Polnisch (PL)Deutsch (DE)Englisch (EN)
Informationsprodukte: +48 509 940 633 | Bestellabwicklung: +48 512 999 218
0

Dlaczego materac z siatką jest skuteczny?

12 Mai 2022
Materac z siatką, wentylacja materaca, materace online, producent materaców
Materac z siatką stanowi unikalne rozwiązanie na rynku materaców. Dzięki materacowi z siatką, jakim jest materac Osaka Air, możliwa jest bowiem optymalizacja wentylacji przez zapewnienie zwiększonej cyrkulacji powietrza w trakcie snu przy zachowaniu tej samej dynamiki materaca.

Nowoczesna technologia pozwalająca na produkowanie i sprzedaż materaca z siatką jest rozwiązaniem, które znacznie zwiększa komfort snu na materacu piankowym. Dzięki siatce jego funkcjonalność zwiększa się, bowiem zyskuje on dodatkowe właściwości ważne dla użytkowników materaców.
Materac z siatką, wentylacja materaca, materace online, producent materaców

Materac z siatką – technologia

Siatka Aero 3D, jaką zawarliśmy w materacu z siatką, została skonstruowana z tysięcy mikrofilamentów ułożonych poprzecznie do długości. Między nimi znajduje się przestrzeń powietrzna, która gwarantuje cyrkulację powietrza. Może ono bowiem swobodnie przemieszczać się między jej filamentami.

Przy ściskaniu większej powierzchni siatki Aero 3D nie łamie się ona i nie zapada, wspierając też konturowanie ciała i podtrzymywanie go w fizjologicznej pozycji. Tym samym współdziała z pozostałymi warstwami materaca z siatką, tworząc z nimi spójną całość. 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej siatki Aero 3D, materac z siatką posiada wysoki poziom wentylacji. To zaś przekłada się na zachowanie optymalnej temperatury ciała podczas spania. Łagodzi jednocześnie trudności, jakie przysparzają nocne poty i czy zaburzenia snu. Powoduje ona bowiem, że ciepło i wilgoć jest odprowadzane na zewnątrz materaca z siatką.
Materac z siatką, wentylacja materaca, materace online, producent materaców

Materac z siatką – warstwy

Najlepszy materac z siatką posiada budowę opartą na warstwach. Te zostały ułożone tak, aby każda cechowała się konkretną funkcjonalnością, która przyniesie wymierne korzyści dla śpiącego na nim człowieka. Stąd też materac z siatką, jakim jest materac Osaka Air, zbudowaliśmy w procesie design thinking.

Materac z siatką jest materacem wysokoelastycznym, który posiada w pierwszej warstwie otwartokomórkową piankę wysokoelastyczną typu HR. Jej zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. Dzięki temu materac z siatką znajomicie sprawdza się jako materac ortopedyczny. Posiada on bowiem właściwości, które wspierają proces leczenia i rehabilitacji wielu schorzeń, jak choćby zwyrodnienia kręgosłupa czy różnego rodzaju bólów bioder.

drugiej warstwie materac z siatką zawiera memory foam, czyli piankę termoelastyczną typu visco. Dzięki takiemu ułożeniu będzie możliwe pełne wykorzystywanie jej zalet. Tego rodzaju zastosowanie jej w materacu z siatką daje możliwość optymalnego konturowania ciała podczas snu przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wentylacji. Połączenie obu tych warstw jest więc w materacu z siatką kluczowe dla zdrowia i komfortu.

Siatka Aero 3D umieszczona jest między drugą a trzecią warstwą materaca z siatką, co wpływa na sprawność jego systemu wentylacyjnego. Tu należy zaznaczyć, że cyrkulacja powietrza w materacu następuje wyłącznie poziomo, nie zaś pionowo. Stad też w trzeciej warstwie materaca z siatką umieszczony został unikalny system kanałów, które odprowadzają ciepło i wilgoć na zewnątrz.
 
Na samym dole, a więc w ostatniej warstwie materaca z siatką, umieściliśmy jego bazę. Jej celem jest zachowanie odpowiedniej dynamiki i sprężystości, a także utrzymywanie go w miejscu. Stąd też materace nawierzchniowe, popularne aktualnie futony, ani żadne inne dostępne produkty, nie są w stanie zastąpić materaca z siatką.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac z siatką, wentylacja materaca, materace online, producent materaców

FAQ: Materac z siatką

Co to jest materac z siatką?

Materac z siatką to wysokoelastyczny materac piankowy, którego jedną z warstw stanowi siatka Aero 3D. To unikalne rozwiązanie pozwala na zagwarantowanie w materacu z siatką Aero 3D znacznie lepszej cyrkulacji powietrza, aniżeli w materacach jej pozbawionych.

Co daje materac z siatką?

Materac z siatką daje wysoki poziom wentylacji. Dzięki zawarciu siatki w materacu zwiększa się bowiem cyrkulacja powietrza w jego wnętrzu. Dobry materac z siatką Aero 3D pozwala na usuwanie ciepła i wilgoci na zewnątrz materaca.

Jaki materac z siatką jest najlepszy?

Najlepszy materac z siatką to materac Osaka Air. Dzięki zastosowanym w nim nowoczesnym technologiom materac z siatką zapewnia optymalny poziom wentylacji. Jednocześnie materac Osaka Air to najbardziej funkcjonalny materac na rynku.

Komu poleca się materac z siatką?

Materac z siatką Aero 3D poleca się każdemu, kto dba o jakość i komfort snu. Przede wszystkim jednak materac z siatką 3D powinny używać osoby nadmiernie pocące się w nocy.

Z czego wykonany jest materac z siatką?

Materac z siatką Aero 3D wykonany jest z otwartokomórkowych pianek poliuretanowych typu HR wspartych w drugiejw warstwie pianką termoelastyczną typu visco. Siatka Aero 3D w materacu Osaka Air znajduje się między jego drugą a trzecią warstwą.

Teilen
Newsletter - Bleiben Sie auf dem Laufenden!
Ohne Ihre Zustimmung können wir Ihre E-Mail-Adresse nicht zum Abonnentenstamm des ONSEN®-Newsletters hinzufügen.
Vielen Dank, dass Sie sich der Abonnentengruppe des ONSEN®-Newsletters angeschlossen haben!
Kommentare
Es gab Fehler im Formular.
Vorname oder Spitzname *
E-mail Addresse (wird nicht sichtbar)
Telefonnummer (wird nicht sichtbar sein)
Kommentar *
Vielen Dank für das Hinzufügen eines Kommentars!
Mehr darüber, wie man eine Matratze auswählt:
Lernen Sie die Geschichte der Kunden kennen,
die ONSEN®-Produkten vertraut haben
Standard orthopädische Kissen
Standard Orthopädische Kissenbezüge
Skin+ Orthopädische Kissenbezüge
Osaka Air Matratze
Skin+ orthopädische Kissen
Bettwäsche
Zubehör
Setzt
Wir kreieren für Menschen, nicht für Geschäfte!
Wir laden Sie ein, bei ONSEN® einzukaufen!

Damen und Herren! Um Dienstleistungen auf höchstem Serviceniveau bereitzustellen, verwenden wir Cookies auf unserer Website. Wenn Sie die Website nutzen, ohne die Cookie-Einstellungen zu ändern, werden sie auf Ihrem Endgerät gespeichert. Wenn Sie damit nicht einverstanden sind, bitten wir Sie, die Einstellungen Ihres Webbrowsers entsprechend zu ändern.

SCHLIESSEN