+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com


Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
biuro@onsensleeping.com
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0
Materac piankowy Osaka Air

Materac piankowy Osaka Air

2538,00 zł
Historia ceny
Kup teraz
Inne produkty, które możesz polubić:
Poduszka ortopedyczna
Asana
Standard
399,00 zł
+
Prześcieradło
Skin+
160x200
679,00 zł
+
Poduszka klasyczna
Skin+
70x80
259,00 zł
+
+
Informacje o materacu
Osaka Air to wysokoelastyczny materac piankowy o średniej twardości (6,5 w amerykańskiej skali twardości materaców), który wzmocniony jest pianką termoelastyczną. Według polskich kryteriów jest to materac H3.

Wykonany jest z czterech warstw najwyższej jakości pianek poliuretanowych, a także innowacyjnej siatki Aero 3D będącej częścią niespotykanego na rynku systemu odprowadzania wilgoci i ciepła.

Unikalna konstrukcja materaca Osaka Air pozwala na uznanie go za najlepszy produkt dostępny na rynku. Zapewnia ona możliwość swobodnej zmiany pozycji ciała podczas snu przy zachowaniu optymalnego podparcia ciała i wsparcia kręgosłupa, jak też swobodną cyrkulację powietrza między ciałem a materacem Osaka Air.

Dzięki swoim właściwościom, materac Osaka Air został zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy pierwszej, zaś cały proces jego tworzenia oparty był o metodę design thinking.

Produkcja materaca Osaka Air odbywa się w całości w Polsce i podlega rygorystycznej kontroli jakości.
+
Wymiary materaca
ONSEN® oferuje materac Osaka Air w kilku rozmiarach: 80x200, 90x200, 100x200, 120x200, 140x200, 160x200 i 180x200.

Szerokość materaca wynosić może od 80 centymetrów do 180 centymetrów.

Długość materaca wynosi 200 centymetrów.

Wysokość materaca wynosi 21 centymetrów. 

Waga materaca wynosi od 16 kilogramów do 37 kilogramów i zależna jest od jego rozmiaru.

Na zamówienie jesteśmy w stanie wykonać materace o innych wymiarach. W celu ustalenia szczegółów dotyczących materaca na zamówienie, prosimy o bezpośredni kontakt.
+
Stelaż pod materac
W odróżnieniu od wielu producentów materaców, ONSEN® nie rekomenduje konkretnego rodzaju czy modelu stelaża pod materac. Zalecamy natomiast, aby był on wykonany z trwałych materiałów, które będą cechować się odpowiednią szerokością i grubością. Powinny one być dobrane tak, aby materac nie zapadał się, ale był stabilnie ułożony na podłożu. Jednocześnie jego rozstaw szczebli powinien pozwalać na swobodną cyrkulację powietrza.
+
Dostawa i zwrot
ONSEN® oferuje darmową wysyłkę wszystkich zamówień z dostawą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, a także tanią dostawę na terenie krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wysyłka następuje najpóźniej w ciągu 48 godzin od zakupu. Dodatkowo dajemy możliwość zwrotu produktów w ciągu 100 dni od dnia otrzymania przesyłki. W tym czasie można w pełni korzystać z naszych materaców oraz poduszek ortopedycznych, testując je w zaciszu własnej sypialni.
+
Gwarancja
ONSEN® udziela na swoje produkty nawet 15 lat gwarancji! Okresy gwarancyjne wynoszą:
  • 15 lat na rdzeń (wkład) materaca;
  • 2 lata na pokrowiec materaca;
  • 10 lat na rdzeń poduszki;
  • 2 lata na pokrowiec poduszki;
  • 2 lata na pozostały asortyment.
+
100 dni na zwrot
Kierując się dobrem naszych Klientów i etycznym podejściem do prowadzenia firmy, ONSEN® oferuje możliwość zwrotu zakupionych produktów w ciągu 100 dni od ich doręczenia. Za okres ich testowania nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, stąd też po otrzymaniu zwrotu oddajemy wpłacone pieniądze w całości.

Jako odpowiedzialny producent pewien jakości oferowanych produktów, ONSEN® pozwala na testowanie produktów w zaciszu własnej sypialni. Pozwala to w pełni ocenić ich funkcjonalność i stanowi innowacyjne rozwiązanie, którego nie oferuje dotychczas prawdopodobnie żaden inny polski producent materaców. Jednocześnie wyróżnia nas to spośród sklepów stacjonarnych.
+
Więcej wiedzy
Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.

Jak to możliwe, że materac
Osaka Air jest dla wszystkich?

Uniwersalny materac piankowy dla wszystkich? Tak, to możliwe!

Dzięki wynikom przeprowadzonych badań, a także długiemu procesowi prototypizacji i testowania w ramach design thinking, ONSEN® zaprojektował konstrukcję idealnego materaca piankowego, który jest dopasowany do potrzeb każdego człowieka. W procesie brali udział najwyższej klasy specjaliści posiadający wiedzę z zakresu ortopedii, neurologii, fizjoterapii i psychologii. Efektem wspólnych działań jest materac Osaka Air zapewniający największy komfort, niezależnie od budowy ciała, wagi czy wzrostu człowieka, jak też przyjętej pozycji do spania.

Twardość materaca powinno dopasowywać się do pozycji spania. Dla osób śpiących na plecach i boku optymalna twardość powinna przyjąć wartości między 6,0 a 7,0 według 10-stopniowej amerykańskiej skali materaców. Tymczasem osobom śpiącym na brzuchu zaleca się, aby spały na materacu o twardości powyżej 6,0 określanej tą samą skalą.

Odrzuciliśmy przy tym całkowicie nieprawidłowe informacje o tym, że materac należy dobierać do wagi użytkownika. Zarówno testy hotelowe, jak i wiele przeprowadzonych badań, obaliły tę tezę. Także mapy punktów kumulacji wagi, które przedstawiamy w materiale wideo, rozkładają się na powierzchni materaca proporcjonalnie. To zaś jasno dowodzi, że każde ciało na danym materacu zachowywać będzie się podobnie. Dobieranie materaca do wagi miałoby sens wyłącznie wtedy, gdyby punkty te rozkładały się identycznie u każdej z osób.

Celem określenia idealnej twardości materaca piankowego, który będzie idealny dla każdego z nas, wzięliśmy pod uwagę to, że około 93% populacji ludzkiej śpi na plecach lub na brzuchu. Zwróciliśmy uwagę również na testy hotelowe, które dowiodły, że niemal każdy gość jest w stanie wyspać się na materacu o jednej twardości, niezależnie od swojej wagi czy budowy ciała. Pozwoliło nam to na stworzenie materaca Osaka Air, którego wynosząca 6,5 twardość jest idealna dla każdej osoby śpiącej na boku i na plecach, a także większości osób śpiących na brzuchu.
Ładowanie
1
2
3
4
5
Cyrkulacja powietrza
HR3020 | 3cm
otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna
Pierwsza warstwa materaca Osaka Air została wykonana z pianki wysokoelastycznej HR3020 o grubości 3 centymetrów. Oznaczenie HR3020 oznacza, że ten rodzaj pianki HR posiada gęstość rzędu 30 kg/m3 i twardość około 2,0 kPa.

Zadaniem pierwszej warstwy materaca Osaka Air jest zapewnienie odpowiedniej dynamiki i sprężystości. Daje ona także optymalne podparcie ciała, a przede wszystkim kręgosłupa. Jej użycie nad pianką termoelastyczną jest celowe i ma za zadanie uniknięcie zapadania się ciała podczas snu przy zapewnieniu właściwej wentylacji.
V4515 | 4cm
pianka termoelastyczna (memory foam)
Druga warstwa materaca Osaka Air została wykonana z pianki wysokoelastycznej V4515 o grubości 4 centymetrów. Oznaczenie V4515 oznacza, że ten rodzaj memory foam (pianki z pamięcią kształtu) posiada gęstość rzędu 45 kg/m3 i twardość około 1,5 kPa.

Zadaniem drugiej warstwy materaca Osaka Air jest umożliwienie jego dopasowania się do ciała przez eliminowanie negatywnych odczuć związanych z naciskiem ciała na materac. Pozwala na prawidłowe rozmieszczenie punktów kumulacji wagi, co wspomaga krążenie krwi i właściwą regenerację organizmu w nocy. Umieszczenie jej w drugiej warstwie materaca niweluje zasysanie ciała do środka i pocenie się, jednocześnie umożliwiając zmianę pozycji do snu.
Aero 3D | 1cm
mikrofilamentowa siatka wentylacyjna
Między trzecią a czwartą warstwą materaca Osaka Air umieściliśmy specjalistyczną siatkę Aero 3D o grubości około 1 centymetra. Składa się ona z tysięcy mikrofilamentów, które pozwalają na pełną cyrkulację powietrza i są odporne na wygniatanie.

Zadaniem siatki Aero 3D jest zapewnienie unikalnej na polskim rynku wentylacji materaca. Jej innowacyjna konstrukcja zapewnia niespotykany dotąd poziom cyrkulacji powietrza w materacu, jakiego samodzielnie nie są w stanie osiągnąć otwory czy kanały wentylacyjne. Wspomaga ona usuwanie nadmiaru powietrza i wilgoci na zewnątrz materaca, znacznie zwiększając jego higienę.
HR3530 | 4cm
otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna
Czwarta warstwa materaca Osaka Air została wykonana z pianki wysokoelastycznej HR3530 o grubości 4 centymetrów. Oznaczenie HR3530 oznacza, że ten rodzaj pianki HR posiada gęstość rzędu 35 kg/m3 i twardość około 3,0 kPa.

Zadaniem czwartej warstwy materaca Osaka Air jest podparcie warstw znajdujących się wyżej. Odpowiada ona również za wzmocnienie jego elastyczności i twardości, a także łagodne przejście do niższych warstw. To w tej warstwie znajduje się system poprzecznych kanałów cyrkulacyjnych, które współpracują z siatką Aero 3D i przewiewnym pokrowcem, tworząc spójny system wentylacji materaca.
HR4037 | 10cm
otwartokomórkowa pianka wysokoelastyczna
Piąta warstwa materaca Osaka Air została wykonana z pianki wysokoelastycznej HR4037 o grubości 10 centymetrów. Oznaczenie HR4037 oznacza, że ten rodzaj pianki HR posiada gęstość rzędu 40 kg/m3 i twardość około 3,7 kPa.

Zadaniem piątej warstwy materaca Osaka Air jest zagwarantowanie stabilności całej jego powierzchni. Ma to szczególne znaczenie, gdy używamy materac na łóżkach kontynentalnych lub konstrukcjach, które nie są łóżkami. Dodatkowo jest to istotne, gdy dwoje użytkowników śpiących na materacu różni się wagą, zapobiegając ściąganiu lżejszej osoby w stronę tej cięższej.
Cyrkulacja powietrza
Cyrkulacja powietrza w materacu piankowym Osaka Air zmniejsza trudności związane z przegrzewaniem się i poceniem podczas spania. Pozwala na nią specjalnie zaprojektowany system wentylacyjny, na który składa się innowacyjny pokrowiec, siatka Aero 3D oraz poprzeczne kanały cyrkulacyjne. Dzięki nim możliwe jest odprowadzanie ciepła i wilgoci na zewnątrz materaca.
Osaka Air to średniotwardy materac wysokoelastyczny o twardości wynoszącej 6,5 według amerykańskiej skali twardości materaców. Choć mógłby być on określany według polskiej tabeli twardości materaców jako materac H3, ONSEN® zrezygnował z tego oznaczenia, sprzeciwiając się jej nienaukowym podstawom.

Warstwowa budowa materaca Osaka Air została przemyślana tak, aby spełniała ona wszystkie kryteria pozwalające na maksymalizację komfortu przy jednoczesnym zapewnieniu idealnego wsparcia ciała i podparcia kręgosłupa. Dzięki temu materac Osaka Air został zarejestrowany jako wyrób medyczny klasy pierwszej.

ONSEN®, jako polski producent materaców i poduszek ortopedycznych, dba o zrównoważony rozwój i środowisko. Zastosowane do budowy materaca Osaka Air materiały odznaczają się najwyższą jakością i pochodzą od europejskich dostawców. Każdy produkt ONSEN® przechodzi rygorystyczny proces kontroli jakości, co eliminuje nawet najmniejsze wady.


Zarówno materace, jak i poduszki ortopedyczne ONSEN®, posiadają gwarancję producenta nawet na 15 lat. Dodatkowo każdy produkt zakupiony bezpośrednio w sklepie internetowym ONSEN® może być zwrócony przez 100 dni.

 
,,
ONSEN® stworzył najlepszy materac dopasowany do potrzeb i zdrowia każdego człowieka: uniwersalny, komfortowy, funkcjonalny i estetyczny.
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Materac piankowy Osaka Air

Poznaj materac
Osaka Air

Poznaj materac
Osaka AirProdukt polski

ONSEN® jako jedyny producent zastosował innowacyjny system wentylacji, który odprowadza ciepło z głębi materaca na zewnątrz. Sprawia to, że materac Osaka Air rozwiązuje problem przegrzewania i zmniejsza potliwość ciała podczas snu.

Idealna cyrkulacja powietrza!

01

Wyjątkowe ułożenie warstw materaca piankowego Osaka Air zapewnia najwyższy na rynku poziom cyrkulacji powietrza, który osiąga aż do 92%. Dzięki temu materac piankowy Osaka Air zapobiega przegrzewaniu się ciała, a w konsekwencji także poceniu się podczas spania.
Rozwiń

Wyniki badań konsumenckich udowodniły, że około 50% użytkowników materaców jest z nich niezadowolonych z powodu przegrzewania się ciała, a także nadmiernego pocenia się podczas spania.

Pocenie się w nocy jest najczęściej efektem spania na materacach termoelastycznych, zwanych też powszechnie materacami z pamięcią kształtu. Są to te materace, których pierwszą warstwę stanowi memory foam będąca specyficznym rodzajem pianki poliuretanowej.

Jedną z wad materaców memory jest efekt lustrzanego odbicia ciepła. Polega on na kumulowaniu ciepła pochodzącego z ciała śpiącego na materacu człowieka, a następnie oddawaniu go z powrotem w jego kierunku.

Obok tego, materace z pamięcią kształtu nie zapewniają należytej cyrkulacji powietrza z powodu wyjątkowo słabej dynamiki pianek termoelastycznych, a także zamykaniem się ich komórek pod wpływem nacisku i temperatury ciała człowieka. 

Zbudowany warstwowo materac piankowy Osaka Air zapobiega zwiększaniu się temperatury ciała w trakcie snu, a także usuwa problem nocnych potów. Zawdzięcza to gruntownie przemyślanej, przetestowanej i wielokrotnie docenionej przez klientów budowie stanowiącej wynik procesu design thinking.

Pierwszą warstwę materaca piankowego Osaka Air stanowią 3 centymetry pianki wysokoelastycznej HR3020, której otwartokomórkowa struktura pozwala na optymalną cyrkulację powietrza. Jednocześnie twardość i gęstość tej pianki poliuretanowej, w połączeniu z pozostałymi warstwami materaca, przynosi odpowiednie podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa podczas snu.

Dopiero drugą warstwę materaca piankowego Osaka Air stanowią 4 centymetry pianki termoelastycznej V4515. Przez brak bezpośredniego kontaktu ze śpiącym człowiekiem, nie daje ona efektu lustrzanego odbicia ciepła i nie zaburza cyrkulacji powietrza pierwszej warstwy materaca.

Jednocześnie zastosowanie pianki termoelastycznej V4515 w drugiej warstwie materaca piankowego Osaka Air wpływa na jego najwyższy komfort, a także idealne dopasowanie się do ciała. Nie jednak, jak w przypadku materaców termoelastycznych, przez jego zasysanie, ale przez jego konturowanie.

Dodatkowo w materacu piankowym Osaka Air, pod warstwą pianki termoelastycznej V4515 umieszczony został innowacyjny, niespotykany dotąd system wentylacji. Składa się on z nowoczesnej siatki Aero 3D wykonanej z tysięcy mikrofilamentów, a także starannie zaprojektowanego układu poprzecznych kanałów.

Istotną rolę w systemie wentylacji materaca piankowego Osaka Air odgrywa także pokrowiec na materac. Ten bowiem na wysokości poprzecznych kanałów wykonany został z oryginalnej siatki, która zapewnia idealną cyrkulację powietrza

Wszystko to pozwala na pozwala na usuwanie nadmiaru ciepła i wilgoci na zewnątrz materaca przy zachowaniu najlepszej na rynku cyrkulacji powietrza. Między innymi, to dzięki temu materac piankowy Osaka Air pozostaje najlepszym na rynku materacem wysokoelastycznym, któremu nie sposób dorównać jakością.

Aż 100 dni na zwrot materaca!

02

W ONSEN® każdy ma aż 100 dni na zwrot materaca. Jeśli w tym czasie zwrócisz materac Osaka Air, my dokonamy zwrotu pieniędzy bez dodatkowych opłat. Zdajemy sobie sprawę z tego, że materaca nie da się przetestować w sklepie, a i w domu wymaga to czasu.
Rozwiń
Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest przetestowanie produktu przed podjęciem ostatecznej decyzji o jego zakupie. Szczególnie, kiedy wyrobem tym jest materac. Nie istnieje bowiem drugi produkt, który byłby tak ważny dla naszego funkcjonowania, a jednocześnie używany jest w warunkach całkowitego rozluźnienia i nieświadomości.

Wiemy też, że testowanie materaca w sklepie stacjonarnym jest kompletnie pozbawione sensu. Nie da się bowiem ocenić funkcjonalności materaca w ubraniu i przy zachowaniu pełnej świadomości. Szczególnie na oczach innych ludzi oraz pod obserwacją przekonującego sprzedawcy, który stosuje na nas swoje sprzedażowe sztuczki.

Wiele badań mówi, że do oceny funkcjonalności materaca potrzeba przynajmniej około 30 nocy. W tym czasie organizm człowieka przyzwyczai się do nowego materaca, który stanowi kluczowy element higieny snu. Podczas snu, jaki odbywa się w stanie całkowitej nieświadomości, spędzamy średnio bowiem aż 1/3 życia!

Zakup materaca, wbrew pozorom, nie należy do łatwych zadań. Dlatego materac piankowy Osaka Air może być testowany we własnej sypialni. Wydłużając niezbędny do tego czas, pozwalamy na zwrot materaca aż do 100 dni po zakupie. W tym czasie można używać naszego materaca bez żadnych ograniczeń.

Śpij na materacu, wypoczywaj na nim, czytaj książki lub pij kawę. Pozwalaj skakać po nim dzieciom, a także leżeć na nim zwierzętom domowym. Traktuj go tak, jak będziesz traktować go przez kolejne lata. Tylko w ten sposób będziesz w stanie materac naprawdę przetestować.

ONSEN® dodatkowo obnaża nieuczciwe praktyki stosowane przez wielu sprzedawców materaców i oferuje tylko materace online, a więc wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej. Pozwala to nie tylko na zwrot materaca, ale i na obniżenie ceny wyrobów przez pominięcie wysokich marż sprzedawców.

Swoboda zmian pozycji do spania!

03

Materac piankowy Osaka Air jest dokonałym wyborem dla każdego, niezależnie od pozycji do spania. Nie utrudnia on również zmiany pozycji w ciągu nocy, dając pełną swobodę ruchów.
Rozwiń
Zastosowanie pianki wysokoelastycznej HR3020 w pierwszej warstwie materaca piankowego Osaka Air, zaś dopiero w drugiej jego warstwie pianki termoelastycznej V4515, przekłada się na swobodę zmiany pozycji do spania.

Większość użytkowników materaców termoelastycznych zgłasza, że zasysają one ich wgłąb materaca i uniemożliwiają zmianę pozycji snu. Wynika to z faktu, że memory foam, która znajduje się w ich pierwszej warstwie, zapada się pod wpływem temperatury i nacisku ciała.

Ten efekt jest całkowicie w materacach z pamięcią kształtu całkowicie naturalny, lecz wyjątkowo niekomfortowy dla użytkowników. Otoczeni się oni bowiem warstwą poliuretanowych ścianek, które przeszkadzają w poruszaniu się i nie przepuszczają powietrza.

Bywa to również niebezpieczne. Zapadnięcie się w materacu wyklucza bowiem ułożenie ciała i kręgosłupa w fizjologicznej pozycji, co może przynieść negatywne konsekwencje zdrowotne. Zaś u osób starszych i mających trudności z poruszaniem się, wstawanie z materaca termoelastycznego wymaga stosowania technik, które często skutkują urazami.

Dzięki przeniesieniu pianki termoelastycznej V4515 do drugiej warstwy materaca usunęliśmy tę wadę. W dalszym ciągu natomiast korzystamy ze wszystkich zalet, jakie posiada memory foam. Takie unikatowe rozwiązanie zniwelowało uczucie zapadania się w materacu, zastępując je komfortowym konturowaniem kształtu ciała.

W połączeniu z pozostałymi warstwami, materac piankowy Osaka Air zapewnia najlepszą dynamikę wśród dostępnych na rynku materaców. Umożliwia on zarówno swobodę zmiany pozycji do spania, jak i komfortowe podparcie podczas spania. Nadto nie przenosi ruchów, izolując je dokoła poruszającej się osoby, co zwiększa zadowolenie ze snu u pozostałych osób. Jest też materacem w pełni sex-friendly, gotowym na nowe doznania.

Idealne podparcie ciała!

04

Wszystkie warstwy materaca piankowego Osaka Air zaprojektowano tak, aby każda z nich posiadała określoną funkcjonalność. Ich kombinacja zapewnia maksymalny komfort snu przy idealnym podparciu ciała, a także wsparciu zachowania fizjologicznego ustawienia kręgosłupa, bioder i kończyn.
Rozwiń
W materacu piankowym Osaka Air zastosowaliśmy metodologię jobs to be done. Wyszliśmy bowiem z założenia, że najważniejszy w materacu nie jest sam materac jako rzecz, lecz jego funkcjonalności. To one bowiem mają za zadanie spełnić konkretne zadania, wykonać oczekiwaną pracę.

Materace kupujemy nie po to, aby po prostu posiadać materac, lecz przede wszystkim po to, by się odpowiednio wyspać. Temu towarzyszyć musi zaś komfort, a także zapewnienie określonej higieny snu. Co za tym idzie, materac nie może powodować żadnych negatywnych odczuć, za to musi pogłębiać wrażenia pozytywne.

Dzięki posiadaniu funkcjonalnego materaca, zwiększamy swój komfort snu, a w konsekwencji i zdolności regeneracyjne organizmu. Na to kluczowy wpływ ma ułożenie ciała podczas snu, niezależnie od przyjmowanej pozycji do spania.

Warstwy materaca piankowego Osaka Air zostały zaprojektowane w sposób, który zapewnia optymalne podparcie ciała. Dzięki zastosowaniu materiałów o starannie dobranej twardości i gęstości, materac piankowy Osaka Air wspomaga równomierne rozłożenie punktów kumulacji wagi.

W efekcie umożliwia on utrzymanie kręgosłupa, bioder i kończyn w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Przekłada się to również na zadowolenie wielu klientów, którzy przekonali się, że materac piankowy Osaka Air stanowi zarówno rozwiązanie ich trudności, jak w całości spełnia ich oczekiwania.

Unikalna konstrukcja materaca piankowego Osaka Air wykorzystuje zalety wszystkich zastosowanych w nim pianek poliuretanwych, jednocześnie niwelując ich wady. Osoba śpiąca na materacu Osaka Air nie zapada się w jego głąb, a także nie przegrzewa się.

Spełnia on wszystkie 10 warunków, jakie powinien posiadać idealny materac, czyniąc go w efekcie najlepszym materacem dostępnym na rynku. Jednocześnie jest on materacem ortopedycznym, zarejestrowanym jako wyrób medyczny klasy pierwszej.

Nawet 15 lat gwarancji!

05

ONSEN® udziela aż 15 lat gwarancji na wkład materaca piankowego Osaka Air oraz 2 lata gwarancji na jego pokrowiec. Jej warunki są jasne i przejrzyste, co dodatkowo wyróżnia nasze materace, poduszki ortopedyczne i inne wyroby spośrod wielu innych ofert.
Rozwiń
Misją przyświecającą ONSEN® jest oferowanie produktów najwyższej jakości, które zachowają swoje właściwości i będą służyć przez lata. Kierujemy się etycznym podejściem do kwestii reklamacji i zwrotów. Uważamy, że prawa konsumentów są zbyt często łamane, na co się nie zgadzamy.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumentów, jak również mając pewność najwyższej jakości swoich produktów, udzielamy na nie nawet 15 lat gwarancji! Nasze okresy gwarancyjne wynoszą:
  • 15 lat na rdzeń (wkład) materaca;
  • 2 lata na pokrowiec materaca;
  • 10 lat na rdzeń poduszek ortopedycznych i klasycznych;
  • 2 lata na pokrowiec do poduszek ortopedycznych i klasycznych;
  • 2 lata na pozostały asortyment.
Wskazane 15 lat to w naszej ocenie optymalny czas, który poparty jest badaniami rynku, a także obserwacjami zachowań konsumentów i ich oczekiwaniami. Czas ten wytyczyliśmy jednak głównie w oparciu o kwestie higieniczne.

Oferowany przez nas materac piankowy Osaka Air po upływie okresu gwarancji, a więc po 15 latach, nadal będzie miał ten sam kształt i zachowa swoje walory. Wyniki badań naukowych mówią jednak, że wymiana materaca po tym czasie jest już koniecznością z powodów higienicznych.

Inteligentny pokrowiec!

06

Nasz inteligentny pokrowiec na materac Osaka Air wykonany jest z najwyższej jakości tkaniny o wielokierunkowej elastyczności, siatki będącej częścią systemu wentylacyjnego oraz materiału z powłoką antypoślizgową. Możliwe jest jego ściąganie i pranie.
Rozwiń
Każdy egzemplarz materaca piankowego Osaka Air wyposażony jest w inteligentny pokrowiec na materac, który został zaprojektowany przez najwyższej klasy specjalistów współpracujących z ONSEN®.

Stosowany w materacu piankowym Osaka Air pokrowiec na materac jest w pełni elastyczny. Wyprodukowany jest on w technologii zapewniającej jego wielokierunkowość, co przekłada się na równomierne rozkładanie sił fizycznych w wielu kierunkach jednocześnie.

Wykonaliśmy go z tkaniny o gramaturze wynoszącej aż 550 g/m2, co w połączeniu z elastycznością, czyni go niezwykle trwałym wyrobem. Dodatkowo jest on wyjątkowo przyjemny w dotyku, co zawdzięcza zastosowaniu tkaniny o odpowiednim splocie.

Jego boczna część wykonana jest z unikalnej siatki. Jej zastosowanie stanowi ważny element nowoczesnego systemu odprowadzania ciepła i wilgoci na zewnątrz materaca. Stanowi ona również element wyróżniający materac piankowy Osaka Air pod względem wizualnym.

Spodnia część pokrowca na materac piankowy Osaka Air wykonana jest z materiału z unikalną powłoką antypoślizgową. Zapobiega przesuwaniu się materaca po stelażu lub ramie łóżka, a także na każdej innej powierzchni. Dzięki temu materac piankowy Osaka Air nie przesuwa się i pozostaje w tym samym miejscu, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort jego użytkowania.

Pokrowiec na materac Osaka Air posiada zamek błyskawiczny i może być prany zgodnie z instrukcją zawartą na metce pralniczej. Choć dla nas to oczywiste, nadal wiele materaców w dalszym ciągu nie posiada takiej możliwości.

Bezpieczne pianki!

07

Do produkcji materaca Osaka Air używane są wyłącznie bezpieczne, szczegółowo przebadane pianki poliuretanowe od najlepszych światowych producentów. Posiadają one certyfikaty bezpieczeństwa, zaś ich pienienie odbywa się w Polsce.
Rozwiń
Substraty do produkcji pianek poliuretanowych wykorzystywanych przez ONSEN® pochodzą od BASF Germany, który jest jednym z najbardziej cenionych producentów na świecie. Są to jednocześnie najlepiej przebadane i najszerzej przetestowane pianki poliuretanowe, które cechują się najwyższą czystością biologiczną. Tym samym ich stosowanie jest w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Choć zdecydowanie tańsze byłyby pianki poliuretanowe pochodzące z Chińskiej Republiki Ludowej, które stosuje większość czołowych producentów materacy, nie spełniają one rygorystycznych norm jakościowych ONSEN®. Stąd też materac Osaka Air nie należy do najtańszych materacy. Jednocześnie zastosowanie niskiej marży pozwala nam na jego sprzedaż w przystępnej, uczciwej cenie.

Praca nad materacem Osaka Air trwała kilka lat, w trakcie których zasięgaliśmy porad osób posiadających szeroką wiedzę z zakresu neurologii, ortopedii, fizjoterapii i psychologii. Dodatkowo pogłebialiśmy posiadaną przez nas wiedzę o technologii materiałów, z których wykonujemy produkty ONSEN®.

Po kilku latach testowania prototypów materaca Osaka Air przez osoby zdrowe, jak i z różnego rodzaju schorzeniami, wypracowaliśmy optymalny rozkład poszczególnych warstw materaca. Wynikiem naszych prac jest stworzenie materaca dającego najwyższy poziom komfortu, idealne podparcie ciała i wsparcie kręgosłupa, a także najlepszą na rynku wentylację.

Nie mamy nic do ukrycia, dlatego też nie stosujemy niezrozumiałych dla Klientów nazw handlowych materiałów, które wykorzystujemy do produkcji materaca Osaka Air, ale ich oficjalne oznaczenia. Z tego powodu otwarcie mówimy, że - na przykład - najniższa warstwa naszego materaca ma 10 centymetrów grubości i wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR o oznaczeniu HR4037. Oznacza to, że posiada ona gęstość rzędu 40 kg/m3 i twardość wynoszącą 3,7 kPa.

Otwarcie sprzeciwiamy się braku transparentności w określaniu parametrów fizycznych pianek poliuretanowych używanych w materacach. Stoimy na stanowisku, że transparentność w tej kwestii jest obowiązkiem każdego producenta materaców. Choć powszechną praktyką jest ich ukrywanie i zasłanianie się tajemnicą handlową, ONSEN® z tego obowiązku się wywiązuje.

Do każdej pozycji snu!

08

Uniwersalna twardość materaca Osaka Air pozwala na spanie we wszystkich trzech pozycjach: na boku, na plecach i na brzuchu.
Rozwiń
Choć w Polsce nadal dominuje zjawisko określania twardości materaca jako H1, H2, H3, H4 czy nawet H5, w ONSEN® zdajemy sobie sprawę z tego, że twardość materaca powinna być określana w skali liczbowej. Dodatkowo powinna być ona uzależniona od pozycji snu, a nie wagi użytkownika materaca.

Patrząc na amerykańską tabelę twardości materaców opartą na pozycji snu, idealnym materacem do spania w każdej z trzech pozycji jest materac o twardości 6,5 - średniotwardy. Taką właśnie twardość nadaliśmy materacowi Osaka Air. Choć moglibyśmy przedstawić go w polskiej skali jako materac H3, sprzeciwiamy się jej nienaukowym podstawom.

Bezpieczny dla alergików!

09

Do produkcji materaca Osaka Air wykorzystujemy materiały czyste biologicznie, które pozwalają na jego łatwe utrzymanie w czystości. Tekstylia, z których wykonywany jest pokrowiec na materac, są hipoalergiczne i mogą być prane.
Rozwiń
W procesie produkcyjnym materaca Osaka Air wykorzystujemy wyłącznie pianki poliuretanowe i materiały tekstylne czyste biologicznie. Posiadają one odpowiednie certyfikaty, a w tym Oeko-Tex 100 Standard oraz CertiPUR.

Pokrowiec na materac Osaka Air jest hipoalergiczny, a jednocześnie bardzo łatwy w czyszczeniu. Dzięki temu można pozbyć się ewentualnych alergenów, w tym również roztoczy kurzu domowego.

Dodatkowo nie powoduje on nieprzyjemnych sytuacji, które występują w innego rodzaju materacach, jak choćby słynnych robaków w materacu kokosowym i gryczanym czy też negatywnego wpływu materaca sprężynowego na zdrowie.

Składany, nie zwijany!

10

ONSEN® nie prasuje i nie roluje swoich produktów. Dlatego też materac Osaka Air jest składany na pół, a następnie pakowany dopiero w dniu wysyłki. W tej formie może być przechowywany przez kilenta nawet przez 6 miesięcy!
Rozwiń
Wielu naszych Klientów pyta nas nie tylko o to, jaki materac wybrać, ale też, dlaczego ważne jest, aby nie prasować i nie rolować materaca. Odpowiedź na to pytanie jest dla ONSEN® bardzo łatwa.

Sprasowany i zrolowany materac przetrzymywany przez wiele dni w kartonie posiadać może nawet 35% uszkodzonych komórek pianki. Skraca to jego żywotność nawet o 50%! Często zdarza się, że zrolowany materac po otwarciu opakowania nie powraca do pierwotnego kształtu. Nie ma się zresztą czemu dziwić, ponieważ stosowane prasy wywierają na materace nacisk o sile ponad 10 ton!

Oferowany przez ONSEN® materac Osaka Air pakowany jest dopiero w dniu wysyłki. Nie rolujemy go, ale składamy na pół, co wyróżnia nas spośród innych producentów. Dzięki temu chronimy jego wnętrze przed degradacją, co pozwala cieszyć się jego właściwościami. 

W odróżnieniu od materaców sprasowanych i zrolowanych, materac Osaka Air można zarówno używać od razu po wyjęciu z kartonu, jak i przechowywać w kartonie nawet przez 6 miesięcy bez żadnego uszczerbku dla pianek poliuretanowych, jakie się w nim znajdują. Ich parametry jakościowe powodują bowiem, że zachowają one swoje właściwości także po dłuższym czasie przechowywania.
Na te pytania
odpowiedź
brzmi TAK!
+
Czy materac Osaka Air jest dla każdego?
Tak! Uniwersalny materac Osaka Air to materac wysokoelastyczny, który posiada optymalnie dobraną twardość, gęstość i grubość poszczególnych warstw. Materac ten odpowiednio wspiera ciało każdego człowieka i zapewnia mu idealne podparcie kręgosłupa. Nie jest to zależne od wagi użytkownika. Mitem jest, że osoba szczupła powinna spać na miękkim materacu określanym jako H1, a cięższa na materacu twardym określanym jako H4. Ilość punktów podporu u tych osób jest różna, a finalnie wywierają one nacisk na materac w bardzo zbliżony sposób.
+
Czy materac Osaka Air to materac termoelastyczny?

Tak i nie. Tradycyjny materac termoelastyczny posiada warstwę pianki poliuretanowej typu visco, czyli piankę z pamięcią kształtu, jako pierwszą górną warstwę. To powoduje zasysanie śpiącej osoby do materaca. Efektem tego jest przegrzewanie i pocenie ciała, ograniczniczenie poruszania się, jak i możliwości zmiany pozycji do spania. W materacu Osaka Air pianka termoelastyczna występuje jako druga w kolejności warstwa. Dzięki temu korzystamy z jej zalet, ale wyeliminowaliśmy jej wady!

+
Czy naprawdę mogę zwrócić materac przed upływem 100 dni?
Tak! Produkty marki Onsen Sleeping, a w tym również materace, możesz bez ograniczeń testować w zaciszu swojej własnej sypialni aż przez 100 dni. W tym czasie możesz nam go zwrócić, a my prześlemy otrzymane pieniądze.
ZAKUP BEZ OBAW I RYZYKA
DARMOWA DOSTAWA
Dostawa zamówień w ONSEN® na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest zawsze darmowa, bez względu na wartość zamówienia! Dostawa do krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest bardzo tania.
SZYBKA WYSYŁKA
Większość zamówień złożonych w dni robocze do godziny 11:00 wysyłamy tego samego dnia. Gwarantujemy wysyłkę zamówień w ciągu 48 godzin w dni robocze.
100 DNI NA ZWROT
Wszystkie produkty ONSEN® są objęte programem 100 dni na zwrot. W tym czasie można je przetestować w domowych warunkach.
Produkty
ONSEN®
Materac piankowy
Osaka Air
2538,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Yoko
369,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Asana
399,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Hiro
459,00 zł
Nakładka na materac
Mata Airflow Mesh 3D
250,00 zł
Zestaw
Single
2907,00 zł
2325,60 zł
Zestaw
Classic
3686,40 zł
2949,12 zł
Zestaw
Premium
5056,00 zł
4044,80 zł
Prześcieradło
Skin+
439,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Asana Skin+
559,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Yoko Skin+
529,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Hiro Skin+
619,00 zł
Poduszka klasyczna
Skin+
139,00 zł
Dodatkowa poszewka
Asana Skin+
159,00 zł
Dodatkowa poszewka
Yoko Skin+
159,00 zł
Dodatkowa poszewka
Hiro Skin+
159,00 zł
Dodatkowa poszewka
na poduszkę klasyczną Skin+
99,00 zł
Dodatkowa poszewka
Asana
89,00 zł
Dodatkowa poszewka
Yoko
89,00 zł
Dodatkowa poszewka
Hiro
89,00 zł
Materac piankowy
Osaka Young
2499,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Enso
429,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Enso Skin+
589,00 zł
Dodatkowa poszewka
Enso
89,00 zł
Dodatkowa poszewka
Enso Skin+
159,00 zł
Materac piankowy
Osaka Air
2 538,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Yoko
369,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Asana
399,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Hiro
459,00 PLN
Nakładka na materac
Mata Airflow Mesh 3D
250,00 PLN
Zestaw
Single
2 907,00 PLN
Zestaw
Classic
3 686,40 PLN
Zestaw
Premium
5 056,00 PLN
Prześcieradło
Skin+
439,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Asana Skin+
559,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Yoko Skin+
529,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Hiro Skin+
619,00 PLN
Poduszka klasyczna
Skin+
139,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Asana Skin+
159,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Yoko Skin+
159,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Hiro Skin+
159,00 PLN
Dodatkowa poszewka
na poduszkę klasyczną Skin+
99,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Asana
89,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Yoko
89,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Hiro
89,00 PLN
Materac piankowy
Osaka Young
2 499,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Enso
429,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Enso Skin+
589,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Enso
89,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Enso Skin+
159,00 PLN
Newsletter - bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera ONSEN® i otrzymaj 10% rabatu na nieprzecenione produkty oraz bieżące informacje o kolejnych promocjach i nowych produktach!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Zapraszamy do zakupów w ONSEN®!

Szanowni Państwo! Celem świadczenia usług na najwyższym poziomie serwisu w naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ