Mity na temat snu

Maja 18, 2020
Lunatyk

Nigdy nie budźic lunatyka, ponieważ szok mógłby go zabić! To mit - obudzenie lunatyka może go zaskoczyć, ale nikogo to nie zabije. Istnieje wiele mitów dotyczących snu, Rada Better Sleep może pomóc ci oddzielić fakty od fikcji. Sen jest czymś, co może nam się wydawać tajemnicze. W końcu nie jesteśmy świadomi kiedy to robimy i nie pamiętamy tego, więc naturalne jest, że trochę nie rozumiemy niektórych faktów dotyczących snu. Prawda o śnie może pomóc ci dokonać dobrych wyborów, które pozwolą ci spać wystarczająco dobrze i wystarczająco długo, by czuć się wspaniale. Oto kilka pospolitych mitów obalonych:

Sobotnia noc

Niektórzy myślą, że w ciągu weekendu nadgonią swój utracony w tygodniu sen. Nigdy nie możesz całkowicie nadrobić snu, który straciłeś lub zasnąć w przyszłości, dlatego
najlepiej zaplanować od 7 do 8 godzin każdej nocy.Nie można także wyspać się „na zapas”.

Starzenie się i sen

Powszechnie uważa się, że starsi ludzie potrzebują mniej snu. Podczas gdy w rzeczywistości starsi ludzie częściej budzą się w nocy, częściej posypiają w ciągu dnia, ale nadal potrzebują tej samej całkowitej ilości godzin snu, jak wszyscy inni.

Alkohol a sen

Alkohol powoduje, że człowieka osoba czuje się senny więc wielu uważa, że picie przed snem może pomóc w zasypianiu. W rzeczywistości alkohol jest metabolizowany przez
całą noc i poważnie zaburza twój sen wpływając na jego jakość. Alkohol jest substancją psychoaktywną!Udowodniono, że spożywanie alkoholu wieczorem skraca  zwłaszcza sen REM ( fazę” szybkiego ruch gałek ocznych’), więc najlepiej nie stosować lampki wina jako lekarstwa na bezsenność.

Owce liczenie

Liczenie owiec

Liczenie owiec jest popularną sugestią, która pomoże ci zasnąć. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Oksfordzkim wykazało, że w ten sposób wydłuża się czas zasypiania. Zamiast tego słuchaj relaksującej muzyki lub czytaj książkę, która pomoże ci zasnąć.

Twardy materac

Jest to powszechny mit, że jeśli masz ból pleców, powinieneś kupować tylko twardy materac. Faktem jest, że wybór materaca jest bardzo osobistą rzeczą, a to, co jest dobre dla jednej osoby, może nie być dla kogoś innego. Wypróbuj różne materace, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie najbardziej wygodne.

Świąteczny indyk

Przy każdych świętach na pewno słyszysz, jak ktoś mówi, że pieczony indyk powoduje senność. Wiele produktów spożywczych np indyk , zawiera tryptofan, który może powodować senność, ale nie ma go więcej niż jakiekolwiek inne mięso i nie jest przyczyną ziewania przy stole. Raczej sam obfity posiłek, zmiana pogody, ciężka praca włożona przygotowanie takiej uczty i interakcja z tak wieloma ludźmi jest prawdopodobnie powodem spadku aktywności i senności .

Ser

Niektórzy ludzie są przekonani, że jedzenie sera przed snem powoduje koszmary. Nie ma dowodów na poparcie tej teorii. Ogólnie rzecz biorąc, dobrze jest skończyć posiłki lub przekąski na dwie do trzech godzin przed pójściem spać, jeśli chcesz się dobrze wyspać.

Droga Mleczna

Innym powszechnym mitem jest to, że szklanka ciepłego mleka przed snem pomoże ci zasnąć. Chociaż nie ma dowodów na poparcie tej historii, wiele osób wierzy w ten mit.
Jaki materac wybrać? Jakie łóżko będzie najlepsze? Jaka poduszka idealnie nadaje się do spania? Wiele innych poradników na temat kupna materaca i poduszek oraz komfortu snu. Czytaj nasze porady na blogu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ