne wady.
25 grudnia 2022
Czy materace naturalne są naprawdę zdrowe? Sprawdź, jakie są fakty, a jakie mity na temat materaców z lateksu, kokosu i wełny. Wybierz najlepszy materac dla siebie i ciesz się zdrowym snem!
5 listopada 2022
Jakie cechy posiada najlepszy materac? Jak wybrać najlepszy materac w gąszczu różnorodnych materaców?
25 października 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Skin+
Materace piankowe
Poduszki ortopedyczne Skin+
Zestawy
Pościel
Akcesoria
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Zapraszamy do zakupów w ONSEN®!

Szanowni Państwo! Celem świadczenia usług na najwyższym poziomie serwisu w naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ