Poduszki ortopedyczne

Jakie poduszki ortopedyczne są sprzedawane?

Onsen jest producentem najlepszych poduszek ortopedycznych na rynku. Projektując poduszki we współpracy z fizjoterapeutami metodyką design thinking stworzone zostały 3 modele poduszek ortopedycznych do spania: Yoko, Hiro, Asana. Wszystkie poduszki ortopedyczne marki Onsen powstają w Polsce i są wyrobem medycznym klasy I.

Modele poduszek ortopedycznych marki ONSEN
 
Poduszka ortopedyczna Yoko dedykowana jest szczególnie kobietom, które potrzebują podparcia w pozycji na plecach (3-4 cm), na boku (9-11cm). Zaprojektowana została z zasadanu ergonomii gwarantując idealne podparcie głowy, szyi oraz ramion podczas spania. Organiczny kształt poduszki zapewnia miłe odczucie komfortu. Wykonana poduszka ortopedyczna Yoko z pianki Blupur nie powoduje przegrzewania głowy podczas snu.
Poduszka ortopedyczna polecana dla kobiet. Idealnie podpiera głowę, szyję oraz ramiona podczas spania.

Poduszka ortopedyczna Asana dedykowana jest osobą potrzebującym dodatkowego podparcia odcinka piersiowego kręgosłupa podczas spania na plecach. Jest to poduszka ortopedyczna dedykowana osobom, które wiele godzin spędzają przez komputerem, telefonem komórkowym przez co odczuwają ból karku, głowy, ramion. Zalety poduszki ortopedycznej Asana najbardziej zostanią docenione przez osoby ze stwierdzoną spłyconą lordozą szyjną. Przez swoje właściciwości poduszka ortopedyczna Asana wskazywana jest także osobą chrapiącym w pozycji na wznak, ponieważ wydłużona część środkowa poduszki ortopedycznej unosi lekko odcinek piersiowy kręgosłupa, poprawiając przepływ powietrza w drogach oddechowych. Boczna część poduszki idealnie dopasowuje się do kształtu i wysokości naszych ramion podczas spania w pozycji na boku.
Poduszka ortopedyczna Asana dla osób ze spłyconą lordozą szyjną. Poduszka ortopedyczna dedykowana dla osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem i telefonem. Polecana także jest poduszka ortopedyczna Asana dla osób, które mają problem z chrapaniem.

Poduszka ortopedyczna Hiro dedykowana jest osobom powyżej 170cm wzrostu, posiadającym szerokie ramiona głównie dedykowana jest mężczyzną. Zadowolone z użytkowania poduszki Hiro będą szczególnie osoby spiące na boku na twardych materacach, ponieważ potrzebują osone wysokiego podparcia głowy. Jest to największa poduszka ortopedyczna w ofercie marki Onsen.  Ergonomiczny kształ i elastyczny materiał Blupur zapewnia najwyższy poziom komfortu. 
Duża poduszka ortopedyczna Hiro dla mężczyzn z szerokimi ramionami zapewniająca podparcie głowy
 

Jak należy spać na poduszkach ortopedycznych?

 

Jakie powinno być prawidłowe ułożenie głowy na poduszce ortopedycznej w pozycji na plecach?

Na poduszkach ortopedycznych śpiąc w pozycji na plecach głowa powinna być podniesiona ok 3-4 cm nad płaszczyznę materaca zachowując prawidłową krzywiznę kręgosłupa zapewniając największy komfort w czasie snu. Wszystkie poduszki ortopedyczne marki Onsen są właśnie tak zaprojektowane, różnią sie jedynie dostosowaniem ich do budowy ciała, wzrostu, wagi oraz zakresu zniesienia lordozy szyjnej.
Jak prawidłowo spać na poduszce ortopedycznej na plecach
Na obrazkach poniżej prezentujemy prawidłowe ułożenie ciała podczas spania na poduszkach ortopedycznych w pozycji snu na plecach.
 
Poduszka ortopedyczna Yoko prawidłowa pozycja głowy w pozycji na plecach zaprezentowana na obrazku poniżej.
Poduszka ortopedyczna Yoko pozycja spania na plecach
Spanie w prawidłowej pozycji na plecach na poduszce ortopedycznej Asana prezentuje grafika poniżej.

Prawidłowa pozycja snu na pleach na poduszce ortopedycznej Asana
Grafika poniżej prezentuje prawidłową pozycję ułożenia głowy na poduszce ortopedycznej Hiro w pozycji na plecach.

Prawidłowe ułożenie głowy w pozycji na plecach w poduszce ortopedycznej Hiro

Jakie powinno być prawidłowe ułożenie głowy na poduszce ortopedycznej śpiąc na boku?

Leżąc w pozycji na boku na poduszkach ortopedycznych w naturalnej pozycji spania głowa powinna być ułozona w stosunku do podłoża/materaca w odległości 10-12cm. Przedstawiona grafika poniżej przedstawia prawidłową pozycję oraz ułozenie barku, w protrakcji, który jest lekko zrotowany i wysunięty ku przodowi.
Pozycja spania na plecach na poduszkach 
Wszystkie poduszki ortopedyczne marki ONSEN zapewniają komfort snu podczas spania na boku. Poniżej przedstawiamy obrazek przedstawiający prawidłowe ułożenie ciała osoby śpiącej na poduszce ortopedycznej Yoko.

Poduszka ortopedyczna Yoko na zdjęciu zaprezentowana prawidlowa pozycja spania na boku.

Śpiąc w pozycji na boku dla poduszki ortopedycznej Asana należy ułozyć głowę jak na obrazku poniżej.

Najlepsza poduszka ortopedyczna do spania na boku. Prawidłowe ułozenie głowy w pozycji snu na boku.

Dla osób spiących na poduszce ortopedycznej Hiro prawidłowe ułożenie głowy zostało przedstawione poniżej na grafice.

Spanie mężczyzny na poduszce ortopedycznej Asana w pozycji na boku.

Poduszki ortopedyczne marki Onsen zaprojektowane są w taki sposób, aby podpierały głowę w pozycji leżenia na plecach na wysokości 3-4cm, a w pozycji na boku na wysokości ok. 10-12cm.


Jakie są strefy podparcia w poduszkach ortopedycznych?

Na zdjęciach poniżej zaprezentowane zostały stosowane strefy podparcia w poduszkach ortopedycznych marki Onsen. Na poduszce numer 1 ukazywane jest idealnie zaprojektowane miejsce dla głowy i szyjnego odcinka kręgosłupa, które zapewnia prawidłową pozycję podczas snu na pleach. Numer 2 na grafice ukazuje na poduszkach ortopedycznych stabilne podparcie sięgające od szyi, aż po piersiowy odcinek kręgosłupa, aby zapewnić maksymalny komfort podczas leżenia na pleach. Numerem 3 oznaczone zostało obszerne miejsce na głowę podczas spania na boku. Na grafikach z poduszkami numerem 4 ukazany został profil naramienny wspomagający poprawną pozycję ramion i barków podczas spania na boku.

Strefy podparcia poduszki ortopedycznej Yoko. Poduszka ta zapewnia komfort w pozycji na plecach i bokach dla kobiet. Jest to dobra poduszka ortopedyczna.  Poduszka ortopedyczna Asana prezentująca strefy podparcia. Dedykowana jest pod głowę szczególnie poduszka ortopedyczna dla osób mające problem z lordozą szyjną. Często używają komputery i smartphony oraz mają problem z kręgosłupem. Jest to najlepsze poduszka ortopedyczna na rynku.  Poduszka ortopedyczna Hiro strefy podparcia poduszek ortopedycznych

Pierwsza prezentowana jest poduszka ortopedyczna Yoko. Natępnie na grafice strefy podparcia poduszki ortopedycznej Asana. Na końcu na zdjęciu uwzględnione strefy podparcia poduszki ortopedycznej Hiro. 
 

Dodatkowe informacje o poduszkach ortopedycznych

Zachęcamy do obejrzenia filmów przygotowanych przez specjalistów dotyczących poduszek ortopedycznych oraz czytania merytorycznej wiedzy na naszym blogu. Na blogu znaleźć można np. artykuł "Poduszka ortopedyczna- co to jest? Na co uważać przy jej wyborze?" lub dowiedzieć się jakie są rodzaje poduszek ortopedycznych , a dla miłośników wiedzy historycznej mamy przygotwany artykuł "Poduszka dawniej i dziś". Zachęcamy do obejrzenia filmów dotyczących poduszek ortopedycznych, które pomogą zyskać merytoryczną wiedzę i podjąć decyzję, która poduszka jest dedykowana właśnie Tobie. Dowiesz się w nich m.in o tym jak prawidłowo spać na poduszkach ortopedycznych. Jak dobrać odpowiednią poduszke ortopedyczną. Jaka jest róznica między pianką Visco, a pianką Blupur w poduszkach.

 

Poduszki ortopedyczne można kupić bezpośrednio u producenta unikając dodatkowych opłat. Aby przejść do zakupu wyboru poduszki należy przejść do sklepu internetowego producenta Onsen.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.

ZAMKNIJ