+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com


Lieferung und Rücksendung
100 Tage für einen Test
Garantie
0% Raten
Polnisch (PL)Deutsch (DE)Englisch (EN)
biuro@onsensleeping.com
Produktinformationen: +48 509 940 633 | Auftragsabwicklung: +48 512 999 218
0

Materac z pianki poliuretanowej – optymalny komfort

30 November 2020
Materac z pianki poliuretanowej, materace z pianki poliuretanowej, materac warstwowy, materace warstwowe, dobry materac, dobre materace, wygodny materac, wygodne materace, komfortowy materace, komfortowe materace
Pianka BluPur, pianka visco i pianka HR - wszystkie te pianki to pianki poliuretanowe. Łączy je tworzywo, z którego zostały wykonane. Różnią się natomiast technologią produkcji i strukturą komórek – a co za tym idzie – także właściwościami.

Dlaczego przyznajemy się do tego otwarcie i nie kryjemy słowa „poliuretan” pod wymyślnymi marketingowymi nazwami? Ponieważ jest to najbezpieczniejszy i najlepszy materiał do produkcji materacy jaki kiedykolwiek wymyślono.

Tworzywa sztuczne to materiały wytworzone przez człowieka, które wcześniej nie występowały w środowisku naturalnym. Nie oznacza to jednak automatycznie, że wszystkie one są „złe” czy „toksyczne”. Poliuretan otrzymuje się dzięki połączeniu dwóch składników- poliolów oraz izocyjanianów. Pierwszą piankę poliuretanową stworzyła już w latach 30tych niemiecka firma I.G.Farben.

Produkt ten dość szybko zyskał miano tworzywa przyszłości. Jako pierwsi materace piankowe zaczęli stosować Amerykanie już w latach 50tych. Z uwagi na powszechność występowania poliuretan jest tworzywem, które podlega rygorystycznym kontrolom jakości.

Do produkcji naszych pianek poliuretanowych używamy wyłącznie atestowanych składników wytwarzanych w Europie zgodnie z bardzo rygorystycznymi normami bezpieczeństwa. Nie znajdziecie w naszych materacach podejrzanej pianki pochodzącej z Chin!

Materac z pianki poliuretanowej – bezpieczeństwo

Kupując materac piankowy wiesz dokładnie z czego jest on zrobiony. A producenci materacy reklamowanych jako naturalne nie mówią całej prawdy!

Jak już wspominaliśmy, sprzedane jako naturalne materace lateksowe, również muszą zawierać w sobie substancje chemiczne niezbędne do ustabilizowania naturalnego lateksu ( mleczka kauczukowego).

Ze 100% naturalnego lateksu mogłaby powstać co najwyżej indiańska kauczukowa piłka, która zaintrygowała towarzyszy Krzysztofa Kolumba, a nie materac! Stabilizacja mleczka kauczukowego musi odbywać się tuż po zbiorach, na plantacji, więc tak naprawdę nie ma pewności jakie substancje chemiczne zostaną użyte.

Tymczasem poliuretan produkowany jest przez renomowane firmy takie jak Bayer, Basf, Dow Chemical czy Elastogram, które absolutnie nie mogą sobie pozwolić sobie na „wpadkę”, więc inwestują w najnowocześniejsze laboratoria.

Kupując, rzekomo naturalny, materac kokosowy zazwyczaj zostaniesz wprowadzony w błąd. Naturalne włókna kokosowe używane do produkcji materaca muszą zostać nasączone substancjami chemicznymi, w przeciwnym razie będą się kruszyć lub gnić. Mimo użycia chemii w materacu kokosowym i tak może szybko dojść do rozwoju pleśni.

Także w materacu gryczanym pojawić się może pleśń, a dodatkowo niechciani lokatorzy. Psotnik zakamarki (Liposcelis bostrychophilus) to mały 5mm owad, którego larwy znajdują się w ziarnach gryki i uaktywniają pod wpływem ciepła i wilgoci.

Poza tym, materace gryczane są zazwyczaj zbyt twarde dla europejskich kręgosłupów. Siennik oczywiście będzie koszmarem dla alergików, a aby zapobiec rozwojowi pleśnie należałoby go wymieniać co kilka tygodni.

W życiu na pewno są obszary, w których powrót do natury jest dobrym pomysłem. Istnieją jednak także sytuacje, kiedy należy odczuwać wdzięczność z powodu istnienia zaawansowanych technologii – wybór materaca z pewnością należy do tej drugiej kategorii.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
FAQ: Materac z pianki poliuretanowej
Teilen
Newsletter - Bleiben Sie auf dem Laufenden!
Ohne Ihre Zustimmung können wir Ihre E-Mail-Adresse nicht zum Abonnentenstamm des ONSEN®-Newsletters hinzufügen.
Vielen Dank, dass Sie sich der Abonnentengruppe des ONSEN®-Newsletters angeschlossen haben!
Kommentare
Es gab Fehler im Formular.
Vorname oder Spitzname *
E-mail Addresse (wird nicht sichtbar)
Telefonnummer (wird nicht sichtbar sein)
Kommentar *
Vielen Dank für das Hinzufügen eines Kommentars!
Mehr darüber, wie man eine Matratze auswählt:
Lernen Sie die Geschichte der Kunden kennen,
die ONSEN®-Produkten vertraut haben
Standard orthopädische Kissen
Standard Orthopädische Kissenbezüge
Skin+ Orthopädische Kissenbezüge
Osaka Air Matratze
Skin+ orthopädische Kissen
Setzt
Bettwäsche
Zubehör
Wir kreieren für Menschen, nicht für Geschäfte!
Wir laden Sie ein, bei ONSEN® einzukaufen!

Damen und Herren! Um Dienstleistungen auf höchstem Serviceniveau bereitzustellen, verwenden wir Cookies auf unserer Website. Wenn Sie die Website nutzen, ohne die Cookie-Einstellungen zu ändern, werden sie auf Ihrem Endgerät gespeichert. Wenn Sie damit nicht einverstanden sind, bitten wir Sie, die Einstellungen Ihres Webbrowsers entsprechend zu ändern.

SCHLIESSEN