Rozwiązywanie problemów ze spaniem. PORADNIK

20 maja 2020
Nic dziwnego, że wspólne spanie jest ważną sprawą dla par. Ale podczas gdy wielu partnerów może żyć razem szczęśliwie, spanie obok siebie to inna historia. Rada Better Sleep Council stwierdziła, że średnio co trzeci badany twierdzi, że problemy ze snem partnera negatywnie wpływają na jakość snu. Jeśli twój styl snu i snu partnera jest bardzo różny - oto kilka wskazówek, które mogą przywrócić harmonię w sypialni - i do twojego związku.


Problem
Twój partner gwałtownie porusza się , podskakuje podczas snu, budząc cię.

Rozwiązanie
Upewnij się, że materac zapewnia każdej osobie odpowiednią przestrzeń do spania. Jeśli dzielisz podwójny (pełnowymiarowy) materac o szerokości 140 cm - oto fakt, którego możesz nie znać: - to daje każdemu tylko tyle miejsca, ile spanie w łóżeczku dziecięcym! ( 70 cm ) Pary powinny dzielić materac nie mniejszy niż rozmiar queen- 160 cm, a najlepiej king - 180, 200 cm szerokości. Najlepszym rozwiązaniem jest łóżko z dwoma materacami np. 80 cm x 2 , 90 cm x 2 , dzięki temu każdy ma swój materac i nawet gwałtowne ruchy podczas snu nie są „przenoszone’ na drugi materac i nie budzą partnera. Materac niewygodny - zbyt twardy , zbyt miękki , niedający właściwego podparcia z
powodu zużycia , niewłaściwie dobrany - może powodować dyskomfort, ból pleców , szyi , ramion a co za tym idzie niespokojny , przerywany sen.


Problem
Twój partner chrapie

Rozwiązanie

Ponieważ chrapanie może być częścią poważnego problemu zdrowotnego, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Jeśli chrapanie twojego partnera nie daje ci spać, spróbuj zainwestować w specjalne poduszki, spraye lub paski nosowe zaprojektowane, aby pomóc ludziom łatwiej oddychać. Te produkty często łagodzą problem. Jeśli chrapanie
twojego partnera trwa nadal, spróbuj stosowac zatyczki do uszu zanim przeniesiesz się do innego pokoju.

Problem
Twój partner uwielbia się przytulać, ale lubisz swoją przestrzeń podczas snu.

Rozwiązanie

Kompromis. Zanim zaśniesz, spędź trochę czasu, tuląc się do siebie - a następnie zgódź się spać osobno.


Problem
Wasze harmonogramy snu nie pasują do siebie.

Rozwiązanie

Spróbuj znaleźć porę snu, która jest odpowiednia dla was obojga. Jeśli twój partner wcześnie kładzie sie spać , a ty jesteś nocną sową, spróbuj czytać książkę z osobną
lampką nocną ,słuchać muzyki przez słuchawki , aby nie budzić partnera.Jeśli jesteś rannym ptaszkiem w porównaniu do swojego partnera , po obudzeniu staraj się
zachowywać cicho , nie zapalaj górnych świateł , nie odsłaniaj okien , nie włączaj radia czy muzyki. Pozwól partnerowi dospać do dźwięku budzika.

Problem
Twoja sypialnia bardziej przypomina biuro niż miejsce do spania.

Rozwiązanie
Twoja sypialnia powinna być używana tylko do snu, relaksu i seksu. Nie wchodź do sypialni z pracą, nie przynoś laptopów, telefonów i telewizorów. Zapal zapachową
świecę, włącz spokojną muzykę Stwarza to o wiele bardziej relaksującą - i romantyczną - atmosferę i zapewni lepszy sen w nocy.


Problem
Zimno - ciepło

Rozwiązanie:
Temperatura w sypialniach jest dużym problemem w wielu relacjach. Idealnie, jeżeli w twojej sypialni panuje temperatura 18, 19 stopni Celsjusza .Taka niska temperatura
zapewnia najlepszy sen. Ale jeśli twój partner woli ciepło, oto kilka prostych rad : Zainwestuj w koc elektryczny , dobry duży termofor, lub specjalną matę grzejną pod prześcieradło.Przyda się też ciepła np. polarowa piżama i grube skarpety.

poradnik dotyczący problemów ze snem
Idziesz spać w porządnie przewietrzonej sypialni, wchodzisz do łóżka nawet lekko trzęsąc z zimna, ale budzisz się zlany potem. Jeżeli zazwyczaj pocisz się w nocy z pewnością nurtuje Cię wiele pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.
18 stycznia 2021
Zastanawiasz się jak urządzić sypialnię? W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów, które mogą być ciekawym źródłem inspiracji.
17 grudnia 2020
Tybetańska joga śnienia to bardzo szczególny rodzaj „lucid dreams", czyli świadomych snów. Po tybetańsku nazwa tej praktyki brzmi ,milam’. Jest to rodzaj zaawansowanej tantrycznej medytacji praktykowanej w szkołach buddyjskich kagyu, nyigma oraz bon.
22 września 2020
Pod koniec XIX wieku snami ponownie zainteresowali się psychiatrzy. Nauka stanęła na stanowisku, że nawet jeśli sny nie powiedzą nam wiele o przyszłości, można z nich dowiedzieć się ciekawych rzeczy o kondycji psychicznej śniącego.
22 września 2020

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ