Polish (PL)German (DE)English (EN)
Product Information: +48 509 940 633 | Order Support: +48 512 999 218
0

Nowoczesny topper na materac – jakie ma cechy?

8 September 2021
Topper na materac, utwardzacz materaca, twardości materaców, materace online
Topper na materac z zasady ma służyć do zwiększenia komfortu na materacu, którego funkcjonalność jest bardzo niska lub już nie istnieje. Stąd też topper na materac stosuje się zazwyczaj na posiadamy za miękki materac. Coraz częściej stosuje się go również wtedy, gdy chcemy zmiękczyć twardy materac z powodu dolegliwości, jakie za jego sprawdą odczuwamy.

Poza tym topper na materac stosuje się często w celu zapewnienia sobie dodatkowej warstwy między prześcieradłem a materacem. Służyć ma on wtedy do ochrony przed zabrudzeniami oraz zwiększenia cyrklulacji powietrza. To zaś najczęściej ma miejsce na materacach visco, które z natury niemal nie przepuszczają powietrza, powodując nagrzewanie i pocenie się w trakcie snu.

Choć wybór toppera na materac wydaje się być łatwy, niewielu z nas wie, na co powinno się zwracać uwagę przy jego zakupie. Z tego też powodu kupujemy niepraktyczne toppery na materac, które zmniejszają jakość snu i nie towarzyszą nam zbyt długo. Co ciekawe, często nie są one tanie, co sprawia, że oczekujemy od nich wiele. Następnie jednak takie toppery na materac zawodzą nasze oczekiwania.

Niekiedy jako topper na materac rozumie się również materac nawierzchniowy, który posiada jednak całkowicie odmienne funkcje i właściwości.
Topper na materac, utwardzacz materaca, twardości materaców, materace online

Topper na materac – tradycyjny

Tradycyjny topper na materac wykonany jest najczęściej z materiałów, które nie zachowują odpowiedniej elastyczności. W większości ich budowa jest połączeniem tkaniny wykonanej z bawełny oraz sztywnego plastiku. Ich złączenie, nierzadko z dodatkiem fizeliny lub owaty, wyklucza też odpowiednią cyrkulację powietrza.

Tak wykonane toppery na materac powodują także nadmierne usztywnienie materaca, co negatywnie przekłada się nie tylko na odczuwany komfort, ale niekiedy także na zdrowie. Usztywniony materac nie jest bowiem w stanie w należyty sposób konturować śpiącej na nim osoby, a tym samym zapewnić odpowiedniego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa.

Stąd też tradycyjne toppery na materac cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem. Wielu konsumentów zdaje już sobie bowiem sprawę z tego, że właściwości większości z nich stoją w sprzeczności z higieną snu.
Airflow Mesh 3D, topper na materac, siatki do materaca, nakładki na materace

Topper na materac – nowoczesny

Nowoczesny topper na materac wykonany jest ze specjalnie stworzonej siatki. Dzięki temu rozwiązuje on trudności, jakie wywołuje pocenie się ciała podczas snu. Dodatkowo taki topper na materac zmienia twardość podłoża, zbliżając ją do idealnej twardości wynoszącej 6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców.

Nowej generacji topper na materac Airflow Mesh 3D składa się z tysięcy ułożonych obok siebie filamentów. Między nimi znajduje się przestrzeń powietrzna. Jego przemyślana budowa powoduje, że przy ściskaniu punktowo jesteśmy w stanie go lekko ugnieść, ale przy nacisku na większą powierzchnię, staje się to niemożliwe. W czasie użytkowania konturuje on więc ciało i utrzymuje je nad powierzchnią materaca.

Cyrkulacja powietrza w topperze na materac Airflow Mesh 3D nie jest zaburzona, co ma znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy pierwszą warstwę materaca stanowi pianka termoelastyczna. Tego rodzaju topper na materac częściowo daje możliwość jej wentylowania, dzięki czemu ciało mniej się przegrzewa.

Działanie nowoczesnego toppera na materac pozwala też na częściowe ograniczenie wad, jakie posiada obecnie niemal każdy pokrowiec na materac. Te bowiem najczęściej nie są elastyczne i nie zapewniają odpowiedniej dynamiki. Tymczasem topper na materac Airflow Mesh 3D zachowuje swoją wielokierunkową elastyczność, co znacznie przyczynia się do zwiększenia higieny snu.

Oferujemy topper na materac Airlow Mesh 3D w najczęściej poszukiwanych rozmiarach. W naszej ofercie dostępny jest: Zamówienia złożone u producenta materaców Onsen Sleeping zawsze podlegają możliwości zwrotu w ciągu 100 dni od ich doręczenia, co usuwa wszelkie ryzyko związane z zakupem. Pozwala to na zapoznanie się z nowoczesnym topperem na materac we własnej sypialni, aby samodzielnie przekonać się o jego właściwościach.

Chcąc uniknąć konieczności zakupu toppera na materac, zwrócić uwagę należy na materace online oferowane przez Onsen Sleeping, a szczególnie materac Osaka Air wykonany zgodnie z metodologią design thinking i posiadający status wyrobu medycznego klasy pierwszej. Dzięki temu, że komfort jest jego podstawową funkcjonalnością, kupno toppera na materac staje się zbędne.

Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez ekspertów Onsen Sleeping.
Materace online, materac piankowy, producent materacy, sklep z materacami

FAQ: Topper na materac

Co to jest topper na materac?

Topper na materac to mata, którą nakłada się bezpośrednio pod prześcieradło. Tego rodzaju nakładka na materac ma swoje określone właściwości. Zależnie od tego, jakich funkcjonalności oczekujemy od toppera na materac, możemy znaleźć różne ich rodzaje.

Po co jest topper na materac?

Topper na materac służy przede wszystkim zwiększeniu komfortu snu. Często też stosuje się topper na materac z powodu posiadania materaca o niewłaściwej twardości. Ma on również za zadanie chronić materac przed zanieczyszczeniami i zwiększać cyrkulację powietrza w nocy.

Czy warto kupić topper na materac?

Tak i nie. Topper na materac warto kupić wtedy, gdy nie dysponujemy aktualnie budżetem pozwalającym na zakup nowego, właściwego materaca. Gdy zaś stać nas na kupno materaca posiadającego istotne funkcjonalności, topper na materac jest zbędny.

Jaki wybrać topper na materac?

Najlepszy topper na materac to Airflow Mesh 3D. Trudno jest otrzymać na polskim rynku jakikolwiek topper na materac, który dorówna jego właściwościom.

Jak założyć topper na materac?

Nowoczesny topper na materac Airflow Mesh 3D zakłada się za pomocą specjalnego systemu elastycznych gum umieszczonych w jego narożnikach. Dzięki temu topper na materac nie przesuwa się, działając niezmiennie przez cały czas użytkowania.

Share
Newsletter - stay up to date!
Without your consent, we cannot add your e-mail address to the ONSEN® newsletter subscriber base.
Thank you for joining the ONSEN® newsletter subscriber group!
Comments
There were errors in the form.
First name or nickname *
E-mail address (will not be visible)
Telephone number (will not be visible)
Comment *
Thank you for adding a comment!
More about how to choose a mattress:
Get to know the history of customers,
who trusted ONSEN® products
Standard orthopedic pillows
Standard Orthopedic Pillowcases
Skin+ Orthopedic Pillowcases
Osaka Air mattress
Skin+ orthopedic pillows
Linen
Accessories
Sets
We create for people, not for shops!
We invite you to shop at ONSEN®!

Ladies and Gentlemen! In order to provide services at the highest level of service, we use cookies on our website. Using the website without changing the cookie settings means that they will be saved on your end device. If you do not agree to this, we kindly ask you to make appropriate changes to your web browser settings.

CLOSE