+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Spanie nago – korzyści i ograniczenia

2 maja 2022
Spanie nago, sen bez piżamy, spanie na golasa, spanie na goło, spanie bez piżamy
Ludzie dzielą się na takich, którzy wolą spanie nago i na takich, którzy relaksują się w miękkiej, wygodnej piżamie, nierzadko z zabawnym nadrukiem. Zwolennicy piżam uważają, że spanie nago nie jest komfortowe lub wręcz jest niebezpieczne. Tymczasem zwolennicy spania nago uważają, że to piżamy ograniczają komfort snu.

Jakie zalety ma spanie nago i jakie może mieć wady? Przeczytaj, dlaczego warto spać nago, nie tylko podczas gorących miesięcy.
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa

Spanie nago - korzyści

Spanie nago jest zdrowe dla skóry
Kiedy uwolnisz się z noszonych w ciągu dnia ubrań, skóra będzie mogła wreszcie oddychać całą powierzchnią, dzięki czemu bardziej efektywnie się zregeneruje. Podczas spania nago wzmaga się produkcja kolagenu. Regeneracji sprzyja również spanie na materacu najlepszej jakości, a także używaniu pościeli wykonanej z wysokiej jakości oddychających tkanin. Na rynku dostępne są też produkty wykonane z materiału Skin+, na którym sen zapewnia efekty tożsame ze stosowaniem najlepszych kremów!
 
Spanie nago wzmacnia poczucie własnej wartości
Psychologowie są zgodni co do tego, że spanie nago prowadzi do oswajania się ze swoim ciałem, co w efekcie prowadzi do jego silniejszej akceptacji. Efekty spania nago są podobne do wizyt na plażach nudystów, które także pomagają poczuć się lepiej we własnym ciele. Dzięki spaniu nago zwiększa się więc nasze poczucie własnej wartości, rośnie samoocena. To zaś przekłada się na lepsze funkcjonowanie biopsychospołeczne.
 
Spanie nago pomaga zapobiegać kobiecym infekcjom intymnym
Kobiece strefy intymne, w szczególności zaś pochwa i macica, są naturalnie ciepłe i wilgotne. Przy zachwianej równowadze biologicznej czyni je to idealnym miejscem do rozwoju zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, jak też infekcji wirusowych. Spanie nago pozwala na ich większą wentylację, dzięki czemu część ciepła i wilgoci odprowadzana jest na zewnątrz. Jednocześnie wzmaga ono niszczenie tych drobnoustrojów, które są wrażliwe na działanie powietrza, w szczególności zaś tlenu.
 
Spanie nago wzmaga płodność
Przegrzewanie jąder spowodowane noszeniem w ciągu dnia bielizny sprawia, że produkują one mniej plemników. Spanie nago jest więc dla mężczyzn swoistym ratunkiem, naturalnym wspomagaczem płodności. Jednocześnie doznania wizualne wzmagać mogą wzrost libido każdego z nas, niezależnie od płci.

Spanie nago cementuje związek
Nie chodzi wyłącznie o aspekt czysto seksualny. Nie ulega wątpliwości, że śpiąc nago jesteśmy dla siebie bardziej atrakcyjny, a seks staje się bardziej spontaniczny. Dodatkowo bezpośredni kontakt skóry ze skórą sprawia, że w naszych organizmach wydziela się oksytocyna. Ta zaś jest jednym z podstawowych hormonów miłości, odpowiada bowiem za przywiązanie. Wiele przykładów pokazuje, że pary śpiące nago są szczęśliwsze, a ich związki zdecydowanie bardziej trwałe.
 
Spanie nago ułatwia zasypianie i poprawia jakość snu
Optymalna temperatura w sypialni powinna wynosić między 15,6 °C a 19,4 °C, co odpowiada 60 °F i 67 °F. Niższa temperatura zwiększa możliwości regeneracyjne i relaksacyjne oganizmu, w efekcie pozwalając też na szybsze zaśnięcie i bardziej efektywny sen. Jednocześnie spanie poleca się osobom, które borykają się z poceniem podczas snu. Spanie nago sprawia, że skóra szybciej się ochładza, co naturalnie obniża temperaturę ciała. Przekłada się to także na wydłużenie fazy snu wolnofalowego - nREM. 

Spanie nago pomaga rozgrzać się zmarźlakom
Z róznych powodów wielu ludzi deklaruje, że jest im za zimno. Często tego rodzaju zaburzenia termoreulacji wynikają z choroby tarczycy, a przede wszystkim choroby Hashimoto, jak również z chorób serca i naczyń krwionośnych. Niekiedy nie wynika to jednak z poważnych chorób, ale jest po prostu cechą indywidualną danego człowieka.

Choć osoby te niekiedy wybudzają się w środku nocy i drżą z powodu zbyt niskiej temperatury, również dla nich wskazane jest spanie nago. Spanie na golasa w przypadku tych osób powinno odbywać się jednak pod ciepłą, puchową kołdrą. Ta zapewnia, że ciepło wydzielane przez ciało zostanie odbite z powrotem w jego kierunku. Stworzony w ten sposób bufor ciepła powoduje, że ciało nie ochładza się.
Pielęgnacja skóry, krem na zmarszczki, krem na dzień, krem na noc, regeneracja skóry,

Spanie nago - ograniczenia

Spanie nago niekiedy niesie za sobą ograniczenia, które mogą wynikać każdego z trzech elementów holistycznego, biopsychospołecznego spojrzenia na człowieka. W perspektywie psychicznej - rzecz jasna - spanie nago nie wchodzi w grę wtedy, kiedy czujemy związany z tym psychiczny dyskomfort. Podobnie sprawa wygląda w perspektywie społecznej, co wynika z kanonów kultury, jaka nas otacza.

Ograniczenia w spaniu nago w pesperktywie biologicznej wynikają przede wszystkim z dolegliwości somatycznych, których specyfika powoduje, że spanie w piżamie przyniesie większe korzyści zdrowotne. Co do zasady spanie nago jest jednak zdrowsze, w związku z czym nie istnieje lista dolegliwości, które kategorycznie wykluczają tę formę snu.
Zwrot materaca, jak zwrócić materac, test materaca, materac piankowy, materac warstwowy

Spanie nago - komfortowy materac i poduszka

Spanie nago zapewnia komfort tylko wtedy, kiedy śpimy na materacu o dobrze dobranej twardości i poduszce. Do efektywnego spania na golasa nie wystarczy bowiem brak elementów garderoby, ale niezbędne jest również zapewnienie odpowiedniego podparcia ciała, jego konturowania, niewydawania dźwięków czy izolacji ruchów. Spanie nago nie będzie też zdrowe jeśli spać będziemy na materacu sprężynowym, który z powodzeniem może zastąpić antenę radiową czy telewizyjną.

Idealnym materacem, który odpowiada na potrzeby konsumentów i ludzką anatomię jest materac Osaka Air objęty 15-letnią gwarancją i możliwością testowania przez 100 dni z gwarancją zwrotu pieniędzy.
Materac Osaka Air, materac piankowy, wnętrze materaca, budowa materaca, warstwy materaca, materac warstwowy, pianka visco, pianka poliuretanowa, pianka z pamięcią, pianka HR, pianka otwartokomórkowa

Spanie nago - korzyści i ograniczenia

Jakie są ograniczenia w spaniu nago?

Spanie nago nie ma żadnych wad! Śpijmy nadzy jeśli tylko mamy taką okazję.

Jakie są korzyści spania nago?

Gdy śpimy nago nasze ciało pobudza się do regeneracji. Dzięki temu poprawia się nasza ogólna kondycja, a w tym skóra, płodność i... poczucie własnej wartości!

Czy spanie nago jest zdrowe?

Tak! Nie istnieje lista medycznych przeciwskazań, które wykluczałyby spanie nago. Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości co do spania nago w przypadku konkretnych schorzeń, warto o radę zapytać lekarza.

Czy spać w piżamie?

Spanie w piżamie co do zasady pobudza potliwość, to zaś przekłada się na wiele niedogodności. Może też powodować dolegliwości, szczególnie u kobiet, które naraża na zwiększenie możliwości wystąpienia stanów zapalnych. Zdrowiej jest zatem nie spać w piżamie, ale spać nago.

Czy lepiej spać w majtkach czy bez majtek?

Zdecydowanie lepiej jest spać bez majtek. Spanie nago daje wiele pozytywnych skutków zdrowotnych. Przekłada się na lepsze funkcjonowanie człowieka w każdej ze sfer - biologicznej, psychologicznej i społecznej.

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Melatonina bywa reklamowana jako cudowny lek na bezsenność. Stosowanie melatoniny niesie za sobą zagrożenia. Czy warto sięgać po melatoninę?
22 lipca 2022
Niektóre popularne sposoby na szybkie zaśnięcie są mitem i tak naprawdę mogą wręcz utrudnić zapadanie w sen. W tym artykule znajdziesz sprawdzone, bezpieczne i cudowne sposoby na szybkie zaśnięcie.
20 lipca 2022
Biskupin to jedyne z polskich stanowisk archeologicznych wokół którego narosło tak wiele legend i emocji.
2 stycznia 2022
Spanie w samolocie może okazać się pomocne, aby zapobiec wystąpieniu jet laga. Jak spać w samolocie mimo warkotu silnika i rozmów współpasażerów?
18 lipca 2021
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom Onsen Sleeping
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ