BLOG ONSEN - Zdrowy sen

Sen głęboki jest niezbędny dla naszego zdrowia, ponieważ jest czasem regeneracji - właśnie wtedy organizm naprawia uszkodzone tkanki oraz wzmacnia siły układu odpornościowego. Niestety u wielu ludzi czas snu wolno falowego jest o wiele za krótki.
dodane
Stycznia 3, 2021
Dylemat w sypialni? Podpowiadamy, jak dobrze ustawić łóżko oraz na co uważać w czasie aranżowania przestrzeni.
dodane
Listopada 4, 2020
Menopauza budzi lęk u większości kobiet. Zwłaszcza polska nazwa – przekwitanie - kojarzy się z definitywnym końcem nie tylko płodności, ale też młodości, urody a nawet – kobiecości. Nawiasem mówiąc, równie nieprzyjazne znaczenie ma nazwa grecka – klimakterium oznacza ‘ostatni szczebel drabiny’.
dodane
Września 22, 2020
W dzisiejszym świecie trudno jest się dobrze wysypiać. Miasta są zanieczyszczone nadmiernym światłem i hałasem, co przeszkadza zasnąć. Tempo życia i stres spowodowany czekającymi nas zadaniami także przyczyniają się do bezsenności.
dodane
Września 22, 2020
Liczba przypadków zakażenia koronawirusem niestety rośnie. Każdy z nas bierze pod uwagę fakt, że prędzej czy później może zachorować. Dobra wiadomość jest taka, że większość ludzi nie wykazuje ciężkich objawów i może dochodzić do zdrowia we własnym domu.
dodane
Sierpnia 13, 2020
Jak przekształcić sypialnię w prawdziwe „sanktuarium snu”? Kluczowym elementem jest oczywiście wygodne łóżko, czyli tak naprawdę wygodny materac, który nie powoduje przegrzewania ciała.
dodane
Lipca 9, 2020
Pobudka z bólem głowy to jedna z najgorszych rzeczy. Otwierając rano oczy chcesz być wypoczęty i pełen energii do działania, a zamiast tego marzysz tylko o tym, żeby zażyć tabletkę przeciwbólową i wrócić pod kołdrę. Nie jesteś w tym odosobniony – szacuje się, że ponad połowa osób cierpiących na bóle głowy doświadcza ich właśnie po przebudzeniu. Dlaczego sen, zamiast oczekiwanej regeneracji, przynosi ból? Czy można jakoś temu zaradzić?
dodane
Lipca 9, 2020
„Nie mogę spać, bo jestem zestresowany. Stresuję się, bo nie mogę spać!” – większość z nas wypowiedziała kiedyś podobne zdanie. Dlaczego stres przeszkadza zasnąć? Czemu niedobór snu jest czynnikiem stresogennym?
dodane
Lipca 8, 2020
Bezsenność dotyka bardzo wiele osób, czasami jako przejściowe zburzenia snu spowodowane np. stresem czy chorobą, a czasami przechodzi w stan permanentny - żadnego z tych stanów nie należy lekceważyć.
dodane
Maja 19, 2020
Bezsenność. Większość z nas doświadczyła tego dokuczliwego stanu. Warto jednak wiedzieć, że bezsenność to wbrew obiegowej opinii – nie tylko „trudności z zasypianiem”. Cierpisz na bezsenność także wtedy, gdy często wybudzasz się w nocy i nie możesz zasnąć ponownie.
dodane
Maja 14, 2020
Starasz się spać osiem godzin, a mimo to rano budzisz się wykończony? Masz wrażenie że wszelkie zasłyszane rady, dotyczące higieny snu w Twoim przypadku nie działają? Sprawdź co możesz zrobić.
dodane
Maja 14, 2020
Jeśli chcesz zapewnić sobie zdrowy sen, oprócz wyboru materaca i poduszki, powinieneś przemyśleć także wybór pościeli. Dostępne w sklepach warianty potrafią przyprawić o zawrót głowy.
dodane
Maja 12, 2020
Katar to jedna z najbardziej irytujących dolegliwości. Jak zasnąć z zatkanym nosem, kiedy ledwo da się oddychać? W tym wpisie przedstawimy Wam kilka sposobów na ten dokuczliwy problem.
dodane
Lutego 26, 2020
Jaki materac wybrać? Jakie łóżko będzie najlepsze? Jaka poduszka idealnie nadaje się do spania? Wiele innych poradników na temat kupna materaca i poduszek oraz komfortu snu. Czytaj nasze porady na blogu.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ