Zdrowy kręgosłup

Ból pleców nie daje Ci spać? Tutaj znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące zdrowia kręgosłupa. Omawiamy najczęstsze schorzenia kręgosłupa takie jak dyskopatie, zwyrodnienia, rwa kulszowa czy spłycona lordoza szyjna.
Zdrowy kręgosłup
Wdowi garb coraz częściej pojawia się na naszych karkach. Zgrubienie na plecach czasem boli i powoduje sztywność karku. Przede wszystkim zaś stanowi poważny defekt kosmetyczny. Garb odstaje, utrudnia dobór odzieży i powoduje, że sylwetka staje się mało atrakcyjna.
27 stycznia 2021
Co jeśli powiem, że to dzięki chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa odczuwasz mniejszy ból pleców? Z pewnością będziesz zaskoczony. To jednak prawda – osteoartroza jest zupełnie naturalną reakcją obronną Twojego organizmu!
7 stycznia 2021
Spanie na brzuchu budzi wiele kontrowersji. Często bywa odradzane osobom, które mają problem z kręgosłupem. Co jednak zrobić, gdy uwielbiamy spać na brzuchu?
11 grudnia 2020
Ostry, nagły ból przeszywający pośladek, tylną część uda i promieniujący nawet do palca od stopy? To właśnie rwa kulszowa. Dowiedz się jakie są jej przyczyny i jak ją leczyć.
3 grudnia 2020
Spacer jest jedną z najbezpieczniejszych rodzajów aktywności fizycznej, jaką możecie podjąć gdy bolą was plecy. Nie wymaga żadnych przygotowań, a benefitów płynących ze spacerowania jest naprawdę bardzo wiele.
17 listopada 2020
Jaki materac będzie najlepszym wyborem, kiedy doskwiera Ci ból biodra? Tu znajdziesz informacje na temat zalecanych twardości materaca, wpływu pozycji spania na biodra, a także samej budowy stawu biodrowego.
16 listopada 2020
Dyskopatia od A do Z, czyli wszystko o chorobie krążka międzykręgowego. Przyczyny, objawy i leczenie „wypadającego dysku”. Co to jest dyskopatia L4 L5? Co to jest dyskopatia C4 C5?
30 września 2020
Zniesiona lordoza szyjna, spłycona lordoza szyjna, wypłaszczona lordoza szyjna a nawet nazwy takie jak „syndrom SMS-owej szyi”. Wszystkie dotyczą tego samego zagadnienia, czyli zmniejszenia naturalnej krzywizny w kręgosłupie szyjnym.
18 września 2020
Ponieważ coraz więcej osób spotkało się z określeniem lordozy szyjnej, śpieszymy wyjaśnić co to takiego. Czym różni się spłycona lordoza szyjna od tej prawidłowej? Jak zapobiegać i leczyć choroby kręgów szyjnych?
16 września 2020

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ