+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Poduszka ortopedyczna – jaką kupić

8 października 2020
Poduszka ortopedyczna, poduszki ortopedyczne, zła poduszka, poduszki do spania, poduszka do spania, poduszka na lordozę, poduszka na kifozę, poduszka na skoliozę
Poduszka ortopedyczna jest stosunkowo nowym produktem. Jeszcze kilkanaście lat temu większość z nas nie spała na poduszkach ortopedycznych, ale na tradycyjnych poduszkach wypełnionych pierzem czy też włóknami poliestrowymi lub poliamidowymi.
 
Pierwsza poduszka ortopedyczna pojawiła się w Polsce na początku XXI wieku. W rzeczywistości była to jednak poduszka profilowana, która z poduszką ortopedyczną niewiele miała wspólnego. Po dziś dzień niełatwo znaleźć jest poduszkę ortopedyczną, która rzeczywiście posiada prozdrowotne właściwości, nie zaś wyłącznie chwytliwą nazwę.
Poduszka ortopedyczna, poduszki ortopedyczne, zła poduszka, poduszki do spania, poduszka do spania, poduszka na lordozę, poduszka na kifozę, poduszka na skoliozę

Poduszka ortopedyczna – co to jest

Poduszka ortopedyczna to produkt bardzo osobliwy. Mianem poduszki ortopedycznej nazywa się bowiem bardzo wiele poduszek, których kształty nie odpowiadają fizjologicznej budowie ciała człowieka. Najczęściej materiał, z którego wykonana jest dana poduszka ortopedyczna, także nie zapwnia odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa.

Patologia na rynku poduszek ortopedycznych wyniika z faktu, że nie istnieją żadne oficjalne wytyczne co do tego, jak poduszka ortopedyczna powinna wyglądać i z czego powinna być wykonana. W efekcie bardzo wiele produktów sprzedawanych jako poduszka ortopedyczna nie tylko nie ma właściwości prozdrowotnych, ale i przeciwnie - szkodzą one naszym kręgosłupom. 

Każda z oferowanych na rynku poduszek ortopedycznych w zupełnie inny sposób wpływa na kręgosłup. Mnogość oferowanych produktów powoduje, że producenci starają się na różne sposoby przekonywać konsumentów, że to akurat ich poduszka ortopedyczna jest tą właściwą.

Wyścig, jaki trwa na rynku poduszek ortopedycznych, prowadzi w bezpośredni sposób do tego, że bardzo niewielu producentów dba o to, aby zachować ich funkcjonalność. Najważniejszą funkcją, jaką pełni poduszka ortopedyczna, powinno być zapewnienie prawidłowego podparcia głowy i wsparcia kręgosłupa. Nie zaś wymyślny wygląd czy użycie do jej produkcji nieużywanego dotąd materiału. Przypomina to w pewien sposób nieuczciwe praktyki, jakie stosuje większość sprzedawców materacy.

Na rynku poduszek ortopedycznych dominuje trend idący w kierunku tworzenia produktów innych niż wszystkie i wyróżniających się. To zaś powoduje znaczące szkody dla konsumentów, bowiem wielu z nas dopiero po długim czasie zdaje sobie sprawę z tego, że zakupiona poduszka ortopedyczna w rzeczywistości ma z poduszką ortopedyczną niewiele wspólnego. 
Poduszka ortopedyczna, poduszki ortopedyczne, zła poduszka, poduszki do spania, poduszka do spania, poduszka na lordozę, poduszka na kifozę, poduszka na skoliozę

Poduszka ortopedyczna – chwyty marketingowe

Poduszka ortopedyczna nasączona olejkiem z kwiatów pomarańczy, wyciągiem z lawendy, sokiem z aloesu... Przykłady chwytów marketingowych stosowanych przez wielu producentów poduszek ortopedycznych można mnożyć.
 
Pomysłowość, jaką wykazują producenci poduszek ortopedycznych, skutkuje coraz częściej absurdalnymi dodatkami do pianek poliuretanowych i innych materiałów, z których są one wykonane. W rzeczywistości zaś nie ma żadnych dowodów na to, że zakupiona przez nas poduszka ortopedyczna nasączona olejkiem czy zawierająca grafit będzie wykazywała dodatkowe właściwości. Wiele wskazuje zaś na to, że przeciwnie, bowiem z czasem olejek ten zwyczajnie zacznie gnić, a grafit jedynie poduszkę zabarwi.
 
Bardzo popularna w Polsce jest w dalszym ciągu poduszka ortopedyczna o kształcie mydła, postrzeganym przez konsumentów jako kształt klasyczny. Oferuje się ją jako naturalną poduszkę ortopedyczną, wytwarzaną bowiem rzekomo z pianki naturalnej. W rzeczywistości jednak jest to poduszka ortopedyczna tylko z nazwy, ponieważ w rzeczywistości jej kształt nie pozwala na przypisanie jej dobroczynnych właściwości. Dodatkowo jest ona produkowana z syntetycznej pianki poliuretanowej, zaś jej naturalność polega na dodaniu do niej oleju sojowego w ilości od 3% do 10% całej masy.
Poduszka ortopedyczna, poduszki ortopedyczne, zła poduszka, poduszki do spania, poduszka do spania, poduszka na lordozę, poduszka na kifozę, poduszka na skoliozę

Poduszka ortopedyczna – pianka z pamięcią kształtu

Za największe nadużycie marketingowe uważamy wytwarzanie poduszki ortopedycznej z pianki termoelastycznej typu visco, czyli pianki z pamięcią kształtu. Pianka memory, jak się ją nazywa, stała się popularna około 30 lat temu. Wtedy też w piewszej reklamie wykorzystano fakt, iż została ona wynaleziona przez NASA. Z uwagi na autorytet, jakim cieszy się NASA, wielu konsumentów uznało poduszkę ortopedyczną wykonaną w tej technologii za idealną. W rzeczywistości jednak nie po to ona powstała.
 
Pianka termoelastyczna jest pianką poliuretanową wrażliwą na temperaturę i nacisk, co czyni ją bardzo złym materiałem do produkcji poduszki ortopedycznej. Powoduje to bowiem, że poduszka ortopedyczna wykonana z pianki visco będzie zapadać się pod wpływem ciężaru i ciepła głowy. Dodatkowo w cieplejsze dni stanie się bardzo miękka, zaś w zimniejsze dni może być zbyt twarda. Nie zapewni więc ona jej odpowiedniego oparcia, a leżący na niej kręgosłup nie utrzyma się przez noc w fizjologicznej, zdrowej pozycji.
 
Dzięki ogromnym nakładom finansowym przeznaczonym na reklamę pianki termoelastycznej z pamięcią, informacje dotyczące jej rzekomo unikalnych właściwości, jakimi są odwzorowanie kształtu ciała i ograniczenia punktów ucisku, szybko obiegły świat. Wielu konsumentów poddało się tej reklamie i w dalszym ciągu nie dostrzega jej wad.

Poduszka ortopedyczna wykonana z pianki z pamięcią w rzeczywistości zbudowana będzie z otwartokomórkowej pianki poliuretanowej, jaką ta stanowi. Struktura ta jest jednak utrzymana wyłącznie wtedy, gdy poduszka nie jest używana. Kiedy bowiem pianka zacznie mięknąć, a ciężar ciała ją zgniata, komórki pianki visco zamykają się, a tym samym poduszka ortopedyczna zmienia swój kształt i uniemożliwia prawidłową wentylację.

Pianka visco zastosowana w poduszce ortopedycznej powoduje, że nie przepuszcza ona powietrza. W konsekwencji przekłada się to na przegrzewanie się głowy i szyi, co wzmagać może nocne poty. Dodatkowo taka poduszka ortopedyczna nie utrzymuje swojego kształtu, przez co głowa zapada się niżej. To zaś powoduje najczęściej ból szyi, ramion i głowy.
Poduszka na lordozę, poduszka ortopedyczna, spłycona lordoza szyjna, zniesiona lordoza szyjna, poduszka na kręgosłup, poduszka na ból szyi, poduszka na kręgosłup szyjny, poduszka na odcinek szyjny kręgosłupaPoduszka na lordozę, poduszka ortopedyczna, spłycona lordoza szyjna, zniesiona lordoza szyjna, poduszka na kręgosłup, poduszka na ból szyi, poduszka na kręgosłup szyjny, poduszka na odcinek szyjny kręgosłupa

Poduszka ortopedyczna – jaka najlepsza

Najlepsze wsparcie głowy i podparcie kręgosłupa zapewniają poduszki ortopedyczne wykonane z pianki wysokoelastycznej typu HR, przy czym muszą one też spełniać szereg innych kryteriów. Przede wszystkim powinny być to poduszki odlewane z form przygotowanych na podstawie rzeczywistej budowy ciała człowieka. Często jednak poduszka ortopedyczna nie jest fizjologiczna, ponieważ jest wycinana z bloków, co uniemożliwia precyzję przy jej wykonaniu.
 
Wybierając poduszkę ortopedyczną, szczególną uwagę należy przywiązać do tych produkowanych Onsen Sleeping, które są produktami medycznymi klasy pierwszej. Ich kształt i materiał, z którego są wykonane, gwarantuje pełen komfort użytkowania, a jednocześnie idealne wsparcie głowy i podparcie kręgosłupa. Dodatkowo zapewniają one odpowiednią wentylację.

Poduszka ortopedyczna może nie tylko wspomagać nasze wnętrza, ale też dbać o skórę. Onsen Sleeping oferuje poszewki na poduszki ortopedyczne, które wykonane są z innowacyjnej tkaniny Skin+ działającej kojąco i nawilżająco.
Pielęgnacja skóry, krem na zmarszczki, krem na dzień, krem na noc, regeneracja skóry,

FAQ: Poduszka ortopedyczna

Jaka poduszka ortopedyczna jest najlepsza?

Poduszka ortopedyczna Asana od Onsen Sleeping jest obecnie najlepszą dostępną na rynku poduszką ortopedyczną. Jest to poduszka wysokoelastyczna zapewniająca idealne wsparcie dla kręgosłupa podczas snu na boku i na plecach.

Jaka poduszka ortopedyczna pomoże na odcinek szyjny kręgosłupa?

Na odcinek szyjny kręgosłupa należy wybrać poduszkę, która będzie miała inną grubość do spania na boku i inną grubość do spania na plecach. Nikt z nas nie przesypia bowiem nocy wyłącznie w jednej pozycji. Takie właściwości mają poduszki ortopedyczne od Onsen Sleeping - Asana, Yoko i Hiro.

Jaka poduszka ortopedyczna jest dobra do spania na boku i na plecach?

Najlepszą poduszką ortopedyczną do spania na boku i na plecach jest poduszka ortopedyczna Asana zapewniająca najwyższy komfort snu. Jest ona wyrobem medycznym klasy pierwszej, a w procesie jej projektowania i testowania brali udział wybitni specjaliści.

Czy poduszka ortopedyczna może zaszkodzić?

Poduszka ortopedyczna może zaszkodzić przede wszystkim wtedy, gdy jest nią wyłącznie z nazw. Poduszki ortopedyczne od Onsen Sleeping nie tylko nie szkodzą, ale i pełnią bardzo ważne funkcje profilaktyczne.

Z czego powinna być wykonana poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna powinna być wykonana z pianki wysokoelastycznej typu HR. Należy unikać poduszek ortopedycznych wykonanych z uzyskiwanej metodą chemicnzą pianki termoelastycznej typu visco.

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Prowadzony przez większość z nas tryb życia, a szczególnie długotrwałe siedzenie przy biurkach, niszczy nasze kręgosłupy. Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?
30 maja 2022
Dowiedz się, jak spać na poduszce ortopedycznej i zapewnić sobie poduszkę ortopedyczną o optymalnym kształcie.
13 grudnia 2021
Jakie są technologie i wypełnienie, które zawierają w sobie poduszki ortopedyczne? Dowiedz się, jakie poduszki ortopedyczne są najlepsze i dlaczego.
8 października 2020
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom Onsen Sleeping
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ