+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Zdrowy sen - prawidłowe nawyki snu

19 maja 2020
zdrowy sen prawidlowe nawyki snu
Spis treści

Bezsenność dotyka bardzo wiele osób, czasami jako przejściowe zburzenia snu spowodowane np. stresem czy chorobą, a czasami przechodzi w stan permanentny - żadnego z tych stanów nie należy lekceważyć.

Bezsenność może występować jako problem z zaśnięciem lub częste budzenie się w nocy, a także wczesne budzenie się rano np. o 4 czy 5. W walce z zaburzeniami snu może pomoc przestrzeganie kilku prostych zasad.

W sypialni zastosuj zasadę 3 x C...
Ciemno


W Twojej sypialni wszelkie źródła światła powinny być wyłączone gdy śpisz (w tym lampki kontrolne stand by). Okna powinny być zasłonięte tak, aby nie dostawało się przez nie światło uliczne. Pomóc mogą również maski na oczy (w popularnych drogeriach ich koszt to ok. 20 zł).

Cicho


Wszelkie źródła dźwięku w Twojej sypialni powinny być wyłączone. Hałas dobiegający z zewnątrz można wytłumić używając zatyczek do uszu - bardzo wygodne są zatyczki z pianki z pamięcią. Zatyczki również świetnie się sprawdzają, kiedy partner głośno chrapie.

Chłodno

Optymalna temperatura w sypialni to około 18 stopni Celsjusza, pomieszczenie powinno być również dobrze przewietrzone. Spanie przy otwartym oknie, nawet w zimie nie jest takie straszne.

spanie w zimie z otwartym oknem
Przygotowanie do snu


Ważne jest przestrzeganie wieczornych rytuałów, pomoże np. relaksująca kąpiel, kubek dobrej herbaty, wieczorny krótki spacer, wyciszające ćwiczenia np. joga. Powtarzanie co wieczór określonych czynności wprowadza organizm w stan relaksu i pozwala łatwiej zasnąć.

Nie należy przed snem spożywać obfitych posiłków, ale mała przekąska około pół godziny przed snem jest dopuszczalna.Sprawdzi się tutaj banan, jogurt czy lekka sałatka.

Zakazane jest picie kawy oraz napojów energetycznych. Co ciekawe, mitem jest opinia, że alkohol pomaga zasnąć -  powoduje on, że sen jest płytki i przerywany.

Niebieskie światło


Absolutnie nie powinno się używać przed snem laptopów, komputerów czy tabletów, ponieważ urządzenia te emitują tzw. niebieskie światło, czyli światło zbliżone do naturalnego o poranku. Stanowi ono dla mózgu sygnał do podjęcia aktywności, więc po dłuższej chwili spędzonej przed ekranem, o wiele trudniej będzie nam zasnąć.

Warto więc, zamiast za telefon, sięgnąć za książkę, która pozwoli lepiej się wyciszyć. Pomocne jest też słuchanie muzyki, rysowanie i inne spokojne czynności. 

niebieskie swiatlo sen

Bardzo ważną sprawą jest też dobór właściwego materaca oraz poduszki. Dobrze dobrana poduszka prawidłowo podpiera przede wszystkim odcinek szyjny kręgosłupa, ale także głowę i barki śpiącego. Nowoczesne poduszki oraz materace wykonane są z pianek oddychających.

Warto pamiętać, że poduszka powinna być dopasowana do pozycji w jakich śpimy. Dobrze jest też unikać stosowania poduszek z pamięcią kształtu, ponieważ na nich głowa przegrzewa się i poci.

Jeśli zaś chodzi o materac - powinien być on średniej twardości. Co to oznacza? W używanej w Polsce skali twardości materacy H1/H2/H3/H4 materac średniotwardy będzie miał oznaczenie H3. Jest to jednak skala niemiarodajna, odnosząca się do wagi użytkownika.

Dużo lepszą skalą do oceny twardości materaca jest 10-stopniowa skala twardości, w której materac średniotwardy będzie miał twardość 6-7. Materac, podobnie jak poduszka powinien być dopasowany do pozycji snu.
 

skala twardosci materaca
Nasz materac, Osaka Air, którego jesteśmy producentem to właśnie materac piankowy o średniej twardości. Konstrukcyjnie składa się z czterech warstw pianek o różnej grubości oraz z siatki 3D, która jest elementem systemu wentylacyjnego materaca.

Materac Osaka Air to wyrób medyczny klasy pierwszej, zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych. Każdy nasz materac objęty jest 100-dniowym okresem testowym, podczas którego możesz go testować do woli i sprawdzić, czy naprawdę polepszy jakość Twojego snu!
Poduszka i materac mają ogromny wpływ na komfort naszego snu.
Zapraszamy Cię do wypróbowania naszych produktów. W naszej ofercie znajdziesz zarówno poduszki ortopedyczne jak i materace. Oprócz tego inne, ciekawe akcesoria do Twojej sypialni, które polepszą jakość i komfort Twojego snu. Istniejemy po to, abyś budził się każdego ranka wypoczęty.
materac od producenta

FAQ

Czym jest zasada 3 razy C (3xc)?

Zasada 3 x C to zasada dotycząca organizacji sypialni, która sprzyja zdrowemu i niezakłóconemu spaniu. Zasada trzech "C" oznacza cicho, ciemno i chłodno. Oznacza to, że abyś zdrowo spał w Twojej sypialni nie powinno nic hałasować, powinien panować mrok a powietrze powinno być raczej chłodne lub wręcz zimne. Zasada opiera się na doniesieniach naukowych dotyczących zdrowego snu.

Czym jest niebieskie światło?

Niebieskie światło to inaczej światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, takie jak laptopy, smarfony czy telewizory. Stanowi sygnał dla mózgu do podjęcia aktywności, dlatego ekspozycja na niebieskie światło przed snem może utrudnić usypianie. Aby szybciej usnąć, zrezygnuj z ekranów!

Jaki jest najwygodniejszy materac do spania?

Największą popularnością cieszą się materace piankowe (wykonane w całości z różnego rodzaju pianek poliuretanowych). Wyróżnia się materace dwu, trzy a nawet czterowarstwowe. Materac czterowarstwowy to rozwiązanie optymalne, ponieważ odpowiednia kombinacja pianek (najlepiej HR oraz Visco) zapewni dobre właściwości podporowe i najwyższy poziom komfortu.

Spis treści
Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Przeprowadzając się do nowej sypialni, kuszącym rozwiązaniem może być położenie materaca na podłodze i spanie na nim w ten sposób. To rozwiązanie posiada swoje wady i zalety.
17 maja 2022
Zdrowy sen wpływa na wiele aspektów życia, między innymi na prawidłowy metabolizm. Jego regulacja w istotny sposób wpływa na to, czy w czasie spania chudniemy, czy przybieramy na wadze.
2 marca 2021
Sen głęboki jest niezbędny dla naszego zdrowia, ponieważ jest czasem regeneracji - nasz organizm naprawia uszkodzone tkanki oraz wzmacnia siły układu odpornościowego.
3 stycznia 2021
Dylemat w sypialni? Podpowiadamy, jak dobrze ustawić łóżko oraz na co uważać podczas aranżowania przestrzeni.
4 listopada 2020
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci co się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ