+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
Szukaj
0

Twardy materac to dobry materac? Obalamy mit!

22 lipca 2020
czy powinno sie spac na twardym materacu
Na pewno słyszałeś opinię, że im twardszy materac tym lepszy. Czasem porada tego rodzaju pada nawet z ust lekarzy starszej daty. Czy to przekonanie jest prawdziwe? Jeśli nie, to skąd się wzięło?

 

Przekonanie, że dobrze jest spać „na twardym” pochodzi jeszcze z czasów, gdy spośród mebli przeznaczonych do spania

, na rynku dostępne były jedynie wersalki z dziurą na środku, tapczany pełne jęczących sprężyn i materace z gąbki przypominającej strukturą dzisiejszą gąbkę do naczyń. Spanie na położonym na podłodze cienkim materacu wykonanym z takiej gąbki istotnie mogło wydawać się mniejszym złem niż spanie na łóżku, w którym kręgosłup cierpiał z powodu „gór i dolin” oraz zapadał się i krzywił w zadziwiający sposób.


Nie naśladuj Japończyków - różnimy się od budową kręgosłupa
 

Drugim źródłem przekonania, że twardy materac jest zdrowy, mogła być inspiracja Dalekim Wschodem.

Jeśli Europejczyk będzie spać na twardym jak deska materacu odcinek lędźwiowy jego kręgosłupa dosłownie będzie wisiał w powietrzu.

Nic nie pomoże przekręcenie się na bok - wystające części naszego ciała czyli ramię i biodro, będą odgniatały się na „desce” dźwigając większość ciężaru ciała, co oczywiście spowoduje ból i drętwienie. Z drugiej strony materac nie powinien być też za miękki, gdyż wtedy będzie zapadała się miednica.

Inspirować się dalekim Wschodem możesz tylko w jeden rozsądny sposób. Wybierz „drogę środka” czyli materac o średniej twardości, który będzie dopasowywał się do kształtu twojego ciała i we właściwy sposób podpierał fizjologiczne krzywizny twojego kręgosłupa


Złe doświadczenia związane z pianką z pamięcią
 

Sporą grupę zwolenników twardych materacy stanowią osoby, które kiedyś kupiły materac z pianką z pamięcią (jak popularnie nazywa się piankę visco) umieszczoną w górnej warstwie i nie były zadowolone z zakupu.

Trudno się dziwić! Pianka z pamięcią jest pianką termoplastyczną. Sprawia to niestety, że pod wpływem ciepła ciała taki materac staje się o wiele bardziej miękki niż wydawał się być w trakcie „przymiarki” w salonie meblowej. Zwłaszcza jeśli sypialnia umieszczona jest na poddaszu, a mamy akurat upalne lato. W dodatku pianka z pamięcią powoduje „zatopienie” się w materacu i utrudnia zmianę pozycji w trakcie snu. Po kilku takich nocach można dojść do wniosku, że lepiej spać „na desce”.
 

Właściwym rozwiązaniem jest jednak nie materac „twardszy”, ale materac inaczej wykonany.

 W górnej warstwie materaca zamiast pianki visco w być umieszczona pianka BluePur cechująca się otwartymi komórkami. Dzięki temu materac uzyskujemy materac o średniej twardości, który zapewnia odpowiednie podparcie kręgosłupa, ale jednocześnie jest wystarczająco sprężysty. Taki właśnie jest materac Onsen OSAKA AIR, którego twardość w skali od 0 do 10 wynosi 6.
Masz chory kręgosłup i ból pleców nie pozwala Ci spokojnie spać? Z tego artykułu dowiesz się jaki materac na bóle kręgosłupa będzie najlepszy.
14 lipca 2021
Twoje dziecko posturą zaczęło przypominać osobę dorosłą. Dotychczasowe łóżko czy tapczanik przestają wystarczać i zastanawiasz się na czym teraz powinno spać? Jaki materac wybrać dla nastolatków, aby spali wygodnie i zdrowo?
13 lipca 2021
Jeśli rozważasz zakup materaca na pewno zastanawiasz się gdzie kupisz najlepiej ale i najtaniej. Najlepiej zdaje się być w sklepie stacjonarnym, najtaniej w internecie. Czy rzeczywiście tak jest?
9 lipca 2021
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci co się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ