+48 509 940 633
biuro@onsensleeping.com


Dostawa i zwroty
100 dni na test
Gwarancja
Raty 0%
biuro@onsensleeping.com
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0

Zdrowe ciało

Ból pleców nie daje Ci spać? Tutaj znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące zdrowia kręgosłupa. Omawiamy najczęstsze schorzenia kręgosłupa takie jak dyskopatie, zwyrodnienia, rwa kulszowa czy spłycona lordoza szyjna, a także inne problemy zdrowotne.
Zdrowe ciało
Noradrenalina to ważny neuroprzekaźnik. Do czego służy nam noradrenalina? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru noradrenaliny?
30 grudnia 2022
Endorfina to endogenna morfina. Do czego służy nam endorfina? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru endorfiny?
20 grudnia 2022
Lipotropina (LPH) jest bardzo ważnym hormonem przysadki mózgowej. Do czego służy lipotropina (LPH)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru lipotropiny (LPH)?
10 grudnia 2022
Lutropina (LH) to hormon przysadki mózgowej. Do czego służy nam lutropina (LH)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru lutropiny (LH)?
30 listopada 2022
Dopamina to bardzo ważny neuroprzekaźnik z nadnerczy. Do czego służy nam dopamina? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru dopaminy?
20 listopada 2022
Adrenokortykotropina (ACTH) to istotny hormon. Do czego służy nam adrenokortykotropina (ACTH)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru adrenokortykotropiny (ACTH)?
10 listopada 2022
Trójjodotyronina (T3) to hormon tarczycy. Do czego służy trójjodotyronina (T3)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru trójjodotyroniny (T3)?
30 października 2022
Tyroksyna (T4) to jeden z najważniejszych hormonów tarczycy. Do czego służy nam tyroksyna (T4)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru tyroksyny (T4)?
20 października 2022
Serotonina to neuroprzekaźnik - 5-hydroksytryptamina (5-HT). Do czego służy serotonina? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru serotoniny?
10 października 2022
Adrenalina, nazywana też epinefryną, to hormon bardzo ważny w sytuacji stresu. Do czego służy nam adrenalina? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru adrenaliny?
30 września 2022
Tyreotropina (TSH) to niezwykle ważny hormon przysadki mózgowej. Do czego służy nam tyreotropina (TSH)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru tyreotropiny (TSH)?
20 września 2022
Insomnia dotyka wielu z nas. Należy jednak wiedzieć, że insomnia to – wbrew obiegowej opinii – nie tylko trudności z zasypianiem.
15 września 2022
Insulina jest hormonem peptydowym produkowanym przez trzustkę. Do czego służy nam insulina? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru insuliny?
10 września 2022
Prolaktyna (PRL) to hormon, który ma wiele funkcji. Do czego służy nam prolaktyna (PRL)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru prolaktyny (PRL)?
30 sierpnia 2022
Ból kręgosłupa lędźwiowego może mieć wiele przyczyn. Jakie są jego objawy? Jak wyleczyć ból w krzyżu?
25 sierpnia 2022
Wazopresyna (AVP) to hormon antydiuretyczny przysadki mózgowej. Do czego służy nam wazopresyna (AVP)? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru wazopresyny (AVP)?
20 sierpnia 2022
Kortyzol zwany jest hormonem stresu. Do czego służy nam kortyzol? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru kortyzolu?
1 sierpnia 2022
Melatonina jest reklamowana jako lek na bezsenność. Stosowanie melatoniny na sen może szkodzić. Czy da się przedawkować melatoninę?
22 lipca 2022
Melatonina nazywana jest hormonem snu. Do czego służy nam melatonina? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru melatoniny?
16 maja 2022
Pulsujący ból głowy istotnie pogarsza nasze funkcjonowanie. Co go wywołuje i jak pokonać pulsujący ból głowy?
8 maja 2022
Ból głowy po przebudzeniu przydarza się coraz większej ilości osób. Jakie ma przyczyny i jak go wyleczyć?
4 maja 2022
Czym różni się pogłębiona kifoza szyjna od lordozy prawidłowej? Jak zapobiec pogłębieniu lordozy szyjnej?
26 kwietnia 2022
Rwa barkowa należy do zespołów korzeniowych, jest związana z porażeniem nerwu. Objawy rwy barkowej są dokuczliwe. Dowiedz się, jak walczyć z rwą barkową.
18 kwietnia 2022
Wdowi garb to narośl z tkanki tłuszczowej. Poznaj przyczyny, objawy i sposoby na leczenie wdowiego garbu, zwanego też bawolim karkiem.
10 kwietnia 2022
Karotenoidy to najlepsze naturalne przeciwutleniacze. Skąd czerpać karotenoidy i jak pomagają skórze?
4 marca 2022
Refluks dotyka wielu z nas. Na szczęście w wielu przypadkach refluks da się wyleczyć lub złagodzić. Jak walczyć z refluksem?
2 lutego 2022
Mioklonie przysenne mogą mieć wiele przyczyn. Jakie są ich objawy? Jak wyleczyć mioklonie przysenne i cieszyć się komfortowym snem?
10 listopada 2021
Jakie są funkcje fazy REM? Jak przebiega faza REM? Jakie zaburzenia snu spotykamy w fazie REM i jak je leczyć?
24 października 2021
Jakie są funkcje fazy nREM? Jak przebiega faza nREM? Jakie zaburzenia snu spotykamy w fazie nREM i jak je leczyć?
20 października 2021
Światło niebieskie dzieli się na dwie kategorie. Choć jeden z rodzajów światła niebieskiego jest szkodliwy, drugi jest niezbędny do życia.
8 czerwca 2021
Uszkodzenie stożka rotatorów to przyczyna bólu barku. Dowiedz się, jak poradzić sobie z uszkodzonym stożkiem rotatorów i bólem ramienia.
1 czerwca 2021
Dowiedz się, jak długo należy uważać po operacji biodra, a także jak spać po endoprotezie stawu biodrowego.
26 maja 2021
Relaksyna to mało znany, ale ważny hormon. Do czego służy nam relaksyna? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru relaksyny?
8 maja 2021
Aldosteron to mało znany, ale ważny hormon. Do czego służy nam aldosteron? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru aldosteronu?
4 maja 2021
Parathormon to mało znany, ale ważny hormon. Do czego służy nam parathormon? Jakie są skutki niedoboru i nadmiaru parathormonu?
30 kwietnia 2021
Nocne poty dotykają wielu z nas. Prowadzą też do bezsenności. Dowiedz się, skąd biorą się nocne poty i jak im zapobiegać.
18 stycznia 2021
Zwyrodnienie kręgosłupa dotyka coraz więcej ludzi. Dowiedz się jakie są objawy i przyczyny zwyrodnienia kręgosłupa oraz jak je leczyć.
7 stycznia 2021
Rwa kulszowa to ostry, nagły ból przeszywający pośladek, tylną część uda i promieniujący do palca stopy. Dowiedz się, jak pozbyć się rwy kulszowej.
3 grudnia 2020
Spanie na boku przy bólu biodra? A może spanie na plecach? Dowiedz się Jak spać, kiedy boli biodro i jaki materac wybrać, aby sobie pomóc.
16 listopada 2020
Czym jest dyskopatia? Jakie objawy świadczą o dyskopatii? Co powoduje dyskopatię? Dowiedz się wszystkiego, co należy o niej wiedzieć.
30 września 2020
Skąd bierze się otyłość? Jak leczyć otyłość? W jaki sposób otyłość wpływa na trudności ze spaniem?
22 września 2020
Skolioza - jaki materac pomoże w jej leczeniu? Zapoznaj się z artykułem i z łatwością sprostaj wyzwaniu, jakim jest wybór odpowiedniego materaca na skoliozę.
21 września 2020
Wygodna wersalka do spania jest łatwa do użytkowania i zmieści się w każdym mieszkaniu. Wersalka nie zastąpi materaca.
18 września 2020
Zniesienie lordozy szyjnej, spłycona lordoza szyjna. Wszystkie oznaczają zmniejszenie naturalnej lordozy w odcinku szyjnym kręgosłupa.
18 września 2020
Czym różni się spłycona lordoza szyjna od lordozy szyjnej? Jak zapobiec zniesieniu lordozy szyjnej? Zadbaj o zdrowy kręgosłup!
16 września 2020
Koszmary senne może wywoływać pozycja snu. Jak można uniknąć koszmarów sennych, aby lepiej się wysypiać?
24 lipca 2020
Alergia na roztocza w łóżku może nie tylko uprzykrzyć nam życie, ale i być niebezpieczna. Roztocza w łóżku da się jednak zwalczyć.
17 lipca 2020
Lunatykowanie i inne parasomnie mają różne przyczyny. Współczesna medycyna zna sposoby na leczenie lunatykowania.
8 lipca 2020
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Materace piankowe
Poduszki ortopedyczne i klasyczne Skin+
Poduszki ortopedyczne
Poszewki Skin+
Skin+
Akcesoria
Zestawy
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Zapraszamy do zakupów w ONSEN®!

Szanowni Państwo! Celem świadczenia usług na najwyższym poziomie serwisu w naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ