FAQ NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

+
Czemu firma ONSEN nie sprzedaje swoich produktów w sklepach stacjonarnych?

Wynika to z naszej polityki - zdecydowanie chcemy zaoferować Państwu jak najlepsze produkty. Dlatego sprzedaż internetowa to:

- Najlepsza możliwa cena - Dzięki temu, że docieramy bezpośrednio do Państwa, jesteśmy w stanie wyeliminować koszta związane chociażby z dodatkowym transportem, magazynowaniem, promocją i sprzedażą przez firmy trzecie. W początkowej fazie, gdy jeszcze rozważaliśmy skorzystanie z usług firm handlowych, przekonaliśmy się o tym, że klienci docelowi, czyli Państwo, musieliby wydać ostatecznie aż o kilka tysięcych złotych więcej, aby cieszyć się naszym materacem. Nie ma na to naszej zgody. 
- Profesjonalna obsługa i doradztwo - Jesteśmy dumni z naszych produktów. Jesteśmy w pełni świadomi ich zalet, wiemy dokładnie jak najlepiej je wykorzystać. Tę właśnie wiedzę chcemy Państwu przekazać w jak największym stopniu i w jak najprzyjemniejszej atmosferze. Dlatego zdecydowaliśmy się zrobić to osobiście, chcemy być pewni najwyższej jakości obsługi, uczciwości, przejrzystości i faktycznej, rozległej wiedzy każdego doradcy.
- Materac idealnie dopasowany - Sprzedaż internetowa ma jeszcze jeden bardzo istotny aspekt. Testowanie materaca, w butach, ewentualnym płaszczu, w dodatku przez kilka minut i to pod okiem sprzedawcy... nie da się tak ocenić, czy dany materac odpowiada konkretnym potrzebom, mija się to zwyczajnie z celem. Ciało każdego z nas przyzwyczaja się do nowego materaca od 10 do 30 dni. W ciągu tego czasu tracimy nawyki związane z poprzednim ułożeniem ciała (najczęściej nieprawidłowym)  i zaczynamy zauważać cechy nowego materaca - komfort czy też technologie związane z przewiewnością/ wentylacją.  Materac OSAKA Air mogą Państwo testować przez aż 100 nocy i to na spokojnie, w zaciszu własnego domu, w znajomym środowisku. Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż jesteśmy pewni naszego produktu i chcemy, aby i Państwo mogli go dobrze poznać i uzyskać taką samą pewność. OSAKA Air naprawdę zmienia życie na lepsze.
 
+
Czemu materac OSAKA Air jest tak tani?

Naszym celem jest zaspokojenie Państwa potrzeb, nie tylko wynikających z cech funkcjonalnych materaca, ale i jego ceny.
W wielu sklepach znajdą Państwo materace wielokrotnie droższe od OSAKA Air, mimo gorszych parametrów. Wynika to z dużej liczby podmiotów, które pośredniczą w procesie transakcji pomiędzy producentem, a klientem docelowym. Logistyka, magazynowanie, marketing, obsługa, wynagrodzenie wszystkich osób uczestniczących w tych procesach, marże firm handlowych... powstaje gigantyzna kwota.
Hołdując metodzie „zaczynaj od dlaczego” skupiliśmy się na misji znalezienia rozwiązania problemu, znalezienia odpowiedzi na pytanie jak dostarczyć Państwu produkt zarówno tani, jak i wybitnej jakości. 
Zdecydowaliśmy się więc zrezygnować ze wszelkich niepotrzebnych przystanków na drodze my <-> Państwo. Stąd sprzedaż internetowa, wykonywanie wszystkiego własnoręcznie i na własnych zasadach, z których najważniejszą jest, po prostu, ludzka uczciwość. 
+
Czy materac OSAKA AIR jest termoelastyczny?

Tak i nie.
Tradycyjny termoelastyczny materac posiada warstwę pianki poliuretanowej typu viscoelastycznego jako pierwszą górną warstwę, co powoduje zasysanie śpiącej osoby w głąb struktury tej pianki. Efektem tego jest przegrzewanie i pocenie ciała, ponadto bardzo ogranicza ona ruchy i zmianę pozycji.
Takie materace jeszcze kilkanaście lat temu dominowały na całym świecie, jednak te niepożądane cechy pianki viscoelastycznej spowodowały, że producenci zaczęli szukać innych rozwiązań, które wyeliminują wady visco przy jednoczesnym zachowaniu jej zalet.
Niestety, w polskich sklepach nadal spotkają się Państwo głównie z materacami z górną warstwą wykonaną z visco. Dlaczego?
1. Łatwo pokazać efekt visco (ucisk materaca i pokazanie jak wolno wstaje pianka visco)
2. Trik z kulką na dwóch kostkach pianki. Jedna to visco, a druga to zwykła pianka - na piance visco kulka stalowa nie podbija się i to jest coś "nadzwyczajnego", a na zwykłej piance podbija się co ma oznaczać, że jest to "zwykła pianka o słabszych właściwościach". 
3. Pianka viscoelastyczna jest obecnie mocno promowana, a co za tym idzie modna, klient jest osłuchany z jej nazwą - sprzedawcy z tego korzystają i kładą nacisk na właśnie te produkty. 
4. Informacja, że pianka ta została użyta przez NASA w rakietach jeszcze bardziej podnosi jej wartość marketingową. Coś, co użyto w rakiecie kosmicznej musi być super, prawda? Niestety pianka visco ma określone cechy fizyczne, które są niepożądane w materacach np. bardzo dużą wrażliwość na temperaturę, brak odbojności, bardzo słabą oddychalność.
Niewiele osób wie, że występują dwa procesy wytwarzania pianki visco, czyli pneumatyczny i chemiczny, wynikiem czego są pianki o różnych parametrach fizycznych. Pianka wytworzona w procesie pneumatycznym jest bardziej wrażliwa na różnice temperatur, jest bardziej miękka i mniej przewiewna od pianki wytwarzanej w procesie chemicznym.

Wiele razy pojawiają się produkty, w których na pierwszy rzut oka zastosowano super technologie, jednak po pewnym czasie użytkowania stwierdza się, że ich cechy fizyczne nie odpowiadają danemu zastosowaniu. Świat zna wiele takich produktów .

Nasze badania i proces design thinking wyeliminowały złe cechy visco.
Znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoliło nam wykorzystać pozytywne cechy visco, czyli dopasowanie się do kształtu ciała i idealne podparcie w każdym punkcie styku ciała z powierzchnia materaca. Testy wykazały, że należy umieścić warstwę viscoelastyczną jako drugą od góry na niej wysokoelastyczną warstwę pianki typu Blupur, a od spodu siatkę 3D Aero. Taka budowa wyeliminowała wszystkie negatywne cechy visco, przy jednoczesnym wykorzystaniu jej zalet.

Materac OSAKA AIR nie jest więc tradycyjnym materacem termoelastycznym, ale w prawidłowy sposób wykorzystuje wszystkie zalety pianki viscoelastycznej.
+
Czy można zakupić materac na raty przez internet?
Tak, materac można kupić na raty bez wychodzenia z domu dopełniając wszystkich formalności przez internet. Aby dokonać zakupu materaca na raty należy w koszyku wybrać formę płatności przelew/karta kredytowa PayU, a następnie po otworzeniu strony PayU wybrac formę płatności Raty i uzupełnić formularz z wymaganymi danymi. Szczegółowa instrukcja na stronie dotyczącej zakupu materaca na raty.
+
Czy piankowy materac może uczulać?

Nie stwierdzono żadnego poziomu alergicznosci pianek poliuretanowych. Mogą się jednak zdarzyć pojedyncze przypadki osób, których indywidualna nadwrażliwość może powodować uczucie dyskomfortu.
+
Czy produkty ONSEN są bezpieczne dla alergikow?

Tak.
Żaden element materaca i poduszki nie jest źródłem alergii .
+
Dlaczego warto wybrać materac OSAKA Air?

Nasz cały zespół od lat zaangażowany jest w tworzenie najwyższej jakości produktów związanych ze snem. Głównym produktem w ostatnich latach były poduszki ortopedyczne, które docenili w ostatnich latach klienci w wielu krajach Europy.
Od 1999 roku zajmujemy się komfortowymi piankami, szczególnie pianką termoaktywną tzw. leniwą, nieodbojną czy z pamięcią. Od 2017 roku przeanalizowaliśmy najnowocześniejsze trendy w dziedzinie materacy na świecie, odwiedziliśmy największe imprezy targowe branży materacowej, przeczytaliśmy tysiące opracowań na temat materacy na całym świecie. Wyniki naszych obserwacji wskazały nam drogę do zbudowania najlepszego materaca, jaki dziś możemy Państwu zaproponować.
OSAKA Air to jedyny materac w Polsce, który odchodzi od promowanego obecnie przez wszystkie firmy (produkujące i sprzedające) materaca opartego o piankę termoaktywną, która bez zastanowienia stosowana jest przez wszystkich jako warstwa górna materaca. Taka budowa materaca służy tylko i wyłącznie celom marketingowym, a nie komfortowi i zdrowiu klientów.
Najpopularniejszy obecnie chwyt marketingowy ma potężną wadę. To, że pianka zastosowana została w rakietach kosmiczych, nie oznacza, że wykorzystanie takiego samego materiału w materacach ma jakikolwiek sens. Taka budowa materacy na świecie była popularna w okresie 1990-2005, jednak obecnie klienci, którzy używali ich przez wiele lat, stwierdzili że miały one więcej wad niż zalet. Ponad 50% dorosłych użytkowników tak zbudowanych materacy narzeka na przegrzewanie ciała w czasie snu.
OSAKA Air jest najlepszym materacem, który rozwiązuje dotychczasowe problemy z przegrzewaniem i ograniczeniem ruchu.
+
Gdzie można kupić materac OSAKA Air?

Wszystkie produkty ONSEN można zakupić bezpośrednio na stronie internetowej www.onsensleeping.com lub w siedzibie firmy pod adresem ul. Biała 65, 87-100 Toruń. 
Produkty ONSEN są niedostępne w punktach sprzedaży detalicznej i internetowej nienależących do firmy ONSEN.

Taka forma sprzedaży pozwala nam zaoferować Państwu najlepsze ceny naszych produktów (nawet kilkadziesiąt procent niższe względem proponowanych przez firmy handlowe) oraz ściśle kontrolować jakość obsługi. 
+
Jak czyścić pokrowiec materaca OSAKA Air?

Nasz pokrowiec jest tak zaprojektowany, żeby w prosty sposób mógł być prany i suszony. Górna część pokrowca jest odpinana przy pomocy suwaka i z łatwością możemy ją włożyć do pralki. Temperatura prania to 60°C.
Pokrowiec bez problemu wytrzymuje 50 prań, co przy, dla prostego rachunku, dziesięcioletnim używaniu, pozwala na pranie górnej części co 2-3 miesiące. Dolna część pokrowca jest prana zdecydowanie rzadziej, maksymalnie około 1-2 razy w ciągu roku. Aby ją wyprać, należy odpiąć ją od górnej części i wyprać oddzielnie. Ze względu na silikonowe nici w powłoce antyslip nie należy jej suszyć w suszarce bębnowej
+
Jak długo czeka się na dostawę materaca OSAKA Air?

Z reguły do 2 dni roboczych od dnia zamówienia.
W wyjątkowych sytuacjach, kiedy zdarzy się, że czas ten może się nieznacznie wydłużyć - poinformujemy Państwa osobiście. Nie ma jednak oczywiście mowy o oczekiwaniu rzędu sześciu czy nawet ośmiu tygodni. 
P.S. Najczęściej klienci, którzy złożą zamówienie do godziny 12.00, ciesza się materacem już następnego dnia. 
+
Jak wybrać poduszkę?

Wszystkie różnice i dopasowanie dla konkretnej osoby znajdziecie Państwo na podstronie jak spać na naszej poduszce
+
Jaka jest gwarancja na materac OSAKA Air?

Materac OSAKA Air posiada 15 lat gwarancji (gwarancja limitowana) na wkład materacowy. Gwarancja nie obejmuje pokrowca.
+
Rozmiar materaca - jaki wybrać?

Według polskich standardów materace o szerokości do 120x200cm traktowane są jako materace pojedyncze, zaś wszystkie rozmiary powyżej tych parametrów to materace podwójne. Tyle, jeśli chodzi o teorię. W praktyce, odpowiedź nie jest taka prosta, bo należy wziąć pod uwagę potrzeby i możliwości użytkownika. Wielu klientów jest zwolennikami zakupu np. dwóch materacy w rozmiarze 90x200cm zamiast jednego 180x200cm. Takie rozwiazanie umożliwia chociażby indywidualne korzystanie przez osoby śpiące ze stelaża regulowanego ręcznie lub elektrycznie. Na wybór szerokości materaca wpływa też szerokość łóżka, czy ilość przestrzeni, którą mamy do wykorzystania.
Jeśli mają Państwo wątpliwości i problem w wyborze, zapraszamy do kontaktu - doradzimy! :)
+
W jakich rozmiarach występuje OSAKA Air?

Materace OSAKA Air  występują w następujących rozmiarach:
80cm x 200cm
90cm x 200cm
100cm x200cm
120cm x 200cm
140cm x 200cm
160cm x 200cm
180cm x 200cm

Wszystkie inne rozmiary są dostępne na indywidualne zamówienie. Czas realizacji zamówienia specjalnego rozmiaru ustalany jest indywidualnie z klientem. Cena nietypowych rozmiarów jest wyższa o dodatkowe 10% za zmianę rozmiaru licząc cenę od rozmiaru poprzedzającego zamawiany. Jesli rozmiar wzrasta w dwóch kierunkach (szerokość i długość ) należy dodać 20% do ceny materaca, licząc ją od rozmiaru poprzedzającego .
+
Z czego wykonane są poduszki ONSEN?

Wszystkie poduszki YOKO, ASANA, HIRO wykonane są z innowacyjnej pianki typu Blupur.
Jest to otwartokomórkowa pianka typu SuperSoft. System do produkcji tej pianki pochodzi z Europy i posiada wszystkie certyfikaty, które dopuszczają gotowe produkty do kontaktu z ludzką skórą i świadczą o braku występowania jakichkolwiek substancji niepożądanych dla zdrowia ludzkiego.

Najważniejsze w piance BLUPUR są jej właściwości fizyczne:
1. otwarte komórki - idealna oddychalność,
2. głęboka elastyczność - idealne poczucie komfortu z jednoczesnym podparciem głowy,
3. stabilna struktura pianki - możliwość prania (bez odwirowania i suszenia w suszarce)

Żadna z tych cech nie występuje w piance visco.

Poniżej przedstawiamy jak istotny wpływ na prawidłowe podparcie mają cechy fizyczne BLUPUR.

Poduszki pianka bluepure

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ