BLOG ONSEN - Jak wybrać materac?

Planujesz kupić materac? Zajrzyj do artykułu i dowiedź się jak nie przepłacić.
dodane
Października 14, 2020
Twardość materaca jest jednym z pierwszych i najważniejszych kryteriów, którymi ludzie kierują się przy zakupie. W tym artykule opowiemy o tym, czym jest twardość materaca i w jaki sposób łączy się z innymi parametrami, takimi jak komfort i podparcie. Wyjaśnimy także jaka twardość materaca jest najlepsza.
dodane
Września 28, 2020
Materac sprężynowe odchodzą w przeszłość. Nie tylko z powodu jęczących przy każdym ruchu sprężyn (temu zjawisku producenci nowszych materacy sprężynowych próbują z różnym skutkiem zaradzić), ale przede wszystkim z powodu ich szkodliwości dla zdrowia.
dodane
Września 22, 2020
Pianka BluPur, pianka visco i pianka HR - wszystkie te pianki to pianki poliuretanowe. Łączy je tworzywo, z którego zostały wykonane. Różnią się natomiast technologią produkcji i strukturą komórek – a co za tym idzie – także właściwościami.
dodane
Września 22, 2020
Spokojny sen ma kluczowe znaczenie dla jakości życia. Ale jeśli cierpisz z powodu bólu o podłożu ortopedycznym, dobry sen może być trudny do osiągnięcia, szczególnie jeśli śpisz na niewłaściwym materacu.
dodane
Września 22, 2020
Prawdopodobnie zastanawiając się, gdzie kupić materac, najpierw pomyślałeś o sklepie stacjonarnym, a jeszcze lepiej o wielkiej galerii meblowej, w której sklepów z materacami jest kilka. Chcesz przecież znaleźć najlepszy materac dla siebie, więc szukasz miejsca, w którym będzie duży wybór.
dodane
Września 22, 2020
Pokrowiec to niezbędna część materaca. Oczywiście przede wszystkim chroni materac przed zabrudzeniami, ale nie jest to wbrew pozorom, jego jedyna funkcja. Dlaczego potrzebujesz pokrowca na materac i jaki pokrowiec jest najlepszy?
dodane
Września 22, 2020
Budzisz się zmęczony i zdrętwiały? Lepiej wysypiasz się w hotelu niż we własnym łóżku? Coraz częściej odczuwasz ból kręgosłupa po przebudzeniu? Twoją zmorą stała się pobudka z bólem szyi albo cierpnięcie ręki w nocy i nad ranem?
dodane
Września 22, 2020
Wybór odpowiedniego materaca zwykle jest dość trudnym wyzwaniem. Trzeba porównać wiele sklepów i produktów i technologii, nauczyć się odróżniać teksty marketingowe od opartych na potwierdzonych przez naukę faktach
dodane
Września 21, 2020
Wersalki to meble, które bez problemu mieszczą się w ciasnych mieszkaniach. Wydają się praktycznym rozwiązaniem, gdy sypialnia ma pełnić też funkcję pokoju dziennego lub reprezentacyjnego salonu. Podstawową wadą wersalki jest jednak to, że śpi się na niej bardzo niewygodnie.
dodane
Września 18, 2020
Wielkość sypialni w większości mieszkań powoduje, że najczęściej poszukiwanym materacem jest materac o wymiarach 160 x 200 cm. Jaki materac wybrać, aby obydwie osoby, dla których będzie on przeznaczony, były z tego wyboru zadowolone?
dodane
Września 16, 2020
Na pewno słyszałeś opinię, że im twardszy materac tym lepszy. Czasem porada tego rodzaju pada nawet z ust lekarzy starszej daty. Czy to przekonanie jest prawdziwe? Jeśli nie, to skąd się wzięło?
dodane
Lipca 22, 2020
W czasach PRL amerykańskie łóżka wodne były marzeniem i synonimem niedostępnego luksusu. Dziś łóżko wodne bez problemu można kupić w Polsce (chociaż ich cena nadal jest wysoka). Tymczasem w USA eksperci zajmujący się snem odradzają wybór łóżka wodnego.
dodane
Lipca 22, 2020
Potrzeba kupienia nowego materaca jest więc całkiem zrozumiała, zwłaszcza że wysypianie się podnosi odporność na infekcję wirusowe. Czy jednak kupowanie materaca w sklepie stacjonarnym w obecnej sytuacji jest na pewno bezpieczne?
dodane
Lipca 9, 2020
Materace lateksowe często postrzegane są jako naturalna alternatywa dla „syntetycznych materacy piankowych”. Kłopot w tym, że większość materacy dostępnych na rynku wykonana jest z lateksu syntetycznego. Ale nawet te najdroższe, wykonane z tak zwanego lateksu naturalnego mają wiele wad.
dodane
Lipca 9, 2020
Kiedy szukasz odpowiedzi na pytanie „Kiedy wymienić materac na nowy?” prawdopodobnie koncentrujesz się na komforcie spania. Jeśli budzisz się obolały i od jakiegoś czasu lepiej wysypiasz się poza domem niż we własnym łóżku, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że pora wymienić materac.
dodane
Czerwca 9, 2020

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ