+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com

Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
+48 509 940 633
0

Zły materac – objawy, które mogą o tym świadczyć

2 czerwca 2022
Zły materac – objawy, które mogą o tym świadczyć
Coraz częściej zderzamy się z trudnościami spowodowanymi niewysypianiem się, zastanawiając się nad przyczynami tego stanu rzeczy. Wielu ludzi w dalszym ciągu przyczyn szuka wewnątrz, skupiając się na próbie odnalezienia odpowiedzialnych za to chorób. Tymczasem fakty wskazują na to, że najczęściej odpowiada za to źle dobrany materac, który nie zapewnia nam poczucia komfortu i tym samym powoduje szereg negatywnych zmian w naszym funkcjonowaniu.
 
W gąszczu sklepów stacjonarnych i internetowych oferujących wiele różnych materacy, wybór idealnego materaca staje się z pozoru niełatwym zadaniem. Niekiedy konsumenci szukają porad u sprzedawców, zapominając przy tym, że zadaniem sprzedawcy jest sprzedaż. Nie posiadają oni, może poza jednostkowymi przypadkami, wykształcenia związanego z ochroną zdrowia, a tym samym trudno jest oczekiwać od nich kompetencji w tym zakresie. Nadto w sklepach stacjonarnych spotkać można się z dużą rotacją pracowników, jak też prowizyjnym systemem wynagrodzeń.
 
Stąd też ważne jest, aby przed zakupem materaca zapoznać się z artykułami, których autorami są specjaliści i które opierają się na rzetelnych źródłach naukowych. Tylko takie treści pomogą w wyborze materaca, który zachowa swoje właściwości przez nawet kilkanaście lat, co przełoży się na dobre zdrowie.

 
Pracownicy sklepów z materacami co do zasady nie utożsamiają się z produktem, ponieważ go nie tworzą.

Po pierwsze kręgosłup!

Jeśli zaczynasz poranki od bólu pleców, a szczególnie kręgosłupa i karku, stanowczo jest to objawem świadczącym o używaniu złego materaca. Używany przez Ciebie materac jest prawdopodobnie zbyt twardy lub zbyt miękki, co niemal zawsze łączy się z nieodpowiednimi materiałami, z których został wykonany.

Producenci notorycznie dzielą materace według skali twardości plasującej się między H1 a H4, opierającej się na wadze użytkowników. Podział ten nie ma żadnego uzasadnienia naukowego i nie zasługuje na to, aby traktować go poważnie. Waga użytkownika ma bowiem znaczenie marginalne. Największe znaczenie zaś ma to, w jakiej pozycji śpimy. Skalę twardości materaca opartą na tej zmiennej z powodzeniem od lat stosuje się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Skala ta dzieli się na 10 części, zaś wieloletnie doświadczenie amerykańskich firm i przeprowadzane przez nich badania, a w tym szeroko zakrojone testy hotelowe, pozwoliły na wysunięcie wniosku, że istnieje jedna uniwersalna twardość materaca, na którym wyśpi się każdy z nas. W skali od 1 do 10 materac o idealnej twardości plasuje się między 6,0 a 7,0 i określany jest jako średnio twardy.

Idealnie dobrana twardość materaca gwarantuje komfort jednak wyłącznie wtedy, kiedy zaprojektowany i wykonany jest on w sposób profesjonalny, a w tym również z materiałów zapewniających idealny sen. To zaś zapewniają materace wykonane z wysokiej jakości otwarto komórkowej pianki wysokosprężystej typu HR, jak BluPur. Wbrew marketingowym chwytom, materace wykonane z pianek z pamięcią – visco, termoelastycznych – nie zapewniają dobrej jakości snu. Te bowiem tracą swoje właściwości w momencie zetknięcia się z ciałem. Powoduje to zamknięcie ich komórek, a tym samym przestają one przepuszczać powietrze i powodują efekt lustrzanego odbicia ciepła. Dodatkowo powodują one efekt tonięcia. Tymczasem materace wykonane z pianek BluPur, jak Osaka Air, zachowują swoje właściwości nawet pod wpływem ciężaru ciała i niezależnie od jego temperatury, konturując ciało i dopasowując się do jego anatomicznej budowy.

 
Zły materac – objawy, idealny materac, zakup bez ryzyka

Materac na odchudzanie?

Otyłość i nadwaga rzadko łączone są z prawidłową higieną snu, a tym samym wyborem odpowiedniego materaca. Z badań naukowych jednoznacznie wynika jednak, że korelacja jakości snu z wagą jest bardzo istotna. Dowiodły one, że zbyt krótki i zła jakość snu powodować może u osób dorosłych otyłość. Nadto sen złej jakości obniża wrażliwość komórek na insulinę i powoduje obniżoną tolerancję glukozy. Wykazano, że u osób źle sypiających nastąpiły zmiany behawioralne (w zachowaniu) oraz zmiany fizjologiczne (w funkcjonowaniu ciała) prowadzące do częstszego objadania się, a więc zwiększające bilans energetyczny.

Zła jakość snu może powodować też zwiększoną sztywność tętnic i wyższy poziom stężenia cholesterolu we krwi. Innymi słowy, stosowanie materaca, na którym się nie wysypiamy, może skutkować poważnymi zmianami metabolicznymi oraz objawami depresji, co przekłada się na rosnącą masę ciała. Rosnąca masa ciała powoduje zaś szereg innych zaburzeń, przede wszystkim zwiększając ryzyko rozwoju cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego.

Materac „hipoalergiczny” tylko z nazwy

Na rynku znaleźć można aktualnie wiele materacy wykonanych z użyciem lateksu, kokosa, gryki czy nawet włosia. Producenci powszechnie promują je jako hipoalergiczne, naturalne i zdrowsze. Są to jednak treści czysto marketingowe i niezwiązane z rzeczywistością. W rzeczywistości bowiem każda z tych substancji może powodować nasilone objawy alergii. Czy ktokolwiek spodziewałby się, że gryka, włosy lub kokos zamknięte na jakiś czas w pojemniku pozostaną wolne od pleśni, wirusów, bakterii i grzybów?
 
O ile pochodzenie wspomnianych produktów rzeczywiście w części może być naturalne, o tyle ich użycie bez zastosowania środków chemicznych jest już procesem całkowicie od natury oderwanym. Do stabilizacji mleczka kauczukowego, aby zamieniło się ono w lateks, niezbędne jest bowiem użycie substancji chemicznych (głównie formaldehydów), których właściwości mogą powodować różnego rodzaju negatywne reakcje organizmu. Także do użycia w materacach kokosa, gryki, włosia czy innych materiałów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, wymaga ich uprzedniego przygotowania przez nasączenie substancjami chroniącymi je przed wpływem ciepła, wilgoci i innych warunków środowiska, w którym znajdzie się dany materac.
 
W rzeczywistości środki te nie zabezpieczają ich w stu procentach, co w efekcie prowadzi do tego, że klienci często zgłaszają rozwijanie się w nich różnego rodzaju pleśni i grzybów. Są one też idealnym środowiskiem dla bakterii i wirusów, a także owadów – szczególnie psotnika zakamarnika lubującego się w ziarnach gryki. Często zdarza się więc, że materace sprzedawane jako hipoalergiczne, takimi wcale nie są lub pozostają przez krótki czas. Materiałem hipoalergicznym, zachowującym swoje właściwości przez nawet kilkanaście lat, jest natomiast pianka poliuretanowa. Jest ona też tworzywem ekologicznym, bowiem może być użytkowana przez długi czas, a dodatkowo istnieją technologie pozwalające na jej recykling. Gwarantuje ona też strukturę różną od materiałów naturalnych, które co do zasady mają porowatą powierzchnię, co ogranicza wchłanianie potu i zanieczyszczeń.


 
Zły materac - objawy, materac kokosowy, bakterie, wirusy, grzyby, owady

Twoje libido spada, a skóra wygląda coraz gorzej?

Istotnym objawem złego doboru materaca jest spadek libido. Osłabienie popędu seksualnego ściśle powiązane jest z jakością snu, a w tym dobrym wsparciem dla ciała podczas snu. Sprzyja mu też zbyt wysoka temperatura, którą powodować mogą materace, których górna warstwa wykonana jest z termoelastycznej pianki visco z pamięcią. Libido spada też, kiedy borykamy się z gorszym samopoczuciem, bólami kręgosłupa lub wszelkimi czynnikami chorobotwórczymi. Jego spadek ściśle powiązany jest ze wzrostem poziomu hormonu stresu – kortyzolu – we krwi.

Ten zaś wydziela się w większej ilości w warunkach niewysypiania się. Oprócz obniżenia popędu seksualnego, jego wyższe stężenie kortyzolu zmniejsza też elastyczność skóry, co prowadzi do zwiększonego ryzyka chorób skóry oraz powstania na niej niedoskonałości czy zmarszczek. Dla dobra życia seksualnego warto zapewnić sobie materac hipoalergiczny wykonany z pianki BluPur, dający pełen komfort użytkowania. Zadbać o cerę pozwoli Ci poszewka wykonana z wysokiej jakości materiału Skin+ pokrytego korzystnymi dla skóry probiotykami.
Zły materac – objawy, libido, zapadanie się, pianka visco, pianka HR, pianka termoelastyczna

Daj sobie czas na sprawdzenie materaca

Notoryczne bóle kręgosłupa i głowy, trudności w zaśnięciu czy budzenie się w środku nocy, zwiększająca się masa ciała, spadek libido… To tylko najczęściej występujące objawy złego wyboru materaca. Objawy mogą być różne u każdego z nas – wszyscy jesteśmy bowiem tacy sami, a jednocześnie całkowicie różni.
 
Jako polski producent kontrolujący materiały używane do naszych materacy i poduszek, jesteśmy pewni jakości swoich produktów i gwarantujemy ich niezawodność. Skorzystaj z możliwości testowania naszego materaca z bezwarunkową gwarancją zwrotu pieniędzy w przypadku dokonania jego zwrotu w ciągu 100 dni. Przekonaj się, że nasze materace zmieniają życia na lepsze!
Zły materac – objawy, test materaca, darmowy zwrot, zwrot materaca, dobry sen, lepszy sen, głęboki sen

FAQ: Zły materac - objawy

Skąd wiedzieć, że materac jest zły?

Objawów spania na złym materacu może być wiele. Często są to dolegliwości somatyczne, jak ból głowy, ból kręgosłupa czy ból brzucha. Dodatkowo są to trudności natury psychicznej, jak trudności z zasypianiem, bezsenność, złe samopoczucie.

Jak zwrócić zły materac?

Powszechną praktyką sprzedawców jest nieprzyjmowanie zwrotów materaców, ich utrudnianie czy też potrącanie dodatkowych opłat za zwrot. W Onsen możesz zwrócić materac w ciągu 100 dni od jego doręczenia, otrzymując pełen zwrot pieniędzy!

Jak wybrać dobry materac?

Dobry materac musi być komfortowy, a więc dobrze zaprojektowany i wykonany z najwyższej jakości materiałów. Nie powinien w górnej warstwie posiadać pianki termoelastycznej z pamięcią. Eksperci od snu pracujący w Onsen zaprojektowali materac idealny wykonany z pianki typu BluPur dającej pełen komfort użytkowania!

Jakie materace są dobre?

Dobry materac to materac, który zapewnia pełen komfort użytkowania przy zapewnieniu optymalnego wsparcia dla kręgosłupa i całego ciała. Materacem idealnym jest Osaka Air marki Onsen – posiada idealną twardość (6,5) i budowę.

Jak kupić materac z możliwością zwrotu bez ryzyka?

Onsen daje na sprawdzenie materaca aż 100 dni! Nasze produkty zostały zaprojektowane przy udziale specjalistów różnych dziedzin. Następnie wykonywaliśmy prototypy, które stanowiły bazę do produktów finalnych. Zwróciliśmy uwagę na każdy szczegół projektu, a nadto starannie kontrolujemy proces produkcji. Jesteśmy pewni wysokiej jakości swoich produktów, dzięki czemu zakupy u nas odbywają się bez ryzyka!

Udostępnij
Newsletter
Bez wyrażenia zgody, nie możemy dodać Twojego adresu do naszej bazy.
Dziękujemy.
Komentarze
lub inna etykieta zgodnie z układem
Wystąpiły błędy w formularzu:
Imię lub pseudonim *
Adres e-mail (nie będzie widoczny)
Telefon (nie będzie widoczny)
Komentarz *
Dziękujemy za dodanie komentarza
Skąd biorą się ceny materacy? Sprawdź, jaki materac do łóżka wybrać, aby zapewnić sobie komfortowy sen i nie przepłacić!
28 czerwca 2022
Tani materac równa się materacowi niskiej jakości. Dodatkowe koszta wynikające z jego używania często przewyższają cenę zakupu dobrego materaca.
26 czerwca 2022
Ranking materacy - co ma na celu jego tworzenie oraz dlaczego zyskują na nim producenci i sprzedawcy?
24 czerwca 2022
Czy cena materaca ma znaczenie? Z czego ona wynika i jak nie kupić taniego materaca w droższej cenie?
22 czerwca 2022
Poznaj historię Klientów,
którzy nam uwierzyli
Materace
Poduszki Skin+
Poduszki
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Ci którzy się wyspali, kupili te produkty
Zapraszamy do naszego sklepu

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ