+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Twardy materac to dobry materac? Obalamy mit!

22 lipca 2020
czy powinno sie spac na twardym materacu
Na pewno słyszałeś opinię, że im twardszy materac tym lepszy. Czasem porada tego rodzaju pada nawet z ust lekarzy starszej daty. Czy to przekonanie jest prawdziwe? Jeśli nie, to skąd się wzięło?
 

Przekonanie, że dobrze jest spać „na twardym” pochodzi z...

Czasów, gdy spośród mebli przeznaczonych do spania na rynku dostępne były jedynie wersalki z dziurą na środku, tapczany pełne jęczących sprężyn i materace z gąbki przypominającej strukturą dzisiejszą gąbkę do naczyń.

Spanie na położonym na podłodze cienkim materacu wykonanym z takiej gąbki istotnie mogło wydawać się mniejszym złem niż spanie na łóżku, w którym kręgosłup cierpiał z powodu „gór i dolin” oraz zapadał się i krzywił w zadziwiający sposób.

Nie naśladuj Japończyków

Drugim źródłem przekonania, że twardy materac jest zdrowy, mogła być inspiracja Dalekim Wschodem.

Jeśli Europejczyk będzie spać na twardym jak deska materacu odcinek lędźwiowy jego kręgosłupa dosłownie będzie wisiał w powietrzu.

Nic nie pomoże przekręcenie się na bok - wystające części naszego ciała czyli ramię i biodro, będą odgniatały się na „desce” dźwigając większość ciężaru ciała, co oczywiście spowoduje ból i drętwienie. Z drugiej strony materac nie powinien być też za miękki, gdyż wtedy będzie zapadała się miednica.

Jaka powinna być zatem twardość materaca? Inspirować się dalekim Wschodem możesz tylko w jeden rozsądny sposób. Wybierz „drogę środka” czyli materac o średniej twardości, który będzie dopasowywał się do kształtu twojego ciała i we właściwy sposób podpierał fizjologiczne krzywizny twojego kręgosłupa

Złe doświadczenia związane z pianką z pamięcią

Sporą grupę zwolenników twardych materacy stanowią osoby, które kupiły materac z pianką z pamięcią (jak popularnie nazywa się piankę visco) umieszczoną w górnej warstwie - Nie były zadowolone z zakupu.

Trudno się dziwić! Pianka z pamięcią jest pianką termoplastyczną. Sprawia to niestety, że pod wpływem ciepła ciała taki materac staje się o wiele bardziej miękki niż wydawał się być w trakcie „przymiarki” w salonie meblowej.

Zwłaszcza jeśli sypialnia umieszczona jest na poddaszu, a mamy akurat upalne lato. W dodatku pianka z pamięcią powoduje „zatopienie” się w materacu i utrudnia zmianę pozycji w trakcie snu. Po kilku takich nocach można dojść do wniosku, że lepiej spać „na desce”.
 

Właściwym rozwiązaniem jest jednak nie materac „twardszy”, ale materac inaczej wykonany.

 W górnej warstwie materaca zamiast pianki visco w być umieszczona pianka BluePur cechująca się otwartymi komórkami. Dzięki temu materac uzyskujemy materac o średniej twardości, który zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, ale jednocześnie jest wystarczająco sprężysty.

Taki właśnie jest materac Onsen OSAKA AIR, którego twardość w skali od 0 do 10 wynosi 6.
Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Jeśli chcesz kupić materac, szukasz najlepszego na rynku produktu w możliwie korzystnej cenie. W pierwszej kolejności zapewne odwiedzisz „salon snu”, czyli sklep z materacami. Drugim krokiem będzie wizyta w sklepie sieciowym, który m. in. ma w ofercie materace. W obu miejscach jest duży wybór materacy i wykwalifikowani sprzedawcy. Ale czy na pewno będziesz zadowolony z wyboru?
28 kwietnia 2022
Jeśli planujesz kupić materac z pianki memory koniecznie przeczytaj ten artykuł. Sławne materace z pamięcią mają bowiem wiele wad, o których sprzedawca w sklepie Ci nie powie.
27 sierpnia 2021
Materac kupujemy raz na kilka lat, dobrze więc wiedzieć jakie są wymiary materacy i który rozmiar materaca będzie dla nas odpowiedni.
25 sierpnia 2021
Czym jest poliuretan? Jakie są jego rodzaje i jak poszczególne pianki powinny być ułożone w materacu? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.
20 sierpnia 2021
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci co się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ