Polish (PL)German (DE)English (EN)
Product Information: +48 509 940 633 | Order Support: +48 512 999 218
0

How to choose a mattress for your bed and what options are available?

16 July 2022
Materac do łóżka, sypialnia, pokój, sen, spanie, bezsenność, wyposażenie sypialni, łóżko
Choć cena materaca jest oczywiście bardzo istotna, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy dany materac do łóżka jest funkcjonalny. Funkcjonalność materaca do łóżka i poziom komfortu, jaki nam zapewnia, zależna jest natomiast przede wszystkim od tego jak dany materac do łóżka został zaprojektowany i wykonany.
 
Powszechną praktyką producentów materacy do łóżek jest brak transparentności co do struktury ceny, ale też ukrywanie rzeczywistych właściwości używanych materiałów, ich pochodzenia czy cech jakościowych. Bardzo często na końcową cenę większy wpływ mają czynniki stojące po stronie producenta i sprzedawcy, nie zaś to, jaką jakością odznacza się dany materac do łóżka. Co więc składa się na cenę?

 
Materac Osaka Air, materac do łóżka, warstwy, pianka, materac warstwowy, materac piankowy, przekrój materaca, materac dla pary, materac dla singla

Materac do łóżka – drogi czy dobry

Jak często w kapitalistycznym świecie bywa, cena niekoniecznie musi podążać za jakością materaca do łóżka. Kupując nowy materac do łóżka należy przede wszystkim skupić się na tym, z jakich materiałów został on wykonany i czy jego projekt rzeczywiście odpowiada kryteriom, które pozwalają uznać go za zdrowy i komfortowy.

Ponieważ wielu sprzedawców materaców nie dostarcza podstawowej wiedzy dotyczącej materaców do łóżek oraz skupia się na sprzedaży i zyskach, Onsen Sleeping stworzył ekspercki poradnik. Dzięki niemu każdy może zdobyć niezbędną wiedzę na temat tego, jaki materac do łóżka wybrać.
 
Podczas zakupu zwrócić uwagę należy także na powszechnie stosowane przez sprzedawców nieuczciwe praktyki, a także na publikowane przez nas wyniki badań konsumenckich pozwalających stwierdzić, jakie cechy powinien posiadać dobry materac do łóżka.
Materac do łóżka - materac dla pary, gdzie kupić materac, jaki materac kupić
Materac do łóżka – marketing i manipulacje
Materac do łóżka nie powinien być zbyt drogi, ani zbyt tani. W idealnym świecie, jaki chce tworzyć Onsen, na jego cenę wpływać powinna przede wszystkim jakość oraz rzeczywiście ponoszone przez producenta koszta, zaś marża nie powinna być wygórowana.
 
W rzeczywistości drogie materace do łóżek często zawdzięczają swoją cenę kosztom, jakie producent poniósł na działania marketingowe. Materac do łóżka, na którego reklamę producent wydał duże środki, kosztuje zdecydowanie więcej od pozostałych, mimo że najczęściej nie ma to związku z jego jakością. Tymczasem wielu konsumentów daje się łapać w psychologiczne pułapki, które wywołują w nich fałszywe przeświadczenie, iż drogi materac to łóżka do dobry materac do łóżka.
 
Jak pokazuje praktyka, w bardzo wielu przypadkach producenci nakładają na materace do łóżek przynajmniej stuprocentowe marże. Tymczasem sprzedawca bardzo często na ten sam materac do łóżka nakłada marże rzędu nawet trzystu procent. Powoduje to, że materac do łóżka wyprodukowany za około 1500 złotych i sprzedany przez producenta za 3000 złotych, kosztuje w sklepie nawet około 10 000 złotych. Dodatkowo jego cena może rosnąć lub maleć, kiedy stosuje się dodatkowe praktyki, jak choćby opisywana przez nas gra nazwą (ang. game change).

 

Materac do łóżka – struktura ceny

Onsen stawia na transparentność. Każdy materac do łóżka, każda poduszka ortopedyczna oraz każdy inny produkt, który sprzedajemy, odznacza się wysoką jakością i funkcjonalnością. Nasze produkty projektujemy, testujemy i produkujemy w Polsce, a ich jakość przed wysyłką podlega ścisłej kontroli. Dodatkowo zakup materaca do łóżka prosto od producenta chroni Cię przed zawyżoną ceną.
 
Weryfikacja struktury ceny – czołowi producenci
Zweryfikowaliśmy jakość i cenę dostępnego powszechnie materaca czołowego producenta, którego cena wynosi 7200 złotych. Do sklepów jest on sprzedawany za około 3200 złotych, a więc sklep sprzedaje go za 4000 złotych więcej. Z tego około 1600 złotych to marża sklepu, zaś pozostała kwota to koszta, jakie sklep wydaje na reklamę, prowizje dla sprzedawców, pensje pracowników czy czynsz za wynajem lokalu.

W weryfikowanym przez nas materacu sprzedawanym w sklepach za 7200 złotych, zaś przed producenta do sklepów za około 3200 złotych, tylko około 800 złotych stanowi koszt użytych do jego produkcji pianek poliuretanowych, które cechują się bardzo niską jakością. Marża producenta wynosi około 400 złotych. Pozostałe 2000 złotych to koszta, jakie producent ponosi na marketing, przedstawicieli handlowych czy transport.

Opisywany przykład pokazuje, że konsumentom za 7200 złotych oferuje się niefunkcjonalny materac do łóżka, którego projekt nie odpowiada warunkom zapewnienia komfortowego i zdrowego snu, a także wykonany z materiałów bardzo niskiej jakości. Jego wartość wynosi zaś około 800 złotych.

Weryfikacja struktury ceny – Onsen
Do produkcji materacy Onsen używamy wysokiej jakości wysokoelastycznych pianek otwartokomórkowych typu HR cechującej się dodatkowo jedną z najwyższych dostępnych na rynku gęstością. Nasze materace zostały zaprojektowane z udziałem specjalistów i przeszły wielostopniowy proces prototypizacji.

Na cenę materaca oferowanego przez Onsen za 4400 złotych składa się przede wszystkim koszt materiałów, z których został on wykonany – około 2400 złotych. Pozostałe 2000 złotych to koszta, jakie ponosimy na utrzymanie pracowników, transport i marketing. Nasza marża wynosi zaledwie około 400 złotych.

Materac do łóżka – drogi nie równa się dobry

Dobry materac do łóżka nie może być zbyt tani, ale nie musi też być zbyt drogi. Optymalną cenę materaca zapewni Ci dokonanie jego zakupu od uczciwego, polskiego producenta, jakim jest Onsen.
 
Dodatkowo w Onsen oferujemy Ci możliwość testowania naszych produktów przez 100 dni z gwarancją zwrotu pieniędzy, a także aż 15 lat gwarancji! Już dziś wypróbuj nasz materac do łóżka Osaka Air – idealny materac zapewniający jakość snu, o której wiele osób marzy.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materac do łóżka - materac funkcjonalny, idealny materac, Onsen, materac Osaka Air, materac H3, materac średnio twardy

FAQ: Materac do łóżka

Czy da się kupić tani i dobry materac do łóżka?

Dobry materac do łóżka nie może być zbyt tani, ale nie musi być też drogi. Dużo zależy od tego, jaką marżę nałoży na produkt producent i sprzedawca. Na ostateczny koszt materaca składać powinno się przede wszystkim to, ile producent zapłacił za jego produkcję. W wielu przypadkach producenci nakładają na materace co najmniej stuprocentowe marże, zaś sprzedawcy nawet trzystuprocentowe marże. Często zdarza się, że materac kosztujący w sklepie około 10 000 złotych został sprzedany przez producenta za 3000 złotych, a wyprodukowany za niecałe 1500 złotych – który również może być niewarty swojej ceny, jeśli nie jest funkcjonalny. Sprawdź materac Osaka Air od Onsen – uczciwego, polskiego producenta.

Ile powinien kosztować materac do łóżka?

Optymalna cena materaca do łóżka kupowanego bezpośrednio od producenta wynosi około 4000 złotych do 6000 złotych, zależnie od rozmiaru i wybranej konfiguracji. Skontaktuj się z ekspertami w Onsen i kup idealny materac do łóżka w najlepszej cenie – prosto od producenta!

Czy da się kupić materac do łóżka na raty?

Tak! Onsen oferuje możliwość zakupu materaca do łóżka w ofercie ratalnej przygotowanej przez PayU. Dodatkowo oferujemy możliwość zwrotu materaca w ciągu 100 dni, a także 15 lat gwarancji!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca do łóżka?

Zapoznaj się z poradnikiem zakupu materaca, który przygotował Onsen lub skontaktuj się z naszymi ekspertami od zdrowego, komfortowego snu.

Dlaczego Osaka Air to idealny materac do łóżka?

Osaka Air został wykonany z najwyższej jakości materiałów, wcześniej zaś był zaprojektowany przez specjalistów i przeszedł szczegółowy proces prototypizacji. Odznacza się on twardością idealną – 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców. Zapewnia idealne podparcie dla ciała, a w szczególności kręgosłupa. Objęty jest 15-letną gwarancją.

Share
Newsletter - stay up to date!
Without your consent, we cannot add your e-mail address to the ONSEN® newsletter subscriber base.
Thank you for joining the ONSEN® newsletter subscriber group!
Comments
Antek write:
Teraz już wiem, że sprzedawcy ru***ją mnie na każdym kroku! Dzięki za rady, nie dam się więcej oszukać!
Added: 7 July 2022, 19:32. Add an answer
ONSEN® Expert write:
Oby! Zachęcamy do śledzenia naszych treści! :)
Added: 6 July 2023, 14:28. Add an answer
There were errors in the form.
First name or nickname *
E-mail address (will not be visible)
Telephone number (will not be visible)
Comment *
Thank you for adding a comment!
More about how to choose a mattress:
Get to know the history of customers,
who trusted ONSEN® products
Standard orthopedic pillows
Standard Orthopedic Pillowcases
Skin+ Orthopedic Pillowcases
Osaka Air mattress
Skin+ orthopedic pillows
Linen
Accessories
Sets
We create for people, not for shops!
We invite you to shop at ONSEN®!

Ladies and Gentlemen! In order to provide services at the highest level of service, we use cookies on our website. Using the website without changing the cookie settings means that they will be saved on your end device. If you do not agree to this, we kindly ask you to make appropriate changes to your web browser settings.

CLOSE