Polski (PL)Niemiecki (DE)Angielski (EN)
Informacje o produktach: +48 509 940 633 | Obsługa zamówień: +48 512 999 218
0
Poduszka ortopedyczna Enso

Poduszka ortopedyczna Enso

469,00 zł
Historia ceny
Kup teraz
Inne produkty, które możesz polubić:
Zestaw
Premium
z materacem 160x200
Osaka Air 160x200 + Enso/Enso
5687,00 zł
+
Poduszka ortopedyczna
Enso
Skin+
639,00 zł
+
Poszewka na poduszkę
Enso
Standard
99,00 zł
+
+
Informacje o poduszce
Enso to najwyższej jakości dwustronna poduszka ortopedyczna do spania na boku i na plecach.

Poduszka ortopedyczna Enso sprawdza się nie tylko w leczeniu i rehabilitacji spłyconej lordozy szyjnej, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa oraz innych dolegliwości związanych z bólem szyi czy karku, ale też jako narzędzie służące profilaktyce prozdrowotnej. Jej stosowanie wpływa korzystnie na funkcjonowanie biopsychospołeczne człowieka.

Poduszka ortopedyczna Enso wykonana jest z otwartokomórkowej pianki wysokoelastycznej typu HR o korzystnych dla zdrowia właściwościach. Zastosowana w niej technologia powoduje, że nie przegrzewa głowy i nie zapada się nadmiernie w trakcie snu, co gwarantuje jej idealne dopasowanie do kształtu głowy oraz podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Stosowanie poduszki ortopedycznej Enso pozwala na w pełni swobodną zmianę pozycji do spania. Jej budowa pozwala na utrzymanie kręgosłupa w pozycji fizjologicznej przez całą noc, zarówno przy spaniu na boku, jak i przy spaniu na plecach.

Poszewka na poduszkę ortopedyczną Enso wykonana została z wielokierunkowo elastycznej tkaniny o gramaturze wynoszącej aż 450 g/m2, która składa się w 99% z poliestru i 1% elastanu. Zastosowanie innowacyjnej technologii produkcji, a także unikalnego splotu, gwarantuje jej cyrkulację powietrza na najlepszym poziomie. Dodatkowo można ją łatwo zdjąć i wyprać. Zaś dla osób szczególnie dbających o cerę poduszkę ortopedyczną Enso oferujemy również w wersji Skin+, która posiada dodatkowe, korzystne dla skóry właściwości.

Cały proces jej tworzenia oparty był o metodę design thinking oraz zgodnie z filozofią jobs to be done.

Produkcja poduszki ortopedycznej Enso odbywa się w całości w Polsce i podlega rygorystycznej kontroli jakości.
+
Wymiary poduszki

ONSEN® oferuje poduszkę ortopedyczną Enso w jednym, uniwersalnym rozmiarze.

Szerokość poduszki ortopedycznej Enso wynosi 62 centymetry.

Długość poduszki ortopedycznej Enso wynosi 38 centymetrów.

Wysokość poduszki ortopedycznej Enso wynosi:

  • 11 centymetrów do spania na boku;
  • 3 centymetry do spania na plecach;
  • 11 centymetrów z tyłu.

Ponieważ poduszki ortopedyczne ONSEN® nie są wycinane, ale odlewane ze specjalnie zaprojektowanych i przygotowanych form, nie istnieje możliwość wykonania produktu o innych wymiarach na zamówienie.

Specyfika procesu produkcyjnego powoduje, że poszczególne egzemplarze mogą nieznacznie różnić się rzeczywistymi wymiarami, co w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu i jego funkcjonalność.

+
Dostawa i zwrot
ONSEN® oferuje darmową wysyłkę wszystkich zamówień z dostawą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, a także tanią dostawę na terenie krajów Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wysyłka następuje najpóźniej w ciągu 48 godzin od zakupu. Dodatkowo dajemy możliwość zwrotu produktów w ciągu 100 dni od dnia otrzymania przesyłki. W tym czasie można w pełni korzystać z naszych materaców oraz poduszek ortopedycznych, testując je w zaciszu własnej sypialni.
+
100 dni na zwrot
Kierując się dobrem naszych Klientów i etycznym podejściem do prowadzenia firmy, ONSEN® oferuje możliwość zwrotu zakupionych produktów w ciągu 100 dni od ich doręczenia. Za okres ich testowania nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat, stąd też po otrzymaniu zwrotu oddajemy wpłacone pieniądze w całości.

Jako odpowiedzialny producent pewien jakości oferowanych produktów, ONSEN® pozwala na testowanie produktów w zaciszu własnej sypialni. Pozwala to w pełni ocenić ich funkcjonalność i stanowi innowacyjne rozwiązanie, którego nie oferuje dotychczas prawdopodobnie żaden inny polski producent materaców. Jednocześnie wyróżnia nas to spośród sklepów stacjonarnych.
+
Gwarancja

ONSEN® udziela na swoje produkty nawet 15 lat gwarancji! Okresy gwarancyjne wynoszą:

  • 15 lat na rdzeń (wkład) materaca;
  • 2 lata na pokrowiec materaca;
  • 10 lat na rdzeń poduszki;
  • 2 lata na pokrowiec poduszki;
  • 2 lata na pozostały asortyment.
+
Adaptacja do poduszki
Większość osób adaptuje się do poduszki ortopedycznej w ciągu kilku dni i nie doznaje z tego tytułu żadnych trudności. U niektórych osób proces adaptowania się ciała do nowej poduszki ortopedycznej może trwać jednak nawet do 5 tygodni.

Czas ten zależny jest od siły dolegliwości odcinka szyjnego kręgosłupa - im większe dolegliwości, tym proces adaptacji jest dłuższy. Zalecamy, aby osoby, które odczuwają w tym czasie dyskomfort stopniowo zwiększały czas spędzany na poduszce, zaś przez pozostały czas spały na tradycyjnej poduszce.
​​​​​​​
Rekomendujemy także, aby poduszki ortopedyczne ONSEN® stosować łącznie z materacem Osaka Air. Daje to gwarancję odpowiedniego konturowania ciała przy jednoczesnym zachowaniu fizjologicznej pozycji całego kręgosłupa, a nie tylko jego odcinka szyjnego. Dzięki temu działa się kompleksowo, co znacznie potęguje prozdrowotne właściwości poduszki ortopedycznej.
+
Więcej wiedzy
Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi artykułami na najlepszym blogu o spaniu i zdrowiu, a także Encyklopedią Zdrowego Snu przygotowaną przez zespół specjalistów ONSEN®. Osobom dbającym o zdrowie kręgosłupa, polecamy zestaw ćwiczeń na kręgosłup przygotowany przez fizjoterapeutę.
+
Przeciwwskazania i instrukcje
Wyrób jest przeznaczony do stosowania przez użytkowników nieprofesjonalnych (laików) zgodnie z instrukcją użytkowania. Poduszka ortopedyczna nie posiada przeciwwskazań do użytkowania. Jej używanie nie wymaga przeszkolenia. W przypadku nasilenia dolegliwości, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.
+
Dane EUDAMED
Basic UDI-DI:
5905123515021XK

UDI-DI:
59051235153920

Numer katalogowy (EAN):
5905123515392

Nazwy handlowe:
PL: Poduszka ortopedyczna Enso
EN: Orthopedic Pillow Enso
DE: Orthopädisches Kissen Enso

EUDAMED

Dla kogo przeznaczona jest
poduszka ortopedyczna Enso?

Osoby o różnej budowie ciała, których wzrost mieści się w przedziale 150-180 centymeterów, a waga znajduje się w przedziale 45-75 kilogramów. Jedna strona poduszki (z większym "językiem") wspomaga leczenie i rehabilitację zniesionej lordozy szyjnej, a także innych schorzeń odcinka szyjnego kręgosłupa. Zaś druga strona poduszki (z mniejszym "językiem" jest przeznaczona dla profilaktyki chorób kręgosłupa. Sprawdza się także przy bólach głowy, barków i szyi.

Poznaj poduszkę
ortopedyczną Enso

Poznaj poduszkę
ortopedyczną EnsoProdukt polski
Jak spać na poduszce ortopedycznej Enso?
Spanie na poduszce ortopedycznej Enso jest bardzo łatwe. Kiedy śpimy na boku, głowę powinniśmy ułożyć w jej bocznej części, która jest wyższa. Nasze nosy mogą nieco wystawać poza kontur poduszki.

Natomiast podczas spania na plecach głowa powinna znajdować się w centralnym zagłębieniu poduszki ortopedycznej Enso. Pozwala to na ułożenie kręgosłupa w fizjologicznej, neutralnej pozycji.

W przypadku spania na plecach, ponieważ poduszka ortopedyczna Enso jest dwustronna, należy zwrócić uwagę na to, że jedna z jej stron (z dłuższym językiem) przeznaczona jest dla osób ze zniesioną lub spłyconą lordozą szyjną, a druga strona (z krótszym językiem) dla osób z fizjologiczną lordozą szyjną.

Poduszka ortopedyczna Enso nie nadaje się do spania na brzuchu. Osoby śpiące w tej pozycji nie powinny stosować żadnych poduszek.
Dlaczego pianki stosowane przez ONSEN® są wyjątkowe?
Stosowane do produkcji poduszki ortopedycznej Enso otwartokomórkowe pianki poliuretanowe typu HR są materiałem najnowszej generacji. Zapewniają one niespotykane dotąd połączenie nadzwyczajnej elastyczności, dynamiki i wentylacji. Ich zastosowanie w poduszkach ortopedycznych pozwala na zapewnienie optymalnych warunków snu dzięki idealnemu podparciu odcinka szyjnego kręgosłupa w fizjologicznej, neutralnej pozycji.
Poszewka na poduszkę w dwóch wersjach
ONSEN® oferuje poduszkę ortopedyczną Enso w dwóch wersjach.

W podstawowej wersji poszewka poduszki ortopedycznej Enso wykonana jest z klasycznego, delikatnego w dotyku i hipoalergiczego materiału cechującego się wielokierunkową elastycznością. Jego gramatura wynosi aż 450 g/m2.

Poduszka ortopedyczna Enso oferowana jest także z poszewką wykonaną z innowacyjnego materiału Skin+, który został wzbogacony o probiotyk Bacillus indicus PD01. Jego działanie uelastycznia skórę i wpływa korzystnie na jej młody wygląd. Działanie materiału Skin+ porównywalne jest do codziennego stosowania kremów karotenoidowych.
Strefy podparcia
w poduszce ortopedycznej Asana
1
2
3
3
4
4
1

Zagłębienie w centralnej części poduszki ortopedycznej Asana, w którym podczas spania na plecach spoczywa głowa. Dzięki takiej konstrukcji głowa nie jest przyginana do mostka, a lordoza szyjna nie ulega zniesieniu (spłyceniu).

2

Profil szyjno-piersiowy poduszki ortopedycznej Asana wspomaga utrzymanie prawidłowych krzywizn kręgosłupa oraz zapobiega protrakcji barków podczas spania na plecach. Chroni też przed protrakcją i retrakcją głowy, a także ułatwia oddychanie.

3

Wyższe boki poduszki ortopedycznej Asana służą do spania na boku. Gwarantują utrzymanie fizjologicznej, naturalnej krzywizny kręgosłupa niezależnie od boku, na którym śpisz.

4

Profile barkowe poduszki ortopedycznej Asana mają fizjologiczny kształt. Umożliwia on naturalne ułożenie obręczy barkowej podczas spania na boku. Wspomagają też zachowanie właściwej pozycji głowy.

Na własnej skórze
przekonaj się o walorach
poduszki ortopedycznej Asana
Kup Asanę
Obecne w sklepach poduszki i materace zbyt często nie spełniają swoich podstawowych zadań.


Nasze produkty otrzymały zupełnie inny charakter użytkowy, oparty wyłącznie na potrzebach i trudnościach doznawanych przez Klientów. Gwarantujemy ich komfort i funkcjonalność.
,,
Zaczęliśmy od zadania sobie z pozoru prostego pytania - DLACZEGO? To doprowadziło ONSEN® do stworzenia serii doskonałych i funkcjonalnych produktów do sypialni.
Na te pytania
odpowiedź
brzmi TAK!
+
Czy poduszka ortopedyczna Enso jest odpowiednia dla osób ze spłyconą lordozą szyjną?
Tak! Poduszka ortopedyczna Enso została zaprojektowana zarówno dla osób ze spłyceniem lordozy szyjnej, jak i fizjologiczną lordozą szyjną. Pozwala ona przywrócić odpowiedni kształt odcinka szyjnego kręgosłupa w trakcie snu, co przy zniesionej lordozie szyjnej stanowi bardzo ważny element powrotu do zdrowia. Dowiedz się, jak spać na naszych poduszkach ortopedycznych, aby w pełni wykorzystać ich prozdrowotne właściwości.
+
Czy poduszka ortopedyczna Enso posiada poszewkę zewnętrzną?
Tak! Każda sprzedana poduszka ortopedyczna Enso wysyłana jest w poszewce. Rodzaj poszewki zależy od wyboru Klienta - może być to poszewka standardowa lub wykonana z innowacyjnego materiału Skin+. Na poszewce tej powinno się bezpośrednio spać. Jest ona bowiem wyposażona w zamek błyskawiczny, który pozwala ją zdjąć i prać w temperaturze do 40°C.
+
Czy jeśli nie mam problemów z kręgosłupem, to mogę spać na poduszce ortopedycznej Enso?
Tak! Poduszka ortopedyczna Enso to produkt medyczny klasy pierwszej, który służy nie tylko osobom potrzebującym pomocy ortopedycznej, ale też profilaktyce. Poduszka ortopedyczna Enso gwarantuje dłuższe utrzymanie zdrowego kręgosłupa dzięki zapewnieniu mu odpowiedniego wsparcia w trakcie snu. Jest ona poduszką dwustronną, a każda z jej stron dedykowana jest innej grupie osób. Strona z dłuższym językiem służy osobom ze spłyconą lordozą szyjną, zaś strona z krótszym językiem stworzona została dla osób z fizjologiczną lordozą szyjną.
Jak powstawały najlepsze
poduszki ortopedyczne ONSEN®
ZAKUP BEZ OBAW I RYZYKA
DARMOWA DOSTAWA
Dostawa zamówień w ONSEN® na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest zawsze darmowa, bez względu na wartość zamówienia! Dostawa do krajów Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest bardzo tania.
SZYBKA WYSYŁKA
Większość zamówień złożonych w dni robocze do godziny 11:00 wysyłamy tego samego dnia. Gwarantujemy wysyłkę zamówień w ciągu 48 godzin w dni robocze.
100 DNI NA ZWROT
Wszystkie produkty ONSEN® są objęte programem 100 dni na zwrot. W tym czasie można je przetestować w domowych warunkach.
Poznaj historię Klientów,
którzy zaufali produktom ONSEN®
Poduszka ortopedyczna Enso
Produkty
ONSEN®
Materac piankowy
Osaka Air
2789,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Yoko
409,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Asana
439,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Hiro
499,00 zł
Nakładka na materac
Mata Airflow Mesh 3D
279,00 zł
Zestaw
Single
z materacem 90x200
3478,00 zł
2782,40 zł
Zestaw
Classic
z materacem 120x200
5007,00 zł
4005,60 zł
Zestaw
Premium
z materacem 160x200
5567,00 zł
4453,60 zł
Prześcieradło
Skin+
489,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Asana Skin+
609,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Yoko Skin+
579,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Hiro Skin+
669,00 zł
Poduszka do spania
Skin+
189,00 zł
Dodatkowa poszewka
Asana Skin+
179,00 zł
Dodatkowa poszewka
Yoko Skin+
179,00 zł
Dodatkowa poszewka
Hiro Skin+
179,00 zł
Dodatkowa poszewka
na poduszkę Skin+
109,00 zł
Poszewka na poduszkę
Asana
99,00 zł
Poszewka na poduszkę
Yoko
99,00 zł
Poszewka na poduszkę
Hiro
99,00 zł
Zestaw
Premium
z materacem 200x200
6957,00 zł
5565,60 zł
Zestaw
Single
z materacem 100x200
3898,00 zł
3118,40 zł
Zestawy
Promocyjne
KAMPANIA PROFREKWENCYJNA
2789,00 zł
Zestaw
Single
z materacem 80x200
3198,00 zł
2558,40 zł
Poduszka ortopedyczna
Enso
469,00 zł
Poduszka ortopedyczna
Enso Skin+
639,00 zł
Poszewka na poduszkę
Enso
99,00 zł
Dodatkowa poszewka
Enso Skin+
179,00 zł
Zestaw
Premium
z materacem 180x200
5987,00 zł
4789,60 zł
Zestaw
Classic
z materacem 140x200
5287,00 zł
4229,60 zł
Krzesło anatomiczne
Seiza
1499,00 zł
Materac piankowy
Osaka Air
2 789,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Yoko
409,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Asana
439,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Hiro
499,00 PLN
Nakładka na materac
Mata Airflow Mesh 3D
279,00 PLN
Zestaw
Single
z materacem 90x200
3 478,00 PLN
Zestaw
Classic
z materacem 120x200
5 007,00 PLN
Zestaw
Premium
z materacem 160x200
5 567,00 PLN
Prześcieradło
Skin+
489,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Asana Skin+
609,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Yoko Skin+
579,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Hiro Skin+
669,00 PLN
Poduszka do spania
Skin+
189,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Asana Skin+
179,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Yoko Skin+
179,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Hiro Skin+
179,00 PLN
Dodatkowa poszewka
na poduszkę Skin+
109,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Asana
99,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Yoko
99,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Hiro
99,00 PLN
Zestaw
Premium
z materacem 200x200
6 957,00 PLN
Zestaw
Single
z materacem 100x200
3 898,00 PLN
Zestawy
Promocyjne
KAMPANIA PROFREKWENCYJNA
2 789,00 PLN
Zestaw
Single
z materacem 80x200
3 198,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Enso
469,00 PLN
Poduszka ortopedyczna
Enso Skin+
639,00 PLN
Poszewka na poduszkę
Enso
99,00 PLN
Dodatkowa poszewka
Enso Skin+
179,00 PLN
Zestaw
Premium
z materacem 180x200
5 987,00 PLN
Zestaw
Classic
z materacem 140x200
5 287,00 PLN
Krzesło anatomiczne
Seiza
1 499,00 PLN
Newsletter - bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera ONSEN® i otrzymaj 10% rabatu na nieprzecenione produkty oraz bieżące informacje o kolejnych promocjach i nowych produktach!
Bez wyrażenia zgody nie możemy dodać Twojego adresu e-mail do bazy subskrybentów newslettera ONSEN®.
Dziękujemy za dołączenie do grupy subskrybentów newslettera ONSEN®!
Tworzymy dla ludzi, a nie dla sklepów!
Zapraszamy do zakupów w ONSEN®!

Szanowni Państwo! Celem świadczenia usług na najwyższym poziomie serwisu w naszej witrynie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że będą one zapisywane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ