Ból pleców nie daje Ci spać? Tutaj znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące zdrowia kręgosłupa. Omawiamy najczęstsze schorzenia kręgosłupa takie jak dyskopatie, zwyrodnienia, rwa kulszowa czy spłycona lordoza szyjna.
Wdowi garb coraz częściej pojawia się na naszych karkach. Zgrubienie na plecach czasem boli i powoduje sztywność karku. Przede wszystkim zaś stanowi poważny defekt kosmetyczny. Garb odstaje, utrudnia dobór odzieży i powoduje, że sylwetka staje się mało atrakcyjna.
Co jeśli powiem, że to dzięki chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa odczuwasz mniejszy ból pleców? Z pewnością będziesz zaskoczony. To jednak prawda – osteoartroza jest zupełnie naturalną reakcją obronną Twojego organizmu!
Spanie na brzuchu budzi wiele kontrowersji. Często bywa odradzane osobom, które mają problem z kręgosłupem. Co jednak zrobić, gdy uwielbiamy spać na brzuchu?
Ostry, nagły ból przeszywający pośladek, tylną część uda i promieniujący nawet do palca od stopy? To właśnie rwa kulszowa. Dowiedz się jakie są jej przyczyny i jak ją leczyć.
Spacer jest jedną z najbezpieczniejszych rodzajów aktywności fizycznej, jaką możecie podjąć gdy bolą was plecy. Nie wymaga żadnych przygotowań, a benefitów płynących ze spacerowania jest naprawdę bardzo wiele.
Jaki materac będzie najlepszym wyborem, kiedy doskwiera Ci ból biodra? Tu znajdziesz informacje na temat zalecanych twardości materaca, wpływu pozycji spania na biodra, a także samej budowy stawu biodrowego.
Dyskopatia od A do Z, czyli wszystko o chorobie krążka międzykręgowego. Przyczyny, objawy i leczenie „wypadającego dysku”. Co to jest dyskopatia L4 L5? Co to jest dyskopatia C4 C5?
Zniesiona lordoza szyjna, spłycona lordoza szyjna, wypłaszczona lordoza szyjna a nawet nazwy takie jak „syndrom SMS-owej szyi”. Wszystkie dotyczą tego samego zagadnienia, czyli zmniejszenia naturalnej krzywizny w kręgosłupie szyjnym.
Ponieważ coraz więcej osób spotkało się z określeniem lordozy szyjnej, śpieszymy wyjaśnić co to takiego. Czym różni się spłycona lordoza szyjna od tej prawidłowej? Jak zapobiegać i leczyć choroby kręgów szyjnych?
16 września 2020
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.