+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com


Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
biuro@onsensleeping.com
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Prześcieradło z gumką - praktyczne rozwiązanie dla Twojego łóżka

10 lutego 2023
Prześcieradło z gumką, pościel, zdrowy sen, jersey, bawełna, satyna, flanela, jedwab
Prześcieradło z gumką jest elementem pościeli, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Dzięki elastycznym mocowaniom umieszczonym w rogach lub dokoła prześcieradła z gumką, jest ono stabilnie umocowane na materacu. To zaś powoduje, że nie powinno się zawijać czy zaginać.

Choć większość prześcieradeł z gumką spełnia tę rolę, to jakość wielu z nich pozostawia wiele do życzenia. Ich żywotność i funkcjonalność są często na niższym poziomie, aniżeli w przypadku tradycyjnych prześcieradeł, jakie stosowali nasi rodzice i inni przodkowie. Wynika to nie tylko ze zmian w technologii produkcji, ale też gramatury danego prześcieradła z gumką.

Wielu z nas w dalszym ciągu traktuje prześcieradła z gumką jako coś, co ma zabezpieczyć materac przed zabrudzeniami i uszkodzeniami. Rośnie jednak liczba osób, dla których prześcieradło stanowi również element estetyczny. Coraz częściej od prześcieradeł z gumką wymagamy również, aby aktywnie działały na rzecz poprawy komfortu czy zdrowia, stosując choćby prześcieradło Skin+ o udokumentowanych właściwościach odmładzających.
Prześcieradło z gumką, pościel, zdrowy sen, jersey, bawełna, satyna, flanela, jedwab

Prześcieradło z gumką – pasywne

Na rynku istnieje wiele prześcieradeł z gumką. Najbardziej popularne pozostają te wykonane z bawełny, która mimo wielu wątpliwości związanych z jej wpływem na zdrowie, nadal jest powszechnie uważana za najlepszy materiał do produkcji pościeli. Rzadziej spotyka się zaś funkcjonalne prześcieradła poliestrowe, jak również te wyprodukowane z wiskozy. Najmniej popularne są zaś prześcieradła jedwabne.

Wśród prześcieradeł z gumką wykonanych z bawełny najczęściej wymienia się prześcieradło jersey wykonane z dzianiny przeplatanej pod kątem prostym. Często dodaje się do niej również lycrę lub elastan, co wpływać ma na jego elastyczność. Gramatura prześcieradeł z gumką wykonanych z jersey nie przekracza zazwyczaj 160 g/m2. W praktyce jest więc najczęściej mało elastyczne oraz posiada niską żywotność.

Popularne pozostają także prześcieradła satynowe, również bawełniane. Ten rodzaj prześcieradła z gumką powstaje z połączenia bawełny i poliestru. W założeniu ma zapewniać cyrkulację powietrza. Jest gładka i połyskująca, lecz jednocześnie nierozciągliwa, co przekłada się na jej niską żywotność, podobnie jak gramatura, która najczęściej nie przekracza 170 g/m2.

Lubiący spać na miękkich podłożach często wybierają prześcieradła z gumką, które wykonane są z frotte. Mimo tego, że prześcieradła frotte nie cieszą się największą popularnością, znajdują swoich miłośników. Tymczasem frotte to kolejny materiał wykonany z bawełny, niekiedy z domieszką poliestru czy bambusa. Choć są one miękkie i delikatne w dotyku, bardzo często ich gramatura wynosi nie więcej niż 180 g/m2. Pozostają więc mało odporne na ścieranie i szybko się uszkadzają.
Bawełniane prześcieradła są popularne, ale bardzo nietrwałe i niefunkcjonalne. Bezpieczeństwo bawełny także budzi wiele wątpliwości.
Kolejnym rodzajem prześcieradeł z gumką jest wracające do łask prześcieradło flanelowe. Ten rodzaj prześcieradła powinien być dużo grubszy od pozostałych wyrobów z bawełny, a jednocześnie bardziej miękki. Flanela cechuje się splotem skośnym lub płóciennym, co przekłada się na brak elastyczności. Natomiast ich gramatura rzadko przekracza 190 g/m2.

Co do zasady prześcieradła z gumką wykonane z bawełny cechują się więc stosunkowo szybkim zużywaniem. Tym samym nie są odpowiednim wyborem dla osób dbających o ich odporność na zużycie, ale także dla alergików. Jest to bowiem materiał naturalny, w którego produkcji często stosuje się glifosat. Dodatkowo posiada on porowatą strukturę, która stanowi znakomite środowisko do rozwoju alergenów i drobnoustrojów. Poza tym powoduje ona zwiększone wchłanianie wody i wydłuża czas schnięcia.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o prześcieradła z gumką, są więc mniej popularne prześcieradła poliestrowe. Choć dawniej wielu ludziom poliester kojarzył się ze sztucznością i brakiem wentylacji, obecnie tkaniny i dzianiny wykonywane z poliestru dają najwięcej możliwości w zakresie uzyskania optymalnych właściwości. Mogą być też dowolnie modyfikowane, co zwiększa ich funkcjonalność, zaś brak porowatej powierzchni gwarantuje ich pełną hipoalergiczność.

Niekiedy w sklepach oferujących prześcieradła z gumką można spotkać także prześcieradło jedwabne. Te wykonane z naturalnego jedwabiu kosztują nawet kilka tysięcy złotych. O ile same właściwości jedwabiu są dla ludzkiej skóry korzystne, to już jego gramatura jest wyjątkowo niska. Najczęściej wynosi bowiem 19 momme, co przekłada się na około 82 g/m2. Tym samym nie należy ono do najtrwalszych.
Prześcieradło z gumką, pościel, zdrowy sen, jersey, bawełna, satyna, flanela, jedwab

Prześcieradło z gumką – aktywne

Prześcieradło z gumką nie musi pełnić swojej roli wyłącznie pasywnie. Istnieją bowiem takie prześcieradła z gumką, których dodatkowe właściwości aktywnie wpływają na komfort i zdrowie. Do takich należy prześcieradło Skin+ wykonane z innowacyjnej dzianiny o unikalnych właściwościach.

Zostało ono wykonane z materiału Skin+, w którym zawarte są mikrokapsułki wypełnione probiotykiem Bacillus Indicus PD01. Te w trakcie snu wymuszają produkcję karotenoidów, czyli naturalnych przeciwutleniaczy odpowiedzialnych za regenerację komórek skóry, co ma za zadanie jej zmiękczenie, wygładzenie i nawilżenie.

Podobnie, jak materace piankowe oraz poduszki ortopedyczne marki ONSEN®, również prześcieradło Skin+ zostało stworzone zgodnie z metodologią design thinking w celu zaspokojenia potrzeb ludzi. Produkowane jest w kilku rozmiarach: Zawarte w tym unikalnym prześcieradle z gumką bakterie probiotyczne przez cały czas wytwarzają karotenoidy, które docierają do ludzkiej skóry nawet wtedy, gdy jest ona oddzielona od nich warstwą materiału. Choć technologia Skin+ przynosi najwięcej korzyści przy spaniu nago, to działa ono również u osób śpiących w piżamie.

Mikrokapsułki z probiotykami silnie przylegają do włókien tekstylnych i utrzymują się w nich nawet do 20 prań w temperaturze do 40°C. Dzięki temu aktywne prześcieradło z gumką wykonane w technologii Skin+ zachowa swoje właściwości przez długi czas. Następnie zaś przez wiele lat może służyć jako wygodne prześcieradło z gumką najwyższej jakości.
 

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.

Skin+, pielęgnacja skóry, prześcieradło odmładzające, zdrowe prześcieradła, wygodne łóżko, nowoczesna sypialnia

FAQ: Prześcieradło z gumką

Jakie prześcieradło z gumką kupić?

Najlepiej kupić jest prześcieradło z gumką wykonane z materiału o wysokiej gramaturze. Powinno być ono wykonane z materiału zapewniającego optymalną wentylację i higienę. Najbardziej funkcjonalne prześcieradła z gumką wykonane są z materiału Skin+, bowiem są to prześcieradła aktywne.

Jaka gramatura prześcieradła z gumką jest najlepsza?

Najlepsza gramatura prześcieradła z gumką to 450 g/m2. Taka gramatura pozwala na zachowanie trwałości i żywotności prześcieradła, a jednocześnie właściwie zabezpieczy materac przed zabrudzeniem. 

Jak dobrać rozmiar prześcieradła z gumką?

Prześcieradło z gumką należy wybierać według rozmiaru materaca. Aktualnie producenci prześcieradeł z gumką obok długości i szerokości podają również margines, jaki został pozostawiony do umożliwienia jego używania. Należy przy tym pamiętać, że prześcieradła z gumką są elastyczne, dlatego też nie powinno kupować się ich w większych rozmiarach, niż wynika to z rozmiaru materaca. 

Z jakiego materiału prześcieradło z gumką wybrać?

Najbardziej funkcjonalne i komfortowe prześcieradła z gumką wykonane są z materiału Skin+. Wykonany jest on w 99% z poliestru i w 1% z elastanu, a jego unikalny splot i wysoka gramatura dają rękojmię najlepszej cyrkulacji powietrza. Poza tym prześcieradła z gumką wykonane w technologii Skin+ mają właściwości odżywcze i regenerują skórę.

Gdzie kupić dobrej jakości prześcieradło z gumką?

Najlepszej jakości prześcieradła z gumką można kupić bezpośrednio od polskiego producenta, firmy ONSEN® z Torunia. Prześcieradło Skin+ to aktywne prześcieradło z gumką wyprodukowane w zaawansowanej technologii, która regeneruje i odmładza skórę.

Udostępnij
Newsletter - bądź na bieżąco!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu.
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Number telefonu (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza!
Więcej o komfortowym śnie
Czy spanie bez majtek jest zdrowsze od spania w bieliźnie? Jakie są zalety spania bez majtek i dlaczego jest to bardziej komfortowe?
5 września 2022
Za miękki materac szkodzi ludzkiemu ciału, podczas gdy z jego stosowania nie płyną praktycznie żadne zalety. Czy miękkie materace mają rację bytu?
28 lipca 2022
Materac piankowy czy sprężynowy – który wybrać? Poznaj 5 podstawowych różnic, które dzielą materac piankowy od materaca sprężynowego.
26 lipca 2022
To, jakie przyjmujemy pozycje do spania, może mieć kluczowe znaczenie dla naszego codziennego funkcjonowania. Od pozycji spania zależy jednocześnie to, jaki powinniśmy wybrać materac.
10 lipca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Standard
Poszewki na poduszki ortopedyczne Skin+
Materace piankowe
Poduszki ortopedyczne Skin+
Zestawy
Pościel
Akcesoria
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Zapraszamy do zakupów w ONSEN®!

Szanowni Państwo! Celem świadczenia usług na najwyższym poziomie serwisu w naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ