BLOG ONSEN - Zdrowy kręgosłup

Wdowi garb coraz częściej pojawia się na naszych karkach. Zgrubienie na plecach czasem boli i powoduje sztywność karku. Przede wszystkim zaś stanowi poważny defekt kosmetyczny. Garb odstaje, utrudnia dobór odzieży i powoduje, że sylwetka staje się mało atrakcyjna.
dodane
Stycznia 27, 2021
Co jeśli powiem, że to dzięki chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa odczuwasz mniejszy ból pleców? Z pewnością będziesz zaskoczony. To jednak prawda – osteoartroza jest zupełnie naturalną reakcją obronną Twojego organizmu!
dodane
Stycznia 7, 2021
Spanie na brzuchu budzi wiele kontrowersji. Często bywa odradzane osobom, które mają problem z kręgosłupem. Co jednak zrobić, gdy uwielbiamy spać na brzuchu? Spać z poduszką czy bez?
dodane
Grudnia 11, 2020
Rwa kulszowa zaliczana jest do tzw. zespołów korzeniowych, czyli do sytuacji, w której podrażniony zostaje nerw. Rwa kulszowa bardzo mocno boli, nie pozwala poruszać się, mogą towarzyszyć jej również drętwienia nogi.
dodane
Grudnia 3, 2020
Spacer jest jedną z najbezpieczniejszych rodzajów aktywności fizycznej, jaką możecie podjąć. Nie wymaga żadnych przygotowań, a benefitów płynących ze spacerowania jest naprawdę bardzo wiele.
dodane
Listopada 17, 2020
Jaki materac będzie najlepszym wyborem, kiedy doskwiera Ci ból biodra? Przedstawiamy kompendium wiedzy, w którym znajdziesz informacje na temat zalecanych twardości materaca, wpływu pozycji spania na biodra, a także samej budowy stawu biodrowego.
dodane
Listopada 16, 2020
Dyskopatia od A do Z, czyli wszystko o chorobie krążka międzykręgowego. Przyczyny, objawy i leczenie „wypadającego dysku”. Co to jest dyskopatia L4 L5? Co to jest dyskopatia C4 C5?
dodane
Września 30, 2020
Zniesiona lordoza szyjna, spłycona lordoza szyjna, wypłaszczona lordoza szyjna a nawet nazwy takie jak „syndrom SMS-owej szyi”. Wszystkie dotyczą tego samego zagadnienia, czyli zmniejszenia naturalnej krzywizny w kręgosłupie szyjnym.
dodane
Września 18, 2020
Ponieważ coraz więcej osób spotkało się z określeniem lordozy szyjnej, śpieszymy wyjaśnić co to takiego. Czym różni się spłycona lordoza szyjna od tej prawidłowej? Jak zapobiegać i leczyć choroby kręgów szyjnych?
dodane
Września 16, 2020
Jaki materac wybrać? Jakie łóżko będzie najlepsze? Jaka poduszka idealnie nadaje się do spania? Wiele innych poradników na temat kupna materaca i poduszek oraz komfortu snu. Czytaj nasze porady na blogu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ