+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Twardość materaca – tabela

16 czerwca 2022
Twardość materaca – tabela
Twardość materaców określana jest według dwóch różnych skali. Najpopularniejsza w Polsce skala twardości materaców opiera się na wartościach od H1 do H4, a coraz częściej także H5. Oparta jest na ona na wadze użytkowników, co stanowi podstawowy błąd i powoduje, iż pozbawiona ona jest najmniejszego sensu. Zdecydowanie lepszą, opartą na wiedzy naukowej skalą, jest amerykańska skala twardości materaców, którą oparto na pozycji snu,
 
Twardość materaca – tabela polska czy amerykańska? Jakie są między nimi różnice? Jakie istnieją twardości materaców? Na jakiej podstawie dobrać twardość swojego materaca? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

 

Twardość materaca – tabela polska

Litera „H” w tej skali jest skrótem oznacza słowo „twardość” (ang. hardness), natomiast im wyższa cyfra po niej następuje, tym materac w założeniu ma być twardszy. Skala ta oparta jest na wadze użytkownika materaca, a dopasowanie konkretnego oznaczenia do konkretnej wagi bywa różne – w zależności od sklepu czy producenta. Najczęściej spotyka się podział od H1 do H4, który prezentuje się tak:
  • H1 dla materacy bardzo miękkich, w założeniu przeznaczonych dla dzieci i osób dorosłych ważących do około 60 kilogramów;
  • H2 dla materacy średniej twardości, w założeniu przeznaczonych dla osób dorosłych ważących do około 100 kilogramów;
  • H3 dla materacy twardych, w założeniu dla osób dorosłych ważących do około 120 kilogramów;
  • H4 dla materacy bardzo twardych, w założeniu dla osób dorosłych ważących powyżej 120 kilogramów.
Twardość materaca – tabela polska, H1, H2, H3, H4, H5, miękki, średni, średnio twardy, twardy, bardzo twardy, zdrowy, niezdrowy, wygodny, niewygodny
Nie sposób znaleźć w świecie nauki wyników badań, które w akceptowalny sposób uzasadniałyby istnienie takiej skali. Istnienie tej skali dowodzi, że powszechny jest brak wiedzy sprzedawców materacy o tym, co ważne jest przy wyborze materaca, jak materac powinien zachowywać się pod śpiącym człowiekiem, a także jak śpiący człowiek powinien czuć się na materacu. Służy ona też częstej manipulacji przez stwarzanie pozoru dużego wyboru produktów. Nie daj się nabić w butelkę – nie kupuj u sprzedawców, którzy ją stosują!

Twardość materaca – tabela amerykańska

Całkowicie inne założenia co do metod doboru materaca przyjęto w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie przez powstanie przedsiębiorstw w formule start-up, jak choćby firmy Casper, zaczęto  zwracać większą uwagę na komfort klientów. Firmy te przeprowadzały badania konsumenckie, a w tym również testy hotelowe.
 
Amerykańska skala twardości materaca oparta jest na 10 częściach, które biorą pod uwagę przede wszystkim pozycję snu. Kształtuje się ona następująco:
  • dla osób śpiących na brzuchu najlepsze są materace o twardości powyżej 7;
  • dla osób śpiących na plecach najlepsze są materace o twardości od około 5 do około 7;
  • dla osób śpiących na boku najlepsze są materace o twardości od około 4 do około 7.

 
Twardość materaca – tabela amerykańska, mattress hardness, miękki, średni, średnio twardy, twardy, bardzo twardy, zdrowy, niezdrowy, wygodny, niewygodny
Przeprowadzone testy hotelowe, z których najpopularniejszy był test przeprowadzony w 2014 roku przez na zlecenie firmy Casper, udowodniono jednoznacznie, że waga użytkowników nie przekłada się na ocenę komfortu materaca, a w tym również jakości snu. Potwierdziło się natomiast, że oceny ta mają bezpośredni związek z pozycją snu i twardością materaca.
 
Niemal każdy wysypia się na materacu o twardości między 6,0 a 7,0 w skali amerykańskiej. Oznacza to, że istniej jeden materac idealny o uniwersalnej twardości. Na materacu Osaka Air o twardości 6,5 wysypia się prawie każdy!
Twardość materaca – tabela polska może zniszczyć Twoje zdrowie! Zapoznaj się z amerykańską tabelą twardości materaców.

Jaką wybrać twardość materaca?

Onsen podjął się zadania stworzenia materaca idealnego, na którym wyśpi się niemal każdy – bez względu na to czy śpi na plecach, na boku czy na brzuchu. Przez wiele miesięcy prowadziliśmy szeroko zakrojone konsultacje ze specjalistami różnych dziedzin, projektując oraz wykonując prototypy różnych materaców i poduszek. Tak staliśmy się ekspertami od snu. Efektem naszej pracy jest stworzenie wyjątkowego, doskonałego materaca o idealnej twardości wynoszącej 6,5 – Osaka Air.
 
Już dziś możesz wypróbować materac zaprojektowany i wykonany przez ekspertów od zdrowego snu bez żadnego ryzyka! Kupując materac Osaka Air bezpośrednio od Onsen możesz zwrócić go aż do 100 dni po zakupie i otrzymać pełen zwrot pieniędzy, niezależnie od przyczyny zwrotu!
Twardość materaca – tabela, idealna twardość, idealnie twardy materac, pianka, piankowy, polski, ekologiczny

FAQ: Twardość materaca

Twardość materaca – tabela polska czy amerykańska?

Tabela twardości materaców w Polsce nie jest oparta na wiedzy naukowej. Oparcie twardości materaca na wadze użytkownika nie ma uzasadnienia i może spowodować duże szkody na zdrowiu. Stosować należy amerykańską skalę twardości materaców opartą na pozycji snu.

Jaka twardość materaca dla wagi x kilogramów?

Twoja waga nie ma znaczenia przy wyborze materaca. Stosowanie skali od H1 do H4 (a nawet więcej) może spowodować wiele szkód na Twoim zdrowiu. Dobierz twardość materaca według amerykańskiej skali twardości materaców opartej na pozycji, w jakiej śpisz.

Czy istnieje materac o uniwersalnej twardości?

Wieloletnie badania dowiodły, że uniwersalna, idealna twardość materaca to około 6,5 według amerykańskiej skali twardości materaców. Na polskim rynku dostępny jest materac Osaka Air wyprodukowany w polskiej firmie Onsen, który cechuje się taką właśnie twardością.

Jakie objawy daje źle dobrana twardość materaca?

Może ona objawiać się szeregiem dolegliwości natury fizycznej, przede wszystkim bólami kręgosłupa w rożnych jego odcinkach. Prowadzi ona również do trudności ze snem, a także obniżonego nastroju. Może nadto powodować depresję, zaburzenia lękowe, obniżone libido. Istnieje bardzo wiele objawów, które mogą być specyficzne dla danego człowieka.

Jak wybrać twardość materaca?

Amerykańskie badania dowiodły, że istnieje idealna, uniwersalna twardość materaca – 6,5. Taka twardość zapewnia najlepsze wsparcie dla Twojego kręgosłupa i pozwala na spokojny, zdrowy sen. Wypróbuj materac Osaka Air przez 100 dni bez ryzyka i z gwarancją zwrotu pieniędzy!

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
lub inna etykieta zgodnie z układem
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Skąd biorą się ceny materacy? Sprawdź, jaki materac do łóżka wybrać, aby zapewnić sobie komfortowy sen i nie przepłacić!
28 czerwca 2022
Tani materac równa się materacowi niskiej jakości. Dodatkowe koszta wynikające z jego używania często przewyższają cenę zakupu dobrego materaca.
26 czerwca 2022
Ranking materacy - co ma na celu jego tworzenie oraz dlaczego zyskują na nim producenci i sprzedawcy?
24 czerwca 2022
Czy cena materaca ma znaczenie? Z czego ona wynika i jak nie kupić taniego materaca w droższej cenie?
22 czerwca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ