+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com


Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
biuro@onsensleeping.com
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Jaka poduszka na wdowi garb jest najlepsza?

8 stycznia 2022
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami
Poduszka na wdowi garb jest bardzo istotnym elementem walki z tym schorzeniem. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla odcinka szyjnego kręgosłupa, aby w trakcie spania znajdował się on w naturalnej pozycji. Stąd też poduszka na wdowi garb, choć nie likwiduje w pełni wdowiego garbu, odgrywa kluczową rolę w jego leczeniu i rehabilitacji.

Przy wyborze poduszki na wdowi garb należy kierować się więc jej funkcjonalnością. Powinna posiadać ona odpowiednie cechy, które pozwolą uznać ją za najlepszą. Jedną z najważniejszych cech najlepszej poduszki na wdowi garb jest jej komfort i ergonomia.

Do najważniejszych cech, jakie należy zweryfikować przy zakupie poduszki na wdowi garb, należy przede wszystkim materiał, z którego została wykonana i użyta w produkcji technologia. Od niego zależy bowiem, jaką poduszka na wdowi garb będzie miała twardość, sprężystość czy też cyrkulację powietrza.
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na wdowi garb – kształt

Idealny kształt poduszki na wdowi garb powinien pozwalać na swobodne przyjmowanie pozycji do spania, a więc pozwalać na sen zarówno na plecach, jak i na boku. Dlatego też poduszka na wdowi garb powinna być poduszką ergonomiczną o odpowiednim wyprofilowaniu. Bardzo ważne jest, aby posiadała ona stosowne wcięcia na barki.

Dobrze dobrany kształt poduszki na wdowi garb pozwoli na utrzymanie odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Dodatkowo dobrze zaprojektowana poduszka na wdowi garb pozwoli na podtrzymanie głowy, pozwalając na uniknięcie jej protrakcji i retrakcji.
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na wdowi garb – materiał

Wybierając poduszkę na wdowi garb należy zwrócić szczególną uwagę na to, z czego została ona wykonana. Większość poduszek ortopedycznych na rynku wykonana jest z pianki termoelastycznej typu visco, czyli pianki memory. Choć sprzedawane są one jako poduszki odpowiednie na wdowi garb, w rzeczywistości są to produkty, których nie powinno polecać się nikomu.

Tego rodzaju poduszki na wdowi garb są bardzo wrażliwe na działanie temperatury, jak również siłę nacisku. Powoduje to, że w lecie głowa zapada się w nią i nadmiernie poci, co dodatkowo niweluje podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Zimą zaś tego rodzaju pianka poliuretanowa może stać się zbyt twarda do spania.

Warto też zauważyć, że wbrew informacjom uzyskiwaniom od wielu sprzedawców, poliuretan jest polimerem, a dokładniej estrowo-amidową pochodną kwasu węglowego. Otrzymywanie pianki memory opiera się więc na mieszaniu tych kilku, które spieniają się i zastygają. Na rynku nie ma innych pianek, niż pianki poliuretanowe. To, jaki jej typ otrzymamy, zależy głównie od ich proporcji.

Najlepszym materiałem do produkcji poduszki na wdowi garb jest otwartokomórkowa pianka poliuretanowa typu HR, która konturuje ciało, a dodatkowo nie zmienia kształtu pod wpływem temperatury. Poza tym ważne jest, aby była ona odlewana z przygotowanych form, nie zaś wycinana. Ta metoda pozwala bowiem na lepsze odzwierciedlenie naturalnych krzywizn kręgosłupa i wykonanie niezbędnego profilowania.
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na wdowi garb – wentylacja

Poduszka na wdowi garb musi odznaczać się dobrą wentylacją. Tę zapewniają wyłącznie otwartokomórkowe pianki typu HR, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Wykonana z nich poduszka na wdowi garb idealnie konturować będzie kształt, który na nią naciska, jednocześnie nie zapadając się. To właśnie dzięki temu jej komórki pozostaną otwarte, a powietrze może się w niej efektywnie przemieszczać.

W poduszkach na wdowi garb wykonanych z innych rodzajów pianek dochodzi najczęściej do nadmiernego spłaszczania się ich komórek, co przekłada się na blokowanie przez nie przepływu powietrza. Tego efektem jest przegrzewanie się głowy i szyji. To przekłada się na nocne poty, a niekiedy nawet na insomnię i inne dolegliwości.
Poduszka na wdowi garb, poduszki ortopedyczne, najlepsze poduszki, sklep z poduszkami

Poduszka na wdowi garb – różnice

Na polskim rynku dostępne są trzy rodzaje najlepszych poduszek na wdowi garb. Różnice między nimi wynikają z konieczności dopasowania ich wymiarów oraz kształtów do wagi użytkowników. Przeznaczone są one zarówno do spania na boku, jak i do spania na plecach

Najlepsze poduszki ortopedyczne na wdowi garb to: Dzięki pomocy ze strony specjalistów posiadających wiedzę ortopedyczną i neurologiczną, a także fizjoterapeutów i psychologa, którzy byli brali aktywny udział w procesie design thinking, zapewniają one najwyższy komfort oraz idealne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa, co pozwala na ograniczenie i wsparcie leczenia wdowiego garbu i innych schorzeń.

Wszystkie poduszki na wdowi garb oferowane przez Onsen Sleeping zarejestrowane są jako wyrób medyczny klasy pierwszej, co gwarantuje ich najwyższą jakość.

Osobom z bezdechem sennym korzystającym z pompy CPAP polecamy natomiast poduszkę ortopedyczną CPAP oferowaną przez firmę Dr Sapporo.

Obok poduszki na wdowi garb, bardzo ważne przy tym schorzeniu jest także zadbanie o odpowiedni materac wysokoelastyczny, który zwiększy higienę snu przez umożliwienie optymalnego podparcia ciała i wsparcia kręgosłupa.

Kierując się dobrem klientów i etycznym podejściem do prowadzenia firmy, Onsen Sleeping oferuje możliwość zwrotu zakupionych produktów w ciągu 100 dni od ich dostarczenia, co niweluje wszelkie ryzyka związane z zakupem.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Poduszka na wdowi garb, bawoli kark, krem na noc, regeneracja skóry, pielęgnacja

FAQ: Poduszka na wdowi garb

Jaka poduszka na wdowi garb jest najlepsza?

Najlepsza poduszka na wdowi garb to poduszka ortopedyczna wykonana z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR. Obecnie najlepszymi poduszkami na wdowi garb są Yoko, Asana i Hiro. Wybór konkretnej poduszki na wdowi garb zależy od wagi i budowy ciała danego jej użytkownika.
 

Jak poduszka na wdowi garb wspomaga jego leczenie?

Poduszka na wdowi garb wspomaga jego leczenie dzięki ułożeniu odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej pozycji, a także odpowiedniemu wcięciu na barki. Pomaga to w zachowaniu odpowiedniego ułożenia ciała w trakcie snu, co w efekcie przekłada się na jej udział w rehabilitacji wdowiego garbu.

Czy poduszka na wdowi garb pozwala na jego wyprostowanie?

Tak i nie. Poduszka na wdowi garb wspiera proces terapeutyczny i odgrywa dużą rolę w korygowaniu wad postawy. Nie sprawdzi się natomiast jako jedyna metoda leczenia. Obok poduszki na wdowi garb należy poddać się także zabiegom fizjoterapeutycznym, a w zaawansowanych przypadkach warto zdecydować się na interwencję chirurgiczną.

Czy poduszka memory na wdowi garb to dobry wybór?

Nie. Poduszka na wdowi garb nie może być poduszką memory. Ta bowiem zapada się w trakcie snu, co powoduje zmianę ustawienia odcinka szyjnego kręgosłupa, a tym samym nie utrzymuje go w fizjologicznej pozycji. Dodatkowo tego rodzaju pianka nie pozwala na odpowiednią wentylację ciała, co skutkuje często poceniem się głowy i karku w trakcie snu.

Co oprócz poduszki na wdowi garb pomoże w jego wyleczeniu?

Oprócz poduszki na wdowi garb warto jest zadbać o odpowiednią rehabilitację z pomocą fizjoterapeuty. Ważne jest także to, aby zmienić swoje nawyki i postawy. Bardzo istotne jest też posiadanie materaca, który da optymalne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o tym, jak wybierać poduszkę:
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Skin+
Materac Osaka Air
Poduszki ortopedyczne Skin+
Zestawy
Pościel
Akcesoria
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Zapraszamy do zakupów w ONSEN®!

Szanowni Państwo! Celem świadczenia usług na najwyższym poziomie serwisu w naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ